Tatuaże damskie na stopie

Tatuaże damskie na stopie

Tatuaże damskie na stopie
Źródło zdjęć: © unplash.com | Callum Chapman
06.03.2018 13:13, aktualizacja: 20.04.2018 12:45

Zaletą tatuaży damskich na stopie jest to, że wyglądają bardzo zmysłowo, zwłaszcza w połączeniu ze szpilkami. Wiele miłośniczek ozdób na skórze powstrzymuje się jednak przed wizytą w studio ze względu na dotkliwy ból towarzyszący tatuowaniu stopy. Na szczęście zrobienie tiny tatoo to kwestia zaledwie kilkunastu minut.

Dlaczego tatuaż na stopie tak boli?

Robienie tatuażu na stopie nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Skóra w tym miejscu jest cienka i delikatna, a tkanka tłuszczowa praktycznie nie występuje, więc łatwo podrażnić zakończenia nerwowe. Wie o tym każdy, kto choć raz uderzył się w kostkę. Ból towarzyszący tatuowaniu górnej części stopy niektórzy porównują do skurczy porodowych, ale są i tacy, którzy wskazują na analogię do odczucia pojawiającego się przy goleniu nóg depilatorem elektrycznym. Wykonanie niewielkiego tatuażu na stopie zajmuje od 15 minut do godziny. Osoby z małym progiem odporności na ból nawet przy tak krótkim czasie tatuowania mogą nie wytrzymać i poprosić o przerwę. Dobra wiadomość jest taka, że w niektórych studiach tatuażu dostępne są preparaty znieczulające w aerozolu.

Zobacz także:
Czy tatuaż boli?
Czy tatuaż boli?

Modne tatuaże damskie na stopie - kwiaty, pióra, napisy

Wśród wzorów na stopę królują damskie tatuaże-napisy – krótkie (nawet jednowyrazowe, np. imiona lub dłuższe (całe zdania, np. cytaty z literatury). Tekst jest zapisany przeważnie w języku obcym przy użyciu wymyślnej czcionki, co czyni go trudniejszym do rozszyfrowania. W ostatnim czasie widać wyraźną tendencję do wybierania takich kształtów jak pióro, kotwica, ptak, gwiazda, czterolistna koniczyna, nuta i diament, które można wykorzystać do zrobienia delikatnego tatuażu na stopie o symbolicznym znaczeniu. Pojawiają się też zwierzęta domowe, w szczególności koty, oraz ślady łap. Dużą grupę klientek salonów tatuażu stanowią dziewczyny inspirujące się ulubionymi postaciami z filmów, kreskówek czy książek, a także miłośniczki motywów florystycznych. Kwiaty pojawiają się zarówno na grzbiecie stopy, jak i w okolicach kostki. Są to przeważnie róże, kulturowo powiązane z kobiecością.

Wiele inspiracji można znaleźć w albumach o sztuce czy designie, które dostępne są na WP radarOkazji.

Obraz
© Facebook.com | New York Tatoo,Kowal Tatoo Studio Tatuażu,Zajawa Tattoo Gdańsk,The Family Business Tattoo London

Odważne dziary dla dziewczyn mogą pokrywać całą stopę, tworząc na niej imponującą wizję artystyczną tatuażysty. Wybór często pada na mandale – kompozycje z koła i kwadratu inspirowane filozofią buddyjską, mające z związek z medytacją i oczyszczeniem duchowym. Podobne wzory występują w kolorowankach dla dorosłych. Inne popularne tatuaże damskie na stopie przedstawiają tribale, czyli wzory etniczne znane ze sztuki plemion zamieszkujących Polinezję. Kształtem nawiązują do czterech uzupełniających się żywiołów.

Obraz
© Facebook.com | Emil Tattoo London,Underground Tattoo Studio,Zajawa Tattoo Gdańsk

Obejrzyj inne wzory tatuaży na stopę.

Tatuaże damskie na stopie u celebrytek

Moda na tatuaże damskie na stopie dotarła też do Hollywood. Gwiazdy afiszują się ze swoimi nowymi ozdobami na czerwonym dywanie i na portalach społecznościowych. Amanda Seyfried, podobnie jak jej dwie przyjaciółki Rachel i Constantine, z którymi pracowała na planie filmu "Mamma Mia!", wzdłuż łuku podłużnego stopy postanowiła poprowadzić napis "minge". To wulgarne słowo slangowe poznała dzięki Colinowi Firthowi odgrywającemu w filmie rolę Harry'ego Brighta. Podczas nagrań ciągle powtarzał swoje przekleństwo, czym doprowadzał Seyfried do ataków śmiechu. Teraz może sobie poprawić humor, ilekroć spojrzy na swoją stopę. Słowo przywarło do niej na tyle, że nawet na Instagramie nadała sobie nick "mingey".

Obraz
© Instagram.com

Mniej wesołą historię ma tatuaż na stopie Jennifer Aniston. Aktorka utrwaliła imię swojego psa Normana, którego straciła w 2011 roku. Bardzo boleśnie przeżyła odejście pupila. Nigdy wcześniej ani nigdy potem nie zdecydowała się na zrobienie tatuażu.

Obraz
© Facebook.com

Z kolei Nicole Richie decyzję o zrobieniu pierwszego tatuażu podjęła bardzo wcześnie, bo w wieku zaledwie 16 lat. Na swoim nadgarstku umieściła napis "virgin", który teraz za wszelką cenę stara się ukryć. Myśli o przerobieniu go na inne słowo. Za to z dumą prezentuje nowy nabytek – tatuaż na stopie w kształcie różańca oplatającego kostkę. Młodzieńczy wybryk przytrafił się też modelce Carze Delevingne, która na na stopie wytatuowała sobie słowo "bacon" tylko dlatego, że uwielbia go jeść. Na drugiej ma napis "Made in England".

Obraz
© Instagram.com