Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Rusza UWAGA NADWAGA!

350 dietetyków pomoże Polakom w walce z nadwagą. Dietetycy będą odwiedzali szkoły, zakłady pracy i inne instytucje, gdzie potrzebna jest pomoc specjalisty ds. żywienia.

Share
Rusza UWAGA NADWAGA!
Źródło: Materiały prasowe
dnbplyc

350 dietetyków pomoże Polakom w walce z nadwagą. Dietetycy będą odwiedzali szkoły, zakłady pracy i inne instytucje, gdzie potrzebna jest pomoc specjalisty ds. żywienia.

Okazuje się, że już ponad połowa Polaków potrzebuje specjalistycznej pomocy ze strony dietetyków. Problem nadwagi dotyczy również dzieci i młodzieży. Jak pokazują dane Światowej Organizacji Zdrowia blisko co trzeci nastolatek w naszym kraju waży ponad normę. Dlaczego tak się dzieje i jak poradzić sobie z problemami z wagą?

Dlaczego tyjemy?

Przybieranie na wadze jest skutkiem nieregularnego odżywania, podjadania między posiłkami lub przed snem oraz źle skomponowanego jadłospisu. Niewłaściwe nawyki żywieniowe powodują, że z problemem nadwagi borykamy się już od najmłodszych lat, a z czasem coraz trudniej jest nam sobie z nim poradzić – mówi Beata Prusińska, dietetyk Naturhouse. Warto też pamiętać, że wielokrotne próby odchudzania, głodówki czy źle dobrane kuracje zamiast pomóc, zwiększają ryzyko wystąpienia otyłości.

dnbplyc

Czym grozi otyłość?

- Nadmierne kilogramy wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i kondycję całego organizmu. Problemy z cerą, wypadające włosy, nadmierna potliwość, cukrzyca typu II, choroby układu krążenia, nowotwory czy zwyrodnienia kręgosłupa to tylko część zagrożeń wynikających z otyłości, która została już uznana za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku – informuje dietetyk Naturhouse. Nadmierne kilogramy mają szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży - przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu. Mogą być również przyczyną niemiłych komentarzy ze strony rówieśników.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Pozytywna zmiana

Podstawą walki z otyłością jest zmiana nawyków żywieniowych. Chcąc zrzucić kilogramy i wdrożyć zasady zdrowego żywienia w swoje życie, powinniśmy skorzystać z pomocy dietetyka, który na podstawie dokładnego wywiadu oraz specjalistycznych badań dopasuje indywidualną kurację odchudzającą, uwzględniając m.in. nasz wiek, przebyte choroby oraz styl życia.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Dołącz do akcji!

Jeśli do tej pory nigdy nie było okazji do spotkania z dietetykiem, teraz jest do tego sposobność. W ramach kampanii Uwaga Nadwaga w dniach 15 września – 30 listopada drzwi gabinetów dietetycznych w Centrach Naturhouse są otwarte. Każdy może skorzystać z darmowych konsultacji z dietetykiem, połączonych z pomiarami ciała, oraz badaniami zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. Dietetyka można także zaprosić do szkoły swojego dziecka lub do swojego miejsca pracy. Podczas spotkania specjalista ds. żywienia opowie o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz wskaże, jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny.

dnbplyc

Umów się na konsultację z dietetykiem lub zaproś go do swojego miejsca pracy. Zadzwoń pod nr infolinii 801 11 12 13 i zapytaj o najbliższą placówkę lub dowiedz się więcej na * www.uwaganadwaga.com*

Źródło:
dnbplyc

Podziel się opinią

Share
dnbplyc
dnbplyc