Trwa ładowanie...

Tatuaż diament - inspiracje

Tatuaż diament to jeden z popularniejszych motywów wybieranych w salonach tatuażu. Jest elegancki, dyskretny i stanowi wieloletnią ozdobę zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Inspiracje diamentowym wzorem pozwalają również na finezyjne kompozycje, w których ten rzadki minerał stanowi jedynie podstawę tatuażowego dzieła.
Share
Tatuaż diament wykonany na palcu z powodzeniem zastępuje biżuterię
Tatuaż diament wykonany na palcu z powodzeniem zastępuje biżuterięŹródło: deviantart
d1zl7n7

Tatauaże diamenty - co oznaczają?

Diamenty znane są jako symbol władzy, siły oraz potęgi. Dodatkowo niosą ze sobą niekwestionowane cechy piękna i bogactwa. Wedle przekazów kulturowych, diament obdarza ludzi zdolnością koncentracji, radością, szczęściem oraz odwagą. Minerał ten uważany był za kamień święty łączony z pokojem i czystością. Właściciele diamentów są pod stałą ochroną złych myśli i słów. Blask kamienia dodaje człowiekowi zdrowia i odwagi. Jednak zdobyty nieuczciwie, zazwyczaj przynosi nieszczęście.

Diamenty jako rzadkie i drogie kamienie, nie są dostępne dla wszystkich, więc świetnym pomysłem jest wytatuowanie diamentu na dłoni, karku bądź za uchem. Tatuaże diamenty są popularne szczególnie u kobiet. Według tatuażystów taki wybór może stanowić o oczekiwaniu na pewną ważną decyzję, a także o duchowym pięknie lub dążeniu do doskonałości. Diamenty to kamienie praktycznie niezniszczalne, więc dla osób, które zdecydują się na tatuaż z ich motywem mogą oznaczać niezłomność i hart ducha.

d1zl7n7

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że tatuaż z diamentem mogą wybierać osoby o zapatrywaniach materialistycznych, w końcu kojarzą się one z przepychem, bogactwem i luksusem. Jednak coraz częściej symbolikę diamentów łączy się z ludzkim wnętrzem. I tak jak surowy diament, aby zabłysnąć, wymaga skomplikowanej i perfekcyjnej obróbki, tak wnętrze człowieka wymaga takiego szlifu. Szkic tatuażu z diamentem świetnie wygląda zarówno w kolorze, a także w uproszczonym, często surowym schemacie poprowadzonym czarną kreską.

Tatuaż motywem diamentu można wykonać na podstawie wielu różnych wzorów. iStock.com
Tatuaż motywem diamentu można wykonać na podstawie wielu różnych wzorów.Źródło: iStock.com, Fot: lianella

Tatuaż diament jako biżuteria

Tatuaż w kształcie diamentu często zdobi palec serdeczny, środkowy i wskazujący. Efektownie zastępuje wówczas drogą biżuterię. Diament często tatuowany jest także w okolicach ucha, na karku czy przegubach. Wiele pań decyduje się również na wytatuowanie sobie tego szlachetnego kamienia na klatce piersiowej. W otoczeniu mniejszych kamieni czy ornamentów jest wspaniałą ozdobą zastępującą biżuterię. W ofertach salonów można również spotkać propozycje tatuażu krótkotrwałego z diamentem, na przykład tylko na czas ślubu czy innej ważnej uroczystości. Można się wówczas zdecydować na diamenty wokół nadgarstka czy na dłoni.

Tymczasowe tatuaże diamenty sprawdzą się na ważnych uroczystościach. Facebook.com
Tymczasowe tatuaże diamenty sprawdzą się na ważnych uroczystościach.Źródło: Facebook.com, Fot: Lazy lady

Tatuaż z diamentem w tle

Diament sam w sobie jest wdzięcznym motywem do ciekawego tatuażu. Jednak profesjonalni tatuażyści proponują liczne inspirujące kompozycje, w których diament stanowi jedynie tło lub podstawę tatuażowego dzieła. Diament może przyozdabiać koronę, czaszkę czy inną wieloelementową propozycję, która z tym kamieniem świetnie się zaprezentuje.

Dopracowane kompozycje tatuaży z diamentem prezentują się zjawiskowo. Facebook.com
Dopracowane kompozycje tatuaży z diamentem prezentują się zjawiskowo.Źródło: Facebook.com, Fot: Ricardo tattoo wrocław

Diamenty w tatuażowych coverach

Niejednokrotnie zdarza się, że w wyniku nieprzemyślanej decyzji, wytatuujemy sobie na ciele coś, co potem niekoniecznie ozdabia naszą dłoń, łopatkę czy kostkę. Motyw diamentu w tatuażu to naprawdę świetny wzór, którym da się przykryć nieudane projekty. Diament sprawdzi się przy coverach kanciastych, kwadratowych, często niesymetrycznie wykonanych tatuaży. Większe kompozycje to natomiast dobry pomysł na covery wszelkich wcześniejszych tatuażowych wpadek.

Motyw diamentu w tatuażach sprawdza się przy coverach. Facebook.com
Motyw diamentu w tatuażach sprawdza się przy coverach.Źródło: Facebook.com

Tatuaż diament - ile kosztuje?

Cena tatuażu z diamentem nie jest łatwa w oszacowaniu. Ostateczny koszt będzie uzależniony od rozmiaru tatuażu, ilości elementów, skomplikowania wzoru czy użytych kolorów. Mały diament na palcu nie powinien kosztować więcej niż 50-60 złotych. Każdy większy wzór będzie kosztować stosunkowo więcej. Przede wszystkim należy pamiętać, że na tatuażach nie można oszczędzać. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałym wzorem, który zachwyci wszystkich znajomych, nigdy nie zadawaj pytań, które zaczynają się od: “gdzie najtaniej”?

d1zl7n7
d1zl7n7

Podziel się opinią

Share
d1zl7n7
d1zl7n7