ModaSport i elegancja

Sport i elegancja

Sport i elegancja
Źródło zdjęć: © Eastnews
04.11.2014 14:33, aktualizacja: 07.11.2014 12:25

Sport i elegancja to elementy, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Mistrzowie mody uwielbiają się jednak bawić w łamanie schematów i przekonali nas, że dres idealnie nadaje się na salony. Oczywiście koniecznie w towarzystwie wysokich szpilek i drogiej torebki.

Sport i elegancja to elementy, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Mistrzowie mody uwielbiają się jednak bawić w łamanie schematów i przekonali nas, że dres idealnie nadaje się na salony. Oczywiście koniecznie w towarzystwie wysokich szpilek i drogiej torebki.

W świecie dzisiejszych trendów nie ma takich zasad, których nie dałoby się złamać. Dlatego klasyczne, białe koszule z powodzeniem możemy łączyć z dżersejowymi szortami, a spódniczka rodem z kortu tenisowego sprawdzi się w duecie z marynarką. Suknia balowa z kieszeniami? Skończyły się problemy księżniczek, gdzie podczas tańca ukryć drobne przedmioty. Teraz te małe schowki mogą mieć najbardziej wytworne stroje. Kieszenie przestały być wyłącznie praktycznym rozwiązaniem - stały się ozdobą i ciekawym urozmaiceniem klasycznych strojów. Projektanci bardzo lubią podkreślać ten szczegół podczas pokazów.

Eleganckie spodnie to w ostatnich sezonach nie tylko standardowy stój z nudnym kantem. Na najbardziej ekskluzywne przyjęcia można się wybrać w fantazyjnej stylizacji opartej na krótszych spodniach o sportowym sznycie. Szerokie, luźne i przede wszystkim wygodne. Jeśli jednak chcemy wykorzystać je w wersji bardziej szykownej, muszą kończyć się za kolanami (nie wyżej).

Coś, co kiedyś dozwolone było tylko w szkole podstawowej, dziś podbija największe światowe wybiegi i salony. Trampki noszone do wieczorowych kreacji to ulubione połączenie fashionistek. Obuwie sportowe może być łączone z klasycznymi garsonkami i koktajlowymi sukienkami. To częsty widok na ulicach i mniej formalnych czerwonych dywanach.

Kombinezon z natury przypomina bardziej piżamę niż strój na salony. Projektanci jednak zwykle dostrzegają potencjał w najbardziej niesamowitych rzeczach. I tym sposobem spodium stało się nie tylko wytwornym, ale niezwykle oryginalnym strojem. Niestety, wymaga perfekcyjnej figury. Zwłaszcza te obcisłe wersje nie mają litości dla żadnej nadprogramowej fałdki.

Paski niewątpliwie kojarzą się ze sportowymi ubraniami. Niewiele jest wieczorowych kreacji, które wykorzystywałyby ten motyw. Co innego odrobinę mniej balowe stroje - tu panuje pełna dowolność i nic nie stoi na przeszkodzie, by do eleganckiej restauracji lub teatru założyć spodnie z odcinającymi się pionowymi paskami po bokach. Tylko koniecznie trzeba przemyśleć całą resztę stylizacji.

Sport to zdrowie? Na pewno sport to moda, która skutecznie podbiła wybiegi, przyjęcia i ulice. Dziś nie musimy wybierać pomiędzy luzem a elegancją. Klasyczne stroje w odrobinę wygodniejszej formie to prawdziwy hit, na który warto postawić.

Pat/(gabi), kobieta.wp.pl

POLECAMY: