UrodaJaka fryzura na wesele?

Jaka fryzura na wesele?

Jaka fryzura na wesele?
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
06.07.2017 14:21, aktualizacja: 06.07.2017 14:32

Fryzura na wesele – jeden z dylematów, przed którym stoi każda kobieta przed taką uroczystością, jak ślub i wesele. Czy efektownie upiąć włosy, czy też postawić na wygodę? Oto jest pytanie, na które każda z nas stara się odpowiedzieć przed wyborem odpowiedniej fryzury. Fryzury na wesele powinny przede wszystkim odznaczać się elegancją i kobiecością, powinny też współgrać z kreacją i charakterem przyjęcia. Ale najważniejsze – powinny pasować do osobowości właścicielki.

Fryzura na wesele – ogólne wskazówki

Wśród najpopularniejszych fryzur na wesele dominują fale, warkocze i wszelakie koki.

Wybór fryzury na wesele powinien być jednak uzależniony od charakteru imprezy. Bogata fryzura nie będzie pasować do kameralnego i skromnego wesela. Dobrze byłoby, gdyby nasza fryzura odbiegała od uczesania panny młodej. Dojrzałe kobiety nie powinny wybierać stylizacji kojarzonych z nastolatkami, typu warkocze czy kucyki.

Jednocześnie młode dziewczyny powinny unikać fryzur, które dodadzą im powagi, np. misternych upięć. Kluczowe jest dopasowanie fryzury na wesele do stroju, w którym zamierzamy wystąpić. Jeżeli nasza kreacja jest efektowna i bogata, powinnyśmy skusić się na skromną fryzurę (np. delikatny kok) i odwrotnie.

Fryzura na wesele a długość włosów

Przy wyborze fryzury na wesele należy wziąć pod uwagę długość włosów. Najlepsze w tym wypadku są włosy półdługie (sięgające za linię ramion), ponieważ będą pięknie się prezentowały zarówno upięte, jak i rozpuszczone. Szerokie pole do popisu mają także panie z włosami do ramion. Można je układać na różne sposoby. Ich długość pozwala na stworzenie loków czy pokarbowanie. Należy mieć na uwadze, że nie są one na tyle długie, żeby przygładziły się pod swoim ciężarem, dlatego łatwo można przesadzić z objętością.

Zarówno włosy półdługie, jak i długie wymagają mocnego utrwalenia. Włosy, które zamierzamy upiąć, warto wcześniej usztywnić pianką, a końcowy efekt utrwalić lakierem do włosów. Jeżeli włosy są matowe, można na koniec użyć nabłyszczacza do włosów lub brokatu w sprayu.

Krótkie włosy natomiast najlepiej puścić luzem w formie kontrolowanego nieładu. Można je delikatnie natapirować i wpiąć ciekawe dodatki, np. spinki czy opaski z cyrkoniami.

Propozycje fryzur na wesele

Jedną z propozycji fryzury na wesele są rozpuszczone włosy pełne objętości.

Jeśli podczas przyjęcia weselnego planujemy odkryć ramiona i dodać sobie młodzieńczego uroku to idealnym rozwiązaniem będą naturalne fale lub puszyste loki.

Aby nadać fryzurze weselnej innego charakteru, można wpiąć we włosy kwiatek lub inną ozdobę.

Ponadto, drobne sploty urozmaicą rozpuszczone swobodnie włosy. Ciekawą propozycją wydaje się być połączenie rozpuszczonych włosów z warkoczem. W takiej sytuacji górną część włosów zaczesujemy do tyłu i tworzymy warkocz, natomiast pozostałą część włosów opuszczamy na plecy.

Niesłabnącą popularnością cieszą się wszelkiego typu koki. Najlepiej tworzy się je z długich włosów. Uczesanie krótkich wymaga już pewnych umiejętności. Luźno upięty kok w formie zwykłej przeplatanki może przypominać warkocz.

Uczesanie takie to proste i efektowne rozwiązanie.

Dla kobiet, które chcą dodać sobie romantyczności i dziewczęcości, polecane są warkocze i plecionki. Te niesymetryczne cieszą się popularnością od wielu sezonów. Można wyróżnić kilka rodzajów splotów: kłos (przykład poniżej), francuski, koronkowy, lina.