UrodaChirurgia plastyczna w ramach NFZ

Chirurgia plastyczna w ramach NFZ

Chirurgia plastyczna w ramach NFZ
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
13.11.2007 15:02, aktualizacja: 31.05.2010 11:52

Idealna twarz, idealne ciało - taki wizerunek kobiet propagują media. Programy takie jak „Chcę być piękna” zwiększają zainteresowanie zagadnieniami plastyki ciała. Teraz nawet Kopciuszek z bajki ma szansę stać się królewną.

Idealna twarz, idealne ciało - taki wizerunek kobiet propagują media. Programy takie jak „Chcę być piękna” zwiększają zainteresowanie zagadnieniami plastyki ciała. Teraz nawet Kopciuszek z bajki ma szansę stać się królewną. Szczupłe i proporcjonalne ciała stają się obsesją nie tylko młodych dziewcząt. Zwiększająca się świadomość na temat zabiegów chirurgii plastycznej zmienia także podejście do tego sposobu wpływania na wygląd. Wiele z nam choć raz zastanawiało się nad możliwością zmiany swojego ciała. Nos, usta, piersi to jedne z najpopularniejszych zabiegów.

Ciągłe parcie na idealne ciało staje się męczące, jednak raz na jakiś czas zastanawiamy się, czy nie byłoby dobrym pomysłem niewinne usunięcie pieprzyka czy korekta kształtu ust lub nosa.

Chirurgia plastyczna jest sposobem na poprawę naszego wyglądu, często jednak powodem są kłopoty z samoakceptacją. Zabiegi potrzebne są nam dla dobrego samopoczucia.

W gabinecie chirurgii plastycznej możemy wykonać wiele zabiegów takich jak:

operacje typu face lift, powiększenie ust i nieoperacyjne usuwanie zmarszczek, korekcja powiek, korekcja nosa, plastyka uszu, odsysanie tkanki tłuszczowej, powiększanie i zmniejszanie piersi z ich podniesieniem oraz wiele innych.

Poprawić więc możemy całe swoje ciało. Za zabiegi przyjdzie zapłacić od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy, w zależności od typu zabiegu. Przykładowo, jeśli jesteś zainteresowana operacją korekcji piersi, przypuszczalnie pochłonie to od ośmiu do trzynastu tysięcy złotych.

URODA NICOLE KIDMAN: GENY CZY CHIRURGIA?
Czasem jednak korekcja ciała nie jest naszą zachcianką, a realną potrzebą powrotu do normalnego życia. Część zabiegów plastycznych służy przywróceniu normalnego wyglądu osobom po wypadkach czy innych zdarzeniach będących powodem deformacji ciała.

Dla tych właśnie osób dostępne są zabiegi refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Lista refundowanych zabiegów jest długa, jednak podporządkowana jednej głównej zasadzie:

Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje porady i zabiegi chirurgii plastycznej w zakładach opieki zdrowotnej. Placówki muszą posiadać umowę z Funduszem, a zabiegi wykonywane są w dokładnie określonych przypadkach: gdy są następstwem wady wrodzonej, urazu, choroby lub wynikiem jej leczenia. Zgodnie z tą zasadą wszystkie zabiegi, na których wykonanie pacjent kierowany jest jedynie ze względów kosmetycznych nie są finansowane przez NFZ. Koszty takich zabiegów ponosi pacjent.

Podstawa prawna: Wykaz świadczeń opieki zdrowotnej niefinansowanych ze środków publicznych - załącznik do ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. Nr 210, poz. 2135).

Klinik chirurgii plastycznej mających podpisaną umowę z NFZ (których możesz wykonać bezpłatne zabiegi plastyczne) jest coraz więcej.

Informacje o tego typu placówkach znajdziesz na stronie www.nfz.gow.pl, gdzie znajdziesz wyszukiwarkę stworzoną dla każdego z regionów. W tym i każdym innym nurtującym cię temacie możesz zasięgać informacji u Rzecznika Praw Pacjenta.

URODA NICOLE KIDMAN: GENY CZY CHIRURGIA?
Wśród klinik chirurgii plastycznej w Warszawie szerokim zakresem zabiegów refundowanych odznacza się Poliklinika Jolly Med. Przykładowymi zabiegami możliwymi do wykonania w Poliklinice Jolly Med są nie tylko zabiegi operacyjne. Umowa na udzielanie świadczeń medycznych pacjentów ubezpieczonych dotyczy porad lekarzy specjalistów i leczenia zamkniętego, czyli zabiegów wykonywanych w ramach procedur jednego dnia.

Znajdzie się wśród nich:

chirurgia ogólna, gdzie wymagane jest skierowanie - wizyty(porady) oraz zabiegi operacyjne żylaków, przepuklin, guzków sutka, usuwanie zmian skórnych (w tym m.in. znamiona, torbiele, gangliony, guzy) z niezbędną diagnostyką i badaniem histopatologicznym, przeszczepy skóry oraz usuwanie bliznowców.

Decyzję o tym, czy kwalifikujesz się do bezpłatnych zabiegów uzyskasz po konsultacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.jollymed.pl

Aby skorzystać z leczenia, wystarczy ci okazanie kilku dokumentów:
· legitymacja ubezpieczeniowa lub odcinek renty/emerytury,
· zaświadczenie o opłaceniu składek ubezpieczeniowych (otrzymać je możesz w zakładzie pracy, emeryci i renciści w ZUS, rolnicy KRUS), osoby opłacające składkę samodzielnie przedstawiają umowę z NFZ i dowód wpłaty,
· numer pesel, adres zameldowania z kodem pocztowym,
· skierowanie - jeżeli jest wymagane w danym rodzaju świadczenia.

Na pomoc możesz liczyć także przy zabiegach rekonstrukcyjnych w przypadkach zniekształceń wrodzonych takich jak. rozszczep wargi, zrośnięte palce, okaleczeń pooperacyjnych na przykład po amputacji piersi, wycięciu nowotworów twarzy oraz zabiegów korekcyjne zniekształceń pourazowych.

Źródło artykułu:WP Kobieta