Trwa ładowanie...

Prysznic bez brodzika – wymiary

Tradycyjne prysznice z brodzikiem mają ściśle określone wymiary, przez co nie zawsze spełniają wymagania użytkowników lub zwyczajnie nie są odpowiednie do łazienek o niestandardowym układzie. Jakie wymiary mają zatem prysznice bez brodzika i czy mogą sprawdzić się lepiej?

Prysznic bez brodzika – wymiaryŹródło: Shutterstock.com
d3v43jc

Tradycyjne kabiny z brodzikiem

Wymiary tradycyjnych brodzików są różne, a przykładowe i dość popularne opcje to 90x90 cm, 70x120 cm, czy też 120x120 cm. Optymalnym rozwiązaniem będzie już kabina o obu krawędziach długości 90 cm, natomiast raczej wątpliwy komfort prysznica zapewniają kabiny 70x70 cm, głównie ze względu na mocno ograniczone możliwości manewrowania na dostępnej powierzchni. W bardzo małych łazienkach lub przy niestandardowych konfiguracjach pomieszczenia właśnie ta ostatnia opcja może okazać się konieczna. Wynika to również z konieczności pozostawienia odpowiedniego odstępu między brodzikiem a umywalką czy miską WC.

Poza brodzikami kwadratowymi dostępne są brodziki prostokątne, półokrągłe lub o innych, niestandardowych kształtach. Często kształt brodzika dobierany jest do wymagań powierzchniowych łazienki. Na dużej przestrzeni można zamontować brodziki nawet 120x120 cm lub 140x140 cm. Warto też pamiętać, że brodziki różnią się głębokością. Głębokie brodziki mogą być wysokie nawet na ok. 30 cm, natomiast wśród płytkich modeli znajdziemy nawet 3-centymetrowe brodziki, które sprawdzą się w łazienkach dla osób starszych.

Prysznic bez brodzika – wymiary strefy natryskowej

Wymiary kabiny bez brodzika zależą od szerokości drzwi lub ścianki odgradzającej strefę prysznicową od reszty łazienki. Sposób otwierania drzwi kabiny prysznicowej wpłynie na komfort jej użytkowania, zaważy też na wielkość powierzchni łazienki, którą trzeba będzie dla niej przeznaczyć.

d3v43jc

Wolnostojące ścianki ze szkła do kabin walk-in mają średnią długość już od 70 cm do 140 cm. Za standardowe wymiary otwartej kabiny prysznicowej można uznać 80x100 cm, ponieważ w takiej strefie prysznicowej można się poruszać z pewną swobodą. Tak naprawdę wymiary strefy natryskowej w kabinie bez brodzika zależą od tego, ile mamy przestrzeni w łazience i jak zaprojektowany zostanie prysznic.

Nawet mniejsze prysznice bez brodzika dają sporą swobodę podczas brania prysznica, szczególnie gdy są to kabiny walk-in. Znika ryzyko potknięcia się o krawędź brodzika, co jest szczególnie niebezpieczne, jeśli z łazienki korzystają osoby starsze lub niepełnosprawne. Chociaż prysznice bez brodzika i kabiny dają nam spore możliwości aranżacyjne, należy się liczyć z kłopotliwym montażem. Konieczność instalacji odpływu liniowego lub punktowego w podłodze sprawia, że konieczny staje się remont generalny łazienki.

d3v43jc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v43jc