Trwa ładowanie...
d184bol

Życzenia świąteczne od serca

Boże Narodzenie to czas, w którym powstają najpiękniejsze życzenia świąteczne od serca. Nie zastąpią ich żadne wierszyki wysyłane łańcuszkami ani oficjalne formułki, jakie co roku o tej porze wypełniają nasze skrzynki e-mailowe. Jak mogą wyglądać szczere, poruszające życzenia świąteczne i noworoczne? Oto kilka inspirujących przykładów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Życzenia świąteczne od serca zapadają w pamięć na długo i czynią wigilijny wieczór prawdziwie magicznym
Życzenia świąteczne od serca zapadają w pamięć na długo i czynią wigilijny wieczór prawdziwie magicznym (iStock.com)
d184bol

Życzenia świąteczne od serca – czyli jakie?

Układanie życzeń na Święta Bożego Narodzenia nie jest łatwym zadaniem. Poszukując oryginalności, łatwo wpaść w pułapkę banału, do którego prostą drogą wiodą żartobliwe rymowanki. Życzenia świąteczne od serca powinny zostać sformułowane tak, by nikt nie miał wątpliwości, że są skierowane wyłącznie do niego i nie nadają się do powielania.

Chodzi o to, by w kilku szczerych słowach podkreślić, jak ważne miejsce w naszym życiu zajmuje druga osoba. W święta warto choć na moment wyzbyć się uszczypliwości i negacji, kierując swój przekaz na pozytywne tory (by nie wytykał braków i nie był zakamuflowaną próbą "naprawiania" charakteru).

d184bol

Wzruszające życzenia świąteczne na Boże Narodzenie nie zawierają światłych myśli o charakterze ogólnym, ale pozwalają bliskim odczuć, że ich indywidualność została zauważona. Powinny nawiązywać do konkretnych przeżyć osobistych oraz wartości najważniejszych dla adresata na danym etapie jego życia.

Zobacz także: Najpiękniejsze życzenia świąteczne

Propozycje życzeń świątecznych od serca – dla rodziny i przyjaciół

Idea życzeń świątecznych od serca zakłada samodzielność w formułowaniu myśli, która sprzyja nadawaniu im personalnego charakteru, a nie tworzeniu uniwersalnych przekazów. Natchnienia można szukać w gotowych tekstach, uderzających w najczulsze tony naszej wrażliwości:

d184bol

"Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą..."


"Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie. W adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy mogli go rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia życzy..."


"W tę magiczną noc Bożego Narodzenia wszystko jest możliwe! Wystarczy tylko uwierzyć, a zobaczy się cuda! Z tej też okazji składam Ci najserdeczniejsze życzenia cierpliwości, pokoju ducha i odnowienia wewnętrznego poczucia, że jesteś kimś naprawdę wyjątkowym."


"Życzę ci byś potrafił marzyć o przyszłości i nie poddawał się przeciwnościom losu! Ucz się dostrzegać piękno codziennych chwil i ciesz się z każdego nowego doświadczenia. Niech Boże Narodzenie zagości w nie tylko w Twoim domu, ale również w sercu."


"Szczęśliwych, kojących, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości świąt Bożego Narodzenia. Niech Gwiazda Betlejemska ciągle na nowo zwiastuje Ci Dobrą Nowinę. Niech serce rozraduje się i uwierzy Jezusowi, który umocni je nadzieją na cały 2019 rok."

Zobacz także: Oryginalne życzenia świąteczne

d184bol

Podziel się opinią

Share
d184bol
d184bol