Życzenia świąteczne dla koleżanki

Życzenia świąteczne dla koleżanki
Źródło zdjęć: © 123RF

18.12.2018 11:20, aktual.: 20.12.2018 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinny, ale nie należy zapominać również o przyjaciołach i znajomych. To oni częściej są elementem naszej codzienności i wsparciem w trudnych chwilach. Życzenia świąteczne dla koleżanki czy przyjaciela pozwolą wyrazić naszą wdzięczność i życzyć z głębi serca wszystkiego, co najlepsze.

Życzenia świąteczne dla koleżanki – dlaczego je wysłać?

Życzenia świąteczne dla koleżanki czy przyjaciółki to świetny pomysł, ponieważ pamięć o przyjaciołach czy chociażby kolegach z pracy w okresie świątecznym to jedna z najlepszych rzeczy, które można im ofiarować bez większego wysiłku i nakładu pieniężnego. Z pewnością zostanie doceniona i odwzajemniona.

W gwarze przygotowań do świąt krótkie życzenia świąteczne dla koleżanki są nie tylko szansą na chwilę odpoczynku, ale również wyrazem pamięci i zapewnieniem, że nawet w szalony i zapracowany dzień ta właśnie osoba jest dla nas ważna. To także forma docenienia znajomości i wyrażenia nadziei na jej kontynuację w przyszłości.

Jak napisać życzenia świąteczne dla koleżanki?

W życzeniach bożonarodzeniowych dla koleżanki można pozwolić sobie na luz i prywatę, czego nie należy robić między innymi w życzeniach świątecznych dla klientów i partnerów biznesowych.

Choć zawsze warto dbać o poprawność gramatyczną tekstu życzeń, to mały błąd czy brak polskiego znaku w przypadku życzeń świątecznych dla koleżanki nie powinien mieć znaczenia. Życzenia powinny być też relatywnie krótkie, ponieważ najszybszą drogą ich przesłania będzie najprawdopodobniej SMS lub komunikator.

Jeśli chodzi o samą treść, to powinna zależeć od zażyłości znajomości. Życzenia świąteczne dla koleżanki z klasy albo studiów mogą być śmieszne, mieć formę wierszyka, nawiązywać do osobistych spraw i przekonań. Podobnie jest z życzeniami bożonarodzeniowymi dla koleżanki z pracy, z którą jesteśmy blisko. Znajoma z pracy siedząca w drugim kącie pokoju, z którą rozmawiamy okazjonalnie, powinna otrzymać życzenia bardziej stonowane i poważne.

Życzenia świąteczne dla koleżanki – propozycje

Przykłady zabawnych wierszyków na życzenia świąteczne dla koleżanki:

Mery Christmas, Christmas Mery
były sobie renifery.
Miały bardzo śmieszne minki,
bo urwały się z choinki.
Wpadły w Twego domu kąt,
życząc Ci Wesołych Świąt!

Mikołaja w kominie,
prezentów po szyje,
cukierków dwie skrzynki
Trzymetrowej choinki.
Przed domem bałwana
i sylwestra do rana!

Poważne wierszyki świąteczne dla koleżanki:

Gdy pierwszą gwiazdkę
zobaczysz na niebie,
Wspomnij tych,
którzy kochają Ciebie,
Gdy pierwsza gwiazda zgaśnie,
a druga zabłyśnie,
niech Cię pyzaty aniołek
ode mnie uściśnie!

Gdy pierwsza gwiazdka zabłyśnie na niebie
I święty Mikołaj przybędzie do Ciebie,
Pomyśl szybciutko o jakimś marzeniu,
A ja pomyślę o jego spełnieniu!

Stonowane życzenia bożonarodzeniowe dla koleżanki:

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzę Ci zadumy, wyciszenia duszy, śmiechu i ciepła w gronie Ci najbliższych, a także wszystkiego, co najlepsze w nowym roku. Niech przyniesie Ci spełnienie marzeń, pogodę ducha i siłę do podejmowania nowych wyzwań!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także