UrodaWłosy na gładko

Włosy na gładko

Włosy na gładko
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
08.11.2007 13:17, aktualizacja: 07.05.2012 13:30

Wśród trendów w stylizacji włosów w obecnym sezonie jest kilka nowości. Bezapelacyjnie jednak króluje prostowanie i wygładzanie włosów. Warto poznać kilka skutecznych sposobów, jak sprawić, by twoje włosy były proste, zadbane i błyszczące.

Wśród trendów w stylizacji włosów w obecnym sezonie jest kilka nowości. Bezapelacyjnie jednak króluje prostowanie i wygładzanie włosów. Warto poznać kilka skutecznych sposobów, jak sprawić, by twoje włosy były proste, zadbane i błyszczące. Ty też możesz być modna tej jesieni, nosząc proste, błyszczące włosy.

Jest kilka sposobów prostowania włosów.

· Prostowanie czasowe

Włosy możesz prostować w domu, stosując prostownice. Korzystają one z możliwości wpływania na połączenia wodorowe występujące we włosie, które ulegają rozerwaniu, gdy włos jest mokry. Podczas suszenia włosów wiązania te odbudowują się, a włosy powracają do swojego kształtu. Te właśnie wiązania wodorowe w dużej mierze decydują o ostatecznym kształcie włosów.

Zasady prostowania
Aby prostowanie włosów było bezpieczne, bezwzględnie musisz przestrzegać kilku zasad.
· Prostowane włosy muszą być suche (wyjątkiem jest specjalna, dostosowana do mokrych włosów prostownica). Mokre włosy szybko ulegają zniszczeniom.
· Oczyść włosy z kosmetyków stylizujących - albo uniemożliwią prostowanie, albo spowodują przypalenie włosa.
· Przed modelowaniem koniecznie nałóż protektor, który chroni przed wysoką temperaturą.
· Kontroluj temperaturę prostownicy, aby uniknąć przegrzania włosa.

Jest wiele rodzajów prostownic: ceramiczne, jonowe, korzystające z emitowania ujemnych ładunków, prostownice porcelanowe z powłoką teflonową, prostownice parowe czy suszące. To, jaką wybierzesz, zależy od tego, jaka będzie wydawała ci się najskuteczniejsza czy najłatwiejsza w użyciu. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre z nich są delikatniejsze i bezpieczniejsze dla włosa.

· Prostowanie stałe

Zabieg permanentnego prostowania jest idealny dla kobiet mających mało czasu na codzienną stylizację włosów. Prostowanie tymi metodami jest nieodwracalne i wykonywane na bazie różnych profesjonalnych preparatów. Jest ich wiele i zazwyczaj szybki i trwały efekt.

Jako, że gabinety w Polsce od niedawna stosują metody trwałego prostowania, jest kilka najpopularniejszych:
- Thermal Reconditioning (Yuko) – zabieg trwa 3-6 godzin i utrzymuje przez około 6 miesięcy,
- Bio-iconic Hair Straightening wygładzający i mocno nawilżający włosy, trwa 2-2,5 godziny
- Cationic Hydration Interlink wykorzystujący cząsteczki jedwabiu i wiele innych. Poradą w wyborze metody powinien służyć ci twój fryzjer. Cena zabiegu 100-400 zł.

Pamiętać należy, że permanentne prostowanie to poważny zabieg. Jeśli chcesz zachować zdrowie i piękny wygląd włosów, przeprowadź go u profesjonalisty. Pamiętaj też, że przez dwa tygodnie po nim nie wolno ci stosować farb i szamponów koloryzujących.

Domowym sposobem

Jeśli wolisz delikatniejsze zabiegi prostowania w domu, możesz zadbać o nienaganny wygląd twoich włosów, korzystając z kosmetyków dostępnych w drogeriach.

Specjalne linie pielęgnacyjne z efektem wygładzania pomogą ci to osiągnąć proste i lśniące włosy:
Nivea Hair Care Straight & Easy, Oriflame Straight & Sleek, Ziaja Zaprogramowane wygładzanie szampon wygładzający włosy, Rene Furterer Fioravanti żel prostujący włosy.

Gdy twoje włosy będą już proste jak marzyłaś, nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji. Trzeba im dobrej odżywki na co dzień, a już w szczególności po zabiegu prostowania.

Możesz użyć przeznaczonej do tego odżywki prostującej Sunsilk lub Odzywki wzmacniającej do włosów suchych i zniszczonych Dermedic Capilarte. Doskonale zregeneruje wszystkie uszkodzenia powstałe na włosach podczas stylizacji. Wygładzi włosy, wyrównując ubytki w ich strukturze i ułatwi rozczesywanie.