Wzory tatuaży na nogę

Wzory tatuaży na nogę
Źródło zdjęć: © Instagram.com | fede_gas_tattoo,kelsiefirth,tattoos_of_instagram,tattooinkspiration
Agnieszka Krasa

27.03.2018 15:57, aktual.: 23.04.2018 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powszechna akceptacja tatuaży rośnie w błyskawicznym tempie. Wzory tatuaży nie są już kojarzone z oszpecaniem się i bólem, a wręcz podnoszą atrakcyjność ich posiadaczy oraz wzbudzają pożądanie. Sprawdź, jaki wzór tatuażu na nogę jest nieodpowiedni dla mężczyzny, a jaki nie przystoi damie.

Wzory tatuaży na nogę dla dziewczyn

Niektóre wzory tatuaży na nogę są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem posłużą za ozdobę tej części ciała zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Część motywów jest jednak kulturowo uznawana na ogół za najwłaściwszą dla przedstawicieli tylko jednej z płci. Tatuaże na nogę dla kobiet to zazwyczaj wzory bardziej dyskretne, mniej rzucające się w oczy. Mężczyzn zdecydowanie nie ośmieszą wzory dla nich zarezerwowane, czyli motywy biomechaniczne oraz tatuaże tribale.

Najrzadziej ozdabiane są kolana, gdzie skóra bardzo dużo pracuje i wyciera się, podobnie jak na łokciach. Postaw raczej na:

  • tatuaż na łydce, np. mandalę, motywy marynistyczne, łapacz snów czy czaszki;
  • tatuaż na udzie (twardsza skóra dopuszcza większy i kolorowy wzór na tatuaż);
  • tatuaż na stopie, chociażby niezwykle kobiecy, ażurkowy wzór tatuażu.
Obraz
© Instagram.com | tattoos_of_instagram,tattooinkspiration

Wzory tatuaży na nogę dla mężczyzn

Męskie tatuaże na nogę najczęściej zdobią najbardziej widoczne łydki. To również na tej części ciała przedstawiciele płci brzydkiej decydują się wykonać takie wzory tatuaży na nogę, jak modny od kilku lat black out tattoo czy też motywy biomechaniczne. Drobne wzory tatuaży dla panów są raczej passe. Częstym widokiem jest olbrzymia praca tatuatora, wykonywana stopniowo miesiącami, a nawet latami, rozciągająca się od biodra aż po stopę. Męskie wzory tatuaży na nogę to i czerń i miks kolorów tęczy.

Obraz
© Instagram.com | pedroborges.21,tattooinkspiration,tattoos_of_instagram

Wzory tatuaży na nogę kwiaty

Florystyczne tatuaże coraz częściej wypatrzymy również na męskich ciałach. I to nie tylko tych najodważniejszych panów. Najpopularniejszym motywem tatuażu kwiatu w kulturze zachodniej pozostaje pełna uroku róża, symbol duchowości, piękna i miłości, występująca w mnóstwie stylistyk. U kobiet w ostatnich latach różę wypiera stopniowo nieco subtelniejszy kwiat lotosu, pochodzący ze wschodu, oznaka duchowości i odrodzenia.

Jeśli decydujemy się zaszaleć i ozdobić wzorami tatuaży na nogę obie kończyny, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie przygody z tatuażami na nogach od ud. Tej części ciała zbyt często bowiem nie eksponujemy, kwiatowa kompozycja wzorów na tatuaż na nogę sprawdzi się tutaj pomiędzy innymi tatuażami oraz u przedstawicieli każdego zawodu.

*Wiele inspiracji na tatuaże mogą dostarczyć książki i albumy na WP radarOkazji. *

Obraz
© Instagram.com | tattoos_of_instagram,tattooinkspiration

Wzory tatuaży na nogę - tribal, motywy zwierzęce, biomechanika

Spośród motywów zwierzęcych klienci salonów tatuażu chętnie wybierają przedstawicieli dzikich, nieoswojonych gatunków, ale również podobizny swoich ukochanych pupili (bywa, że już nieżyjących). To także świetna partia ciała do poeksperymentowania z barwnymi wzorami tatuaży. Geometria, tribale czy czaszki to też w dalszym ciągu lubiane motywy na nogę. Kobiety częściej zdobią ponadto w ten sposób stopy oraz palce, mężczyźni natomiast zdecydowanie rzadziej je eksponują.

Obraz
© Instagram.com | lsk_braggashop,tattoos_of_instagram,tribaltattooers
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także