UrodaStylizacje z ombre

Stylizacje z ombre

Stylizacje z ombre
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
20.08.2017 15:06, aktualizacja: 21.08.2017 13:13

Ombre hair, czyli brond to połączenie brązu i blondu. Różne kolory na włosach wciąż cieszą się nieustającą popularnością. Dzięki ombre można otrzymać wyrazisty efekt rozjaśnionych końcówek włosów. Obecnie przybiera on wiele form i odnosi się nie tylko do odcieni brązu i blondu. Sprawdź sama.

Na czym polega ombre?

Ombre polega na rozjaśnianiu włosów poprzez nałożenie rozjaśniacza na końce włosów. Fryzura powinna wyglądać jakby była naturalnie rozjaśniona przez słońce. Prawidłowo wykonane ombre to delikatne, łagodne przejścia kolorów na włosach. Duża różnica między odcieniem końcówek a resztą włosów przykuwa uwagę. Rozjaśnienie można wykonać samemu, należy jednak pamiętać, że prawidłowy zabieg wymaga znajomości tonacji kolorystycznych farb.

Ombre – dla kogo odpowiednie?

Specjaliści są zdania, że ombre lepiej prezentuje się u pań o ciemnych włosach, na których lepiej widać różnicę między naturalnym kolorem a rozjaśniaczem naniesionym na końcówki. Ponadto ombre lepiej prezentuje się na długich włosach. Zaskakujący efekt można także osiągnąć na włosach średniej długości. Efekt rozjaśnionych końcówek będzie także efektowny na kręconych i falowanych fryzurach.

Jeśli przed koloryzacją wycieniujemy włosy, to optcznie zwiększymy ich objętość i doda naturalności. Na fryzury ombre nie powinny decydować się kobiety z cienkimi i delikatnymi włosami, ponieważ mogą one wyglądać nieestetycznie.

Najciekawsze stylizacje z ombre

Zabieg ombre to włosy ciemniejsze u nasady, jaśniejsze na końcach. Obecnie kolorystyka nie ogranicza się jednak wyłącznie do odcieni brązu i blondu. Coraz częściej panie sięgają po ciekawsze połączenia kolorów. Ponadto na tę koloryzację decyduje się coraz więcej kobiet z półdługimi lub krótkimi włosami i efekt jest równie zniewalający. Prezentujemy najciekawsze stylizacje z ombre:

  • Blond ombre – to włosy brązowe u nasady i przechodzące z karmelowego odcienia do popielatego blondu na końcówkach.
  • Balayage-Ombre – najlepiej prezentuje się na długich, falowanych włosach. W górnej części włosów zostało nałożone kilka pasm złotego blondu. Wraz ze zbliżaniem się do końcówek ilość blondu wzrasta.
  • Ombre popielaty blond – włosy ciemne u nasady, natomiast końcówki w kolorze popielatego blondu. Wersja zdecydowanie polecana brunetkom.
  • Kolorowe ombre – ciemne włosy z kolorowymi końcówkami to idealne rozwiązanie zwłaszcza zimą i jesienią, kiedy możemy ocieplić w ten sposób swój wygląd.
  • Ombre w odcieniach szarości – oryginalną stylizacją wydaje się być szare ombre. Włosy są bardzo ciemne u nasady i stopniowo przechodzą w odcienie szarości.
  • Ombre rudy blond – popularne są także końcówki w odcieniach miedzianego lub złotego blondu.
  • Ombre na półdługich włosach – ombre będzie doskonale prezentować się na półdługich i pocieniowanych włosach.
  • Bob ombre – kontrast na włosach będzie także widoczny na cięciu typu bob.