Widzisz ten objaw u psa? Natychmiast interweniuj

Widzisz ten objaw u psa? Natychmiast interweniuj

Zwróć uwagę na takie zachowanie psa
Zwróć uwagę na takie zachowanie psa
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
21.05.2023 15:51, aktualizacja: 21.05.2023 17:13

Jak rozpoznać, że nasz pies jest chory? Jako opiekunowie powinniśmy zwracać uwagę na to, jak zachowują się czworonogi, ponieważ czasem łatwo przegapić sygnały świadczące o jego poważnym stanie.

Pies, który jest chory, sygnalizuje swój stan tak, jak potrafi. Często radykalnie zmienia swoje zachowanie – ze spokojnego zwierzęcia może stać się agresywny lub odwrotnie, z energicznego i aktywnego staje się osowiały i osłabiony. Okazuje się jednak, że istnieje kilka mniej oczywistych objawów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

Trzy groźne sygnały w zachowaniu psa. Potrzebuje pomocy

Ekspertka z PetLab Co wymieniła w swoim nagraniu trzy sygnały, które powinny nas natychmiast zaalarmować i przekonać do wizyty u weterynarza.

- Numer jeden – jeśli kupa twojego psa jest żółta - podkreśliła weterynarka i wyjaśniła: - Żółta kupa może wskazywać, że twój pies ma problem z wątrobą, trzustką lub woreczkiem żółciowym, więc powinien to zbadać profesjonalny lekarz weterynarii.

Drugim sygnałem ostrzegawczym jest wymiotowanie białą pianą. - Biała piana może wskazywać na problem żołądkowo-jelitowy i zwykle jest klasyfikowana jako nagły wypadek, więc lepiej szybko zabierz swojego zwierzaka do weterynarza - powiedziała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ostatnim niepokojącym sygnałem są trudności z oddawaniem moczu. - Jeśli strumień moczu twojego psa jest słaby lub przerywany albo w ogóle ma trudności z jego oddawaniem, musi odwiedzić weterynarza. Może to wskazywać na różne problemy zdrowotne, w tym zablokowany pęcherz, infekcję dróg moczowych, raka lub niewydolność nerek - ostrzegła ekspertka.

Uważaj na te objawy u psa

Pies daje też wiele innych znaków choroby. Jednym z nich jest brak apetytu. Nie zawsze to zły objaw - psom czasem nie chce się jeść podczas upału, może być też tak, że po prostu pokarm jest zwietrzały. Często jednak może to oznaczać także problemy zdrowotne i ból oraz tak poważne schorzenia, jak niedrożność jelit, choroby żołądka, trzustki czy wątroby.

Innym znakiem są biegunka i wymioty. Przyczyn może być wiele - od bakteryjnych czy wirusowych zakażeń, przez zatrucia pokarmowe, choroby nerek, wątroby, cukrzyce. Mogą też świadczyć o skręcie żołądka lub jelit, a nawet o nowotworze.

3 Warning Signs You Should Take Your Dog To The Vet 🚨😱 #shorts #dogs #dogowner #dogmom

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także