Trwa ładowanie...

Życzenia świąteczne od serca

Boże Narodzenie to czas, w którym powstają najpiękniejsze życzenia świąteczne od serca. Nie zastąpią ich żadne wierszyki wysyłane łańcuszkami ani oficjalne formułki, jakie co roku o tej porze wypełniają nasze skrzynki e-mailowe. Jak mogą wyglądać szczere, poruszające życzenia świąteczne i noworoczne? Oto kilka inspirujących przykładów.

Życzenia świąteczne od sercaŹródło: iStock.com
d2l0dvh
d2l0dvh

Życzenia świąteczne od serca – czyli jakie?

Układanie życzeń na Święta Bożego Narodzenia nie jest łatwym zadaniem. Poszukując oryginalności, łatwo wpaść w pułapkę banału, do którego prostą drogą wiodą żartobliwe rymowanki. Życzenia świąteczne od serca powinny zostać sformułowane tak, by nikt nie miał wątpliwości, że są skierowane wyłącznie do niego i nie nadają się do powielania.

Chodzi o to, by w kilku szczerych słowach podkreślić, jak ważne miejsce w naszym życiu zajmuje druga osoba. W święta warto choć na moment wyzbyć się uszczypliwości i negacji, kierując swój przekaz na pozytywne tory (by nie wytykał braków i nie był zakamuflowaną próbą "naprawiania" charakteru).

Wzruszające życzenia świąteczne na Boże Narodzenie nie zawierają światłych myśli o charakterze ogólnym, ale pozwalają bliskim odczuć, że ich indywidualność została zauważona. Powinny nawiązywać do konkretnych przeżyć osobistych oraz wartości najważniejszych dla adresata na danym etapie jego życia.

d2l0dvh

Propozycje życzeń świątecznych od serca – dla rodziny i przyjaciół

Idea życzeń świątecznych od serca zakłada samodzielność w formułowaniu myśli, która sprzyja nadawaniu im personalnego charakteru, a nie tworzeniu uniwersalnych przekazów. Natchnienia można szukać w gotowych tekstach, uderzających w najczulsze tony naszej wrażliwości:

"Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą..."


"Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie. W adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy mogli go rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia życzy..."


"W tę magiczną noc Bożego Narodzenia wszystko jest możliwe! Wystarczy tylko uwierzyć, a zobaczy się cuda! Z tej też okazji składam Ci najserdeczniejsze życzenia cierpliwości, pokoju ducha i odnowienia wewnętrznego poczucia, że jesteś kimś naprawdę wyjątkowym."


"Życzę ci byś potrafił marzyć o przyszłości i nie poddawał się przeciwnościom losu! Ucz się dostrzegać piękno codziennych chwil i ciesz się z każdego nowego doświadczenia. Niech Boże Narodzenie zagości w nie tylko w Twoim domu, ale również w sercu."


"Szczęśliwych, kojących, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości świąt Bożego Narodzenia. Niech Gwiazda Betlejemska ciągle na nowo zwiastuje Ci Dobrą Nowinę. Niech serce rozraduje się i uwierzy Jezusowi, który umocni je nadzieją na cały 2019 rok."

d2l0dvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l0dvh