UrodaUpięcia ślubne - najmodniejsze koki na ślub 2018

Upięcia ślubne - najmodniejsze koki na ślub 2018

Upięcia ślubne - najmodniejsze koki na ślub 2018
Źródło zdjęć: © iStock.com
24.06.2018 14:03, aktualizacja: 02.08.2018 10:35

Każda panna młoda chce wyglądać na swoim ślubie wyjątkowo. Piękna sukienka, wygodne buty, zgrany kolorystycznie bukiet – to wszystko, co tworzy stylizację ślubną. Nie należy zapominać również o upięciu włosów. Podpowiadamy, jakie fryzury są modne w sezonie 2018.

Trendy w upięciach ślubnych 2018

W ostatnim czasie duży nacisk stawiany jest na naturalny wygląd. Dotyczy to też mody ślubnej. Suknie prezentowane przez projektantów i powielane w salonach to najczęściej lekkie konstrukcje z tiulu i satyny, zdobione lekką koronką i delikatnymi perełkami.

Takie kreacje wymagają zatem lekkich upięć ślubnych. W modzie są delikatne koki z warkoczami, luźno rozpuszczone włosy z wpiętą ozdobą, warkocze dobierane czy skromne koczki na czubku głowy. Włosy w upięciu ślubnym na 2018 rok są raczej lekkie, delikatnie pokręcone, ale luźno spięte, tak żeby nie wyglądały na sklejone lakierem do włosów. Sama ilość środków do stylizacji również jest ograniczona. Trwałość w jej miejsce zapewniają ciasne wsuwki i cienkie gumki.

Upięcie ślubne na bok

Upięcia na bok królują w modzie ślubnej już od kilku sezonów, ale ich popularność nie słabnie. Nic dziwnego, wyglądają bardzo subtelnie i kobieco. Upięcie na bok może przybrać formę tradycyjnego koka lub stylowego, chaotycznego upięcia z kręconych czy falowanych włosów. Najczęściej takiej fryzurze towarzyszą ozdoby, takie jak grzebienie, kwiaty lub kokardy.

Obraz
© iStock.com

Warto jednak pamiętać, że decydując się na upięcie z boku, trudno będzie estetycznie zaczepić welon. Dlatego upięcie ślubne na bok poleca się paniom, które z tego akcesorium rezygnują. Poza tym fryzura na bok odsłoni ozdobne plecy sukni.

Do ślubu z welonem – modne upięcia ślubne z miejscem na grzebyk

Panie, które jednak decydują się na założenie tradycyjnego welonu, nie powinny się jednak martwić. Istnieje szereg propozycji upięć ślubnych idealnych pod podpięcie welonu. Są to zazwyczaj koki uczesane nad linią karku. Chodzić będzie o gładkie, ale delikatne koki lub włosy luźno spięte wsuwkami w estetyczny koszyczek.

Bardziej formalne upięcia ślubne pozwolą również na wsunięcie grzebyka welonu wysoko, tuż pod czubkiem głowy. Wystarczy kok uczesać nieco wyżej.

Obraz
© iStock.com

Upięcia ślubne z kwiatami lub opaskami

Ostatnim krzykiem mody są kwiaty we włosach. I to dosłownie. Coraz częściej panie młode decydują się na zwiewne sukienki z delikatnymi aplikacjami z koronki, a kwiaty doskonale dopełniają takie stylizacje. W upięcie ślubne można wpiąć kwiaty zarówno żywe, jak i sztuczne.

Obraz
© Facebook.com

Poza tym nadal modne są delikatne ozdoby we włosy, a wśród nich prym wiodą delikatne opaski z cyrkoniami lub perełkami.

Kwieciste ozdoby do włosów oraz wiele innych niezbędnych na Twoim ślubie dodatków znajdziesz na WP radarOkazji.

Obraz
© iStock.com

Hit 2018 – upięcie ślubne z warkoczem

Niezaprzeczalnie jednak hitem sezonu ślubnego 2018 jest upięcie ślubne z warkoczem. Niezależnie od tego, czy chodzi o luźny warkocz dobierany, czy kok z warkoczem – fryzura zawsze prezentuje się estetycznie i lekko. Pasuje zarówno do stylizacji z welonem, jak i bez niego. Warkocz może stanowić centrum fryzury albo być tylko eleganckim dodatkiem do koka.

Obraz
© iStock.com