UrodaJesień na półce w perfumerii

Jesień na półce w perfumerii

Jesień na półce w perfumerii
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
02.10.2007 13:46, aktualizacja: 31.05.2010 18:59

Jesienna pora roku wprowadza wiele zmian w nasze życie. Jesienne zapachy przyrody wypierają letnie aromaty arbuza, malin, cytrusów, morskiej wody. Zaczynają dominować spokojne i ciepłe nuty jesiennych liści, wilgotnego mchu i ziół.

Jesienna pora roku wprowadza wiele zmian w nasze życie. Uspokaja tempo pędzącego dnia, skłania do przemyśleń. Za oknem zamiast kolorowych kwiatów i gorącego słońca wzrok uspokajają barwy miedzianych liści. Niższe temperatury mobilizują nas do zmiany garderoby, ale także i stosowanego zapachu.

Jesienne zapachy przyrody wypierają letnie aromaty arbuza, malin, cytrusów, morskiej wody. Zaczynają dominować spokojne i ciepłe nuty jesiennych liści, wilgotnego mchu i ziół.

Projektanci perfum dostosowują się do naszych potrzeb i na jesienne krótsze dni proponują nam całkiem nowe, wręcz czarodziejskie kompozycje. Bazują na specyficznych dla tej pory roku składnikach, odkrywają aromatyczne nuty idealne na jesienną słotę.

W kompozycjach zapachowych tego sezonu nie może zabraknąć takich składników jak:
mech, sandałowiec, gałka muszkatołowa, ambra, wanilia, tabaka, kadzidło i szafran. Nuty te złagodzone są zazwyczaj zapachem owoców gruszki, lawendy, wanilii, jabłka czy karmelu. Mieszanki miłe i miękkie w odbiorze.

Taki zapach to prawdziwe działo sztuki, otula swoją wonią jak ciepły jesienny szal.

Czy wiesz, co kryje się w twoim ulubionym jesiennym zapachu?

Ambra to esencja z kaszalota, jest pozyskiwana z przewodu pokarmowego tego ssaka.

Piżmo to wydzielina uzyskana z gruczołów kozła żyjącego w Chinach, Japonii, Syberii i Nepalu. Ze względu na ochronę częściej jednak korzysta się z syntetycznego odpowiednika tej esencji. Piżmo wykorzystuje się do utrwalania kompozycji zapachowych.

Sandałowiec stosuje się w prawie wszystkich kompozycjach zapachowych. Pochodzi z drzew sandałowych rosnących w południowo-wschodnich Indiach, ma słodką, żywiczną nutę.

Galbanum to żywica z krzewu Ferule rosnącego w Iranie.

Irys wykorzystywany w perfumiarstwie pochodzi z Toskanii. Do uzyskania aromatu wykorzystuje się jego kłącza. Absolut z irysa jest najdroższą substancją zapachową na świecie. Ma bardzo elegancką i subtelną, pudrowo-kremową nutę.

Kadzidłotworzy się z żywicy różnych odmian kadzidłowca.

Lawenda to składnik o bardzo intensywnej woni. Najlepsza jego odmiana pochodzi z Francji, Włoch i Hiszpanii. Olejek lawendowy pozyskuje się z suchych kwiatów. Ma przyjemną kwiatową i kojącą nutę.

Mech dębowy jest dodatkiem do zapachów szyprowych, jak na przykład Fendi.

Sądząc po charakterystycznych składnikach kompozycji proponowanych na jesień oczywistym staje się, że te zapachy są ciepłe w odbiorze i zazwyczaj bogatsze i cięższe od letnich. Miejsce limonki, truskawek i ogórka zajmują dużo intensywniejsze, miękkie nuty.

AROMATYCZNA WOŃ HERBATY
Jest kilka zapachów bez których nie ma prawdziwej jesieni.
Czuje się je wszędzie: w biurze, w parku i w tramwajach. A bez jakiego zapachu nie potrafimy się obejść podczas tej melancholijnej pory roku?

Wśród klasycznych nieśmiertelnych woni znajdą się z pewnością Angel Woman Thierry Mugler, Magnetism Escada, Lolita Lempicka Woman i Allure Chanel. W tym roku znajdziesz tez kilka ciekawych jesiennych nowości. Możesz sięgnąć po Midnight Poison Dior - zapach, który swoją bajkową i czarodziejską nutą przemieni każdy ponury dzień w ucztę dla zmysłów.

Może bardziej przypadnie ci do gustu Maitresse od Agent Provocateur – woda perfumowana bardzo kobieca, kusząca i uwodzicielska. A może uwiedzie cię Emporio Armani Diamonds? Zapach będący uzupełnieniem silnej osobowości kobiety pewnej siebie, kuszącej i zmysłowej.

Jesienne zapachy w tym roku są wyjątkowo intrygujące, bez kłopotu powinnaś znaleźć taki, który najbardziej odzwierciedla twoją osobowość. Utrwalony balsamem do ciała o tej samej nucie, wypełni słońcem każdy jesienny dzień.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także