ycipk-2vwu4f

Seksualny zegar kobiety

Seks o poranku mógłby dla ciebie nie istnieć, z chęcią natomiast oddajesz się miłosnym uniesieniom wieczorem. W ciągu miesiąca twój apetyt seksualny zmienia się o 180 stopni – od nieposkromionego w czasie dni płodnych, do niemal zerowego przed menstruacją. A jak zmienia się twoje libido wraz z upływem lat?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seksualny zegar kobiety
(Jupiterimages)
ycipk-2vwu4f

Seks o poranku mógłby dla ciebie nie istnieć, z chęcią natomiast oddajesz się miłosnym uniesieniom wieczorem. W ciągu miesiąca twój apetyt seksualny zmienia się o 180 stopni – od nieposkromionego w czasie dni płodnych, do niemal zerowego przed menstruacją. A jak zmienia się twoje libido wraz z upływem lat?

Podczas gdy Twój partner, wraz z chwilą otwarcia oczu, nabiera ochoty na poranne igraszki, Ty wolisz spać dalej albo… ruszyć do wypełniania napiętego harmonogramu dnia. Skąd te różnice? Najczęściej winą obarczane są hormony, a dokładnie testosteron, który sprawia, że mężczyźni właśnie rano mają największą ochotę na zbliżenie. U kobiet głównym czynnikiem jest natomiast… psychika. O świcie nie w głowie Ci pieszczoty, lecz zadania i problemy, które musisz rozwiązać w ciągu dnia. Swój „udział” ma również kobieca skłonność do perfekcjonizmu. O każdej porze dnia i nocy chcesz wyglądać kusząco, ochoty na pieszczoty nie dodaje więc niedbała fryzura, cera bez grama makijażu i podpuchnięte oczy.

Inaczej sytuacja wygląda wieczorem, kiedy w końcu możesz się odprężyć, zrelaksować i masz czas, aby przygotować się do miłosnych igraszek. Rozluźniająco działa również myśl, że nie musisz się nigdzie spieszyć, bo masz przed sobą całą noc na odpoczynek.

ycipk-2vwu4f

Kobiece „zamiłowanie” do zamartwiania się decyduje także o seksualnych „wyżach” i „niżach” w ciągu tygodnia. Przytłoczona codziennymi obowiązkami unikasz zbliżeń, odżywasz dopiero w weekend. Nie dziwi więc, że według badań Polacy najchętniej kochają się w sobotę.

Owulacyjny szczyt

Hormony kształtują męskie libido w cyklu dobowym, u kobiet natomiast taka zależność dotyczy cyklu miesięcznego. Kulminacja seksualnego apetytu występuje tuż przed i w trakcie owulacji, czyli podczas dni płodnych. W tych dniach odczuwasz wyjątkowo silne pożądanie, czujesz się seksowna, kusząca, pełna energii, a Twoja cera jest zdrowa i gładka. Biologia zadbała więc o to, aby szczyt Twojego seksualnego apetytu pokrywał się z czasem, kiedy szansa na zapłodnienie jest największa.

Ochota na pieszczoty jest zdecydowanie najniższa na kilka dni przed menstruacją. Prawdopodobnie towarzyszą Ci wtedy objawy napięcia przedmiesiączkowego – bolesność piersi, pogorszenie kondycji cery, obrzęki, płaczliwość i rozdrażnienie, bezsenność. Od czasu do czasu warto jednak skusić się na seks – towarzyszące orgazmowi odprężenie pomoże złagodzić dokuczliwe symptomy PMS. Wiosenny przypływ energii

ycipk-2vwu4f

Wyjątkowa zgodność seksualnego zegara kobiet i mężczyzn dotyczy rytmu rocznego. Człowiek jest częścią natury, więc tak jak ona budzi się do życia na wiosnę i jest pełny energii przez całe lato. Wraz ze wzrostem temperatury zrzucamy kolejne warstwy ubrań, a nic tak nie pobudza pożądania jak odsłonięte ciało. Promienie słoneczne rozgrzewają skórę i poprawiają nastrój. Słońce bowiem zwiększa wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Podobnie jak w czasie weekendu, również i podczas letniego urlopu nabieramy ochoty na seks. Zwłaszcza jeśli dzieci zostały pod opieką babci i spędzamy ten czas tylko we dwoje.

U kobiet niezwykle istotnym czynnikiem, który decyduje o zwiększonym wiosną i latem libido, jest większe poczucie atrakcyjności. Z czego to wynika? Zimą skrywasz ciało w grubych swetrach i kurtkach, starannie ułożoną fryzurę niszczy po chwili deszcz lub czapka, skóra jest blada, włosy się przesuszają i elektryzują. Aura za oknem nie sprzyja aktywności fizycznej, zachęca natomiast do sięgania po czekoladę i inne przekąski. Nierzadko więc przybywa Ci kilka kilogramów. Nie pozwól jednak, żeby i w sypialni wiało chłodem. Długie wieczory sprzyjają romantycznym kolacjom przy świetle świec i kieliszku wina oraz aromatycznym kąpielom. Taki seans z pewnością rozbudzi zmysły.

Od niepewności do świadomości

Męski szczyt apetytu na seks przypada na lata młodości. Kiedy dwudziestoletni mężczyzna mógłby oddawać się tej przyjemności o każdej porze dnia i nocy, jego rówieśniczka znacznie częściej woli delikatniejsze pieszczoty, przytulanie i czułe słowa. Młoda kobieta dopiero wkracza w świat seksu, poznaje swoje potrzeby i reakcje własnego działa. Najczęściej brakuje jej pewności siebie. Nierzadko też odczuwa zniechęcenie spowodowane nieudanymi próbami osiągnięcia orgazmu.

ycipk-2vwu4f

Większa świadomość własnej seksualności i wyższy poziom testosteronu sprawiają, że najwięcej satysfakcji ze zbliżeń ma trzydziestolatka. Nie bez znaczenia jest również fakt stabilizacji życiowej, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Trzydziestoletnia kobieta lubi seks i eksperymenty. Apetyt nieco maleje, kiedy kobieta zbliża się do menopauzy. Nie oznacza to jednak, że pięćdziesięciolatka powinna zrezygnować z seksu. Wręcz przeciwnie – dojrzała kobieta doskonale wie, co sprawia jej przyjemność, nie obawia się zajścia w ciążę, a jakość zbliżeń przekłada się na ich ilość. Warto jednak sięgnąć po lubrykanty, które ograniczą częsty problem zbyt małego nawilżenia pochwy.

POLECAMY: Brakuje mi namiętności

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2vwu4f

ycipk-2vwu4f
ycipk-2vwu4f