Trwa ładowanie...

Krótkie życzenia świąteczne na Boże Narodzenie

Krótkie życzenia świąteczne pozwalają na to, by w magicznym grudniowym czasie dać dowód pamięci o znajomych czy członkach rodziny, z których nie spędzamy Bożego Narodzenia. Wysłane SMS-em, przez komunikator internetowy albo na własnoręcznie wykonanej kartce potrafią stać się miłym wyrazem ciepłych myśli o kimś, kogo brakuje nam w wigilijny wieczór.

Krótkie życzenia świąteczne na Boże NarodzenieŹródło: iStock.com
d3aaqmc
d3aaqmc

Życzenia świąteczne – krótkie czy długie, śmieszne czy od serca?

Życzenia świąteczne stały się ostatnio prawdziwym polem do rozwijania twórczości i sposobem na wywołanie nie tylko serdecznych uczuć, ale również szerokiego uśmiechu na twarzy. Można napisać kilka słów o charakterze oficjalnym, religijnym bądź żartobliwym – grunt, by odpowiednio dostosować rodzaj przekazu do odbiorcy. Współpracownikom biznesowym wypada wysłać życzenia eleganckie, podobnie zresztą jak starszym członkom rodziny i dalszym znajomym. Śmieszne najlepiej natomiast zostawić dla tych, którzy z całą pewnością nie poczują się nimi urażeni, czyli dla najbliższych przyjaciół o podobnym poczuciu humoru.

Krótkie życzenia świąteczne idealnie nadają się do wysłania SMS-em, długie zaś wygodniej jest odczytywać w wiadomości wysłanej na skrzynkę e-mailową. Świąteczne łańcuszki wciąż cieszą się taką samą popularnością jak samodzielnie napisane życzenia, które może nie są tak oryginalne jak wierszyki, ale płyną prosto z serca.

d3aaqmc

Krótkie życzenia świąteczne – uniwersalne propozycje

Zawsze bezpiecznym wyborem są krótkie życzenia świąteczne oparte na tradycyjnym schemacie – takie mają pozytywy wydźwięk niezależnie od tego, kto stanie się ich odbiorcą. W tego typu przekazach powtarzają się nawiązania do wartości uniwersalnych, np. rodziny, zdrowia i sukcesu:

  • "Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci wszelkiej pomyślności, pogody ducha na każdy dzień nadchodzącego roku oraz życzliwości ludzi, których spotkasz na swojej drodze."
  • "W ten wspaniały wieczór życzę Ci radości, miłości i chwili na refleksję. Niech dobrze przeżyte Święta Bożego Narodzenia zaczarują cały 2019 rok."
  • "Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość."
  • "Wesołych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia oraz wystrzałowego sylwestra i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym roku życzy...".
  • "Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność. Życzy..."
d3aaqmc

Życzenia świąteczne SMS – krótkie wierszyki

Wierszyki to krótkie życzenia świąteczne, które zapadają w pamięć na długo. Nie sposób odmówić im tego, że są bardzo wdzięczną formą okazywania bożonarodzeniowej serdeczności. Czasem sprawdzają się lepiej aniżeli minimalistyczne formy przekazu, ponieważ skracają dystans między ludźmi. Potrafią podtrzymać przyjacielskie relacje i wywołać chęć posłania pomysłowych życzeń w świat. Wybraliśmy kilka popularnych świątecznych rymowanek dla tych, którzy nie lubią się rozpisywać:

"Przez śnieżycę, zawieruchę
ślę życzenia i otuchę,
by te Święta, choć tak zimne,
były ciepłe i rodzinne.
Moc prezentów i miłości,
w Nowym Roku pomyślności."


"Gdy pierwszą gwiazdkę ujrzysz na niebie,
wspomnij tych, którzy kochają Ciebie.
Gdy ona zgaśnie, a druga zabłyśnie,
niech Cię aniołek ode mnie uściśnie!"


"Za oknem ciemno,
cichutko puszyste ścielą się płatki.
Niech serca się z sercem podzielą
jak wigilijnym opłatkiem."


"Na nadchodzące radosne Święta
i zbliżający się Nowy Rok
niechaj Chrystusa siła niepojęta
rozjaśni każdy życia mrok."


"Kolorowych bombeczek,
dużo aniołków i gwiazdeczek,
słodkiego lenistwa i wielkiego oddechu
od codziennego pośpiechu."


"W dniu tak radosnym Świąt Bożego Narodzenia
pragnę Ci złożyć serdeczne życzenia.
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
ile w karpiu ości."


"Z dźwiękiem dzwonków melodyjnych
Wraz z opłatkiem wigilijnym
W dzień Bożego Narodzenia
Ślę serdeczne Ci życzenia!"


"Szczęście nadaje sens życiu,
to magia w twym sercu zaklęta.
Nie pozwól mu zostać w ukryciu,
podaruj je bliskim na święta!"

d3aaqmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aaqmc