Trwa ładowanie...

Upięcia ślubne - najmodniejsze koki na ślub 2018

Każda panna młoda chce wyglądać na swoim ślubie wyjątkowo. Piękna sukienka, wygodne buty, zgrany kolorystycznie bukiet – to wszystko, co tworzy stylizację ślubną. Nie należy zapominać również o upięciu włosów. Podpowiadamy, jakie fryzury są modne w sezonie 2018.

Upięcia ślubne - najmodniejsze koki na ślub 2018Źródło: iStock.com
dbz0hp7
dbz0hp7

Trendy w upięciach ślubnych 2018

W ostatnim czasie duży nacisk stawiany jest na naturalny wygląd. Dotyczy to też mody ślubnej. Suknie prezentowane przez projektantów i powielane w salonach to najczęściej lekkie konstrukcje z tiulu i satyny, zdobione lekką koronką i delikatnymi perełkami.

Takie kreacje wymagają zatem lekkich upięć ślubnych. W modzie są delikatne koki z warkoczami, luźno rozpuszczone włosy z wpiętą ozdobą, warkocze dobierane czy skromne koczki na czubku głowy. Włosy w upięciu ślubnym na 2018 rok są raczej lekkie, delikatnie pokręcone, ale luźno spięte, tak żeby nie wyglądały na sklejone lakierem do włosów. Sama ilość środków do stylizacji również jest ograniczona. Trwałość w jej miejsce zapewniają ciasne wsuwki i cienkie gumki.

Upięcie ślubne na bok

Upięcia na bok królują w modzie ślubnej już od kilku sezonów, ale ich popularność nie słabnie. Nic dziwnego, wyglądają bardzo subtelnie i kobieco. Upięcie na bok może przybrać formę tradycyjnego koka lub stylowego, chaotycznego upięcia z kręconych czy falowanych włosów. Najczęściej takiej fryzurze towarzyszą ozdoby, takie jak grzebienie, kwiaty lub kokardy.

Upięcia ślubne na bok w formie koka najczęściej wybierają panie, które cenią minimalizm iStock.com
Upięcia ślubne na bok w formie koka najczęściej wybierają panie, które cenią minimalizm Źródło: iStock.com

Warto jednak pamiętać, że decydując się na upięcie z boku, trudno będzie estetycznie zaczepić welon. Dlatego upięcie ślubne na bok poleca się paniom, które z tego akcesorium rezygnują. Poza tym fryzura na bok odsłoni ozdobne plecy sukni.

dbz0hp7

Do ślubu z welonem – modne upięcia ślubne z miejscem na grzebyk

Panie, które jednak decydują się na założenie tradycyjnego welonu, nie powinny się jednak martwić. Istnieje szereg propozycji upięć ślubnych idealnych pod podpięcie welonu. Są to zazwyczaj koki uczesane nad linią karku. Chodzić będzie o gładkie, ale delikatne koki lub włosy luźno spięte wsuwkami w estetyczny koszyczek.

Bardziej formalne upięcia ślubne pozwolą również na wsunięcie grzebyka welonu wysoko, tuż pod czubkiem głowy. Wystarczy kok uczesać nieco wyżej.

Najpopularniejsze upięcia ślubne z welonem to upięcia iStock.com
Najpopularniejsze upięcia ślubne z welonem to upięcia Źródło: iStock.com

Upięcia ślubne z kwiatami lub opaskami

Ostatnim krzykiem mody są kwiaty we włosach. I to dosłownie. Coraz częściej panie młode decydują się na zwiewne sukienki z delikatnymi aplikacjami z koronki, a kwiaty doskonale dopełniają takie stylizacje. W upięcie ślubne można wpiąć kwiaty zarówno żywe, jak i sztuczne.

Kwiaty są często wybieranymi ozdobami do upięcia ślubnego Facebook.com
Kwiaty są często wybieranymi ozdobami do upięcia ślubnego Źródło: Facebook.com

Poza tym nadal modne są delikatne ozdoby we włosy, a wśród nich prym wiodą delikatne opaski z cyrkoniami lub perełkami.

dbz0hp7

Kwieciste ozdoby do włosów oraz wiele innych niezbędnych na Twoim ślubie dodatków znajdziesz na WP radarOkazji.

Upięcia ślubne z opaską i welonem to niestandardowe połączenia, które uwielbiają miłośniczki prostoty i elegancji iStock.com
Upięcia ślubne z opaską i welonem to niestandardowe połączenia, które uwielbiają miłośniczki prostoty i elegancji Źródło: iStock.com

Hit 2018 – upięcie ślubne z warkoczem

Niezaprzeczalnie jednak hitem sezonu ślubnego 2018 jest upięcie ślubne z warkoczem. Niezależnie od tego, czy chodzi o luźny warkocz dobierany, czy kok z warkoczem – fryzura zawsze prezentuje się estetycznie i lekko. Pasuje zarówno do stylizacji z welonem, jak i bez niego. Warkocz może stanowić centrum fryzury albo być tylko eleganckim dodatkiem do koka.

Upięcia ślubne z warkoczem w formie upięcia należą do bardzo wytrzymałych uczesań dla panien młodych iStock.com
Upięcia ślubne z warkoczem w formie upięcia należą do bardzo wytrzymałych uczesań dla panien młodych Źródło: iStock.com
dbz0hp7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbz0hp7