Tatuaże damskie na nodze

Tatuaże damskie na nodze

Tatuaże damskie na nodze
Źródło zdjęć: © iStock.com | flil
02.03.2018 13:11, aktualizacja: 05.03.2018 11:04

Coraz więcej Polek marzy, by zrobić sobie tatuaż na nodze. Dla tych, które nie mają odwagi wytatuować odważnego wzoru ciągnącego się od biodra po kostkę, artyści w studiach mają subtelne propozycje na stopę. Projektując grafikę razem ze swoim tatuażystą, można dać się ponieść wodzom fantazji, bo nowoczesne techniki ozdabiania skóry i pigmenty w szerokiej gamie kolorystycznej dają możliwość wyrażenia siebie na miliony sposobów. Jakie tatuaże damskie na nogę warto wybrać?

Czy zrobienie tatuażu na nodze boli?

Jeśli chodzi o miejsce do zrobienia tatuażu, to właśnie noga daje najwięcej możliwości. Znajdują się na obszary o różnej czułości, lecz – wbrew pozorom – największą popularnością cieszą się te najbardziej bolesne. W modzie są tatuaże na stopę i kostkę, gdzie płytko pod skórą znajdują się naczynia krwionośne, zakończenia nerwowe i kości chronione przez znikomą ilość tkanki tłuszczowej. Robienie tam tatuażu boli tak samo jak na żebrach. Nie oznacza to jednak, że ci, którzy nie zdobili jeszcze swojego ciała, nie będą w stanie wytrzymać tatuowania czułych miejsc na nodze. Wszystko zależy od czynników indywidualnych. Swoją odporność na ból można określić np. przez eksperyment – włożenie ręki do wiaderka wypełnionego lodem i zimną wodą. Osoby mało odporne wytrzymują zaledwie 45 s, a bardzo odporne – więcej niż 90 s. Kobiety należące do pierwszej grupy powinny rozważyć zrobienie* tatuażu na udzie* lub pośladku, ewentualnie na łydce. Mając taką ozdobę, muszą jednak jednak pilnować swojej wagi, bo wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko przyrostu tkanki tłuszczowej i następuje rozciągnięcie skóry w okolicach bioder, a co za tym idzie – zniszczenie tatuażu.

Zobacz także:
Czy tatuaż boli?
Czy tatuaż boli?

Tatuaże damskie na nodze - popularne wzory na kostkę, łydkę, udo i stopę

Dla wielu kobiet rozglądających się za wzorem tatuażu na nogę decydujące są trendy, lecz to nie od nich powinna zależeć ostateczna decyzja. Moda się zmienia, a tatuaż pozostaje. Jeżeli wybór po latach okaże się nietrafiony, jego skutki będzie mógł zniwelować tylko laser. Usuwanie tatuażu na nodze w gabinetach medycyny estetycznej jest kosztowne, bolesne i nie zawsze skuteczne.

W niektórych studiach można już spotkać się z komunikatem, że tatuażyści nie odwzorowują na skórze tak rozchwytywanych projektów, jak np. ptaki wylatujące z pióra. Wielu szanujących się artystów odmawia też wykonywania damskich tatuaży-napisów z imionami. Od miesięcy daje się zauważyć tendencja do wybierania wzorów z motywami etnicznymi, do których należą wspomniane już piórka, tribale i misterne wzory inspirowane sztuką indyjską.

Obraz
© Facebook.com

W studiach tatuażu tłumnie pojawiają się też miłośnicy fauny i flory. Jeszcze kilka lat temu ci sami sympatyzowali raczej z egzotycznymi zwierzętami, ale dziś fascynują się bardziej mieszkańcami lasów naszej strefy klimatycznej. Lisy, jelenie, wilki, sowy i zające stają wreszcie na równi z tygrysami, lwami i słoniami. Zwierzęta te mają swoją symbolikę i właśnie ona często skłania do tego, by umieścić na skórze taki, a nie inny damski tatuaż. Na skórze właścicieli lądują też nierzadko wizerunki pupili – kotów, psów, gryzoni i gadów.

Obraz
© Facebook.com | Jah Love Tattoo Studio Tatuażu Warszawa,Underground Tattoo Studio,Studio Tatuażu SPEAK IN COLOR by Kosa

*Dziary dla dziewczyn *przedstawiające kwiaty to klasyka. Wybór najczęściej pada na róże, które idealnie wpisują się w kompozycje z motywami funeralnymi (czaszkami, krzyżami, trumnami), mechanizmami zegarów oraz zabawkami militarnymi (bronią ręczną, hełmem). Równie dobrze sprawdzają się jako samodzielne ozdoby.

Obraz
© Facebook.com | Jah Love Tattoo Studio Tatuażu Warszawa,Underground Tattoo Studio

Bardzo chętnie tatuaże na nodze robią sobie zapaleni podróżnicy. Niektórzy oddają się nawet w ręce lokalnych artystów i przywożą z dalekich krajów pamiątki znacznie trwalsze niż te kupowane na straganach. Przeważnie jednak wybierają sprawdzone studia, w których niemal codziennie powstają wariacje na temat róży wiatrów, kompasu, ziemskiego globu, górskich i morskich krajobrazów, a także konturów kartograficznych.

Obraz
© Facebook.com | Studio Tatuażu Drakkar,Jah Love Tattoo Studio Tatuażu Warszawa

Wykonanie niektórych *projektów tatuaży damskich na nogę *najlepiej powierzyć artystom specjalizującym się w rysunkach danego typu, bo nie każdy jest wyczulony na niuanse charakterystyczne dla stylu steampunkowego czy biomechanicznego. Nie wszyscy tatuażyści podejmują się też wykonywania portretów, które według badań z 2014 roku preferuje 2 proc. Polaków.

Obraz
© Facebook.com | Jah Love Tattoo Studio Tatuażu Warszawa

Tatuaże damskie na nodze - jakie motywy wybierają gwiazdy?

Celebryci kochają tatuaże. Na nodze nie wahają się umieszczać nawet bardzo dużych wzorów. Za przykład może posłużyć Pink, której udo zdobi wijący się smok. Piosenkarka wybrała ten projekt nieprzypadkowo – od wielu lat fascynuje się sztuką japońską.

Obraz
© Facebook.com

Rihanna, posiadaczka aż 19 tatuaży, na nodze białym tuszem wypisała sobie słowa "Thug Life" (bandyckie/gangsterskie życie). Jej kostkę oplata damski tatuaż-kokarda, a pod nią znajduje się już zdecydowanie mniej dziewczęcy motyw: trupia czaszka i dwie kości. Na drugiej nodze zwraca uwagę wielkie "1988", czyli rok urodzenia wokalistki. Po wewnętrznej stronie prawej stopy widnieje natomiast tatuaż z wizerunkiem sokoła, którego tułów jest ułożony w kształt ulubionego motywu Rihanny, czyli pistoletu.

Obraz
© Facebook.com

Polskie gwiazdy także nie szczędzą swoich nóg na ozdoby robione pigmentem. Agnieszka Chylińska – słynna kolekcjonerka tatuaży – ma na bocznej stronie uda kompozycję z różami i zegarem, a na łydce grafikę przedstawiającą wilka. Dumna ze swoich dziar prezentuje je na okładce najnowszej płyty "Forever Child".

Obraz
© Facebook.com

Była modelka Ilona Felicjańska także ma na ciele kilka ozdób. Jej prawą nogę pokrywa typowy damski tatuaż - kolorowy kwiecisty wzór, który komponuje się z ptakiem na łopatce i motylem na brzuchu.

Obraz
© Facebook.com