UrodaCiało i twarzOdciski na stopach. Jakie sposoby wykorzystać dla pełnego komfortu podczas chodzenia?

Odciski na stopach. Jakie sposoby wykorzystać dla pełnego komfortu podczas chodzenia?

Odciski na stopach powodują dyskomfort podczas noszenia letniego obuwia.
Odciski na stopach powodują dyskomfort podczas noszenia letniego obuwia.
Źródło zdjęć: © Pexels
29.06.2020 11:51

Pojawianie się odcisków na stopach to dosyć powszechna przypadłość szczególnie latem. Choć nosimy lekkie i przewiewne obuwie, nierzadko zdarzają się liczne otarcia albo bolesne pęcherze, które uniemożliwiają normalne chodzenie. Na szczęście istnieją sprawdzone domowe sposoby na odciski na stopach, aby raz na dobre pozbyć się uciążliwych zrogowaceń.

Odciski na stopach są częstym problemem szczególnie podczas gorącej pogody. Wysoka temperatura sprzyja wzmożonej potliwości, co bezpośrednio wiąże się z powstawaniem odcisków na stopach. Skutkiem tego jest bolesny ucisk odczuwalny podczas chodzenia i nie tylko. Na szczęście wszystkiemu można zaradzić, dzięki czemu w szybki i skuteczny sposób pozbędziesz się problematycznych odcisków.

Odciski na stopach – dlaczego się pojawiają?

Jednym z najpopularniejszych przyczyn powstawania odcisków na stopach jest używanie niewygodnych butów. Także zbyt częste i długotrwałe noszenie wysokich obcasów sprzyja późniejszym problemom ze stopami – staraj się na zmianę korzystać z balerinek albo tenisówek, aby pozwolić stopom na odpoczynek. Zbyt długie dystanse są kolejnymi powodami, które przyczyniają się do odcisków na stopach. Nogi szybko puchną, przez co powodują nacisk wewnątrz obuwia – jeśli problem się powtarza, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Rzadziej natomiast zrogowaciały naskórek może świadczyć o występowaniu poważnych schorzeń, np. cukrzycy, nadciśnienia.

Odciski na stopach – jakie są domowe sposoby?

Prostym i świetnym sposobem na odciski na stopach jest wykorzystanie cytryny, czosnku, cebuli – wystarczy, że przyłożysz do bolesnych zmian ich plastry, a szybko odczujesz ulgę. Pamiętaj, że ten sposób jest idealny szczególnie w przypadku, gdy odciski nie są zbyt duże. Innym, ale równie dobrym patentem jest wykorzystanie aspiryny. Rozgnieć jedną tabletkę i wymieszaj z niewielką ilością wody – powstałą masę wetrzyj w odcisk. Domowym sposobem na odciski na stopach jest zastosowanie olejku arganowego albo rycynowego do masażu. Szybko zauważysz, że skóra staje się gładka oraz miękka.

Odciski na stopach – czego unikać?

Stosowanie powyższych sposobów na odciski na stopach przyniesie ulgę, ale jednocześnie pamiętaj, że nie wolno pewnych czynności wykonywać. Przede wszystkim nie wycinaj zrogowaciałej skóry, ponieważ jedynie pogorszysz stan skóry. Jeśli chodzi o pęcherze, nigdy nie nakłuwaj ich igłą – możesz doprowadzić do zakażenia. Najlepiej regularnie dbaj i nawilżaj skórę, aby zapobiec nawrotowi odcisków na stopach. Jeżeli podobne zrogowaciałe zmiany dosyć często się powtarzają, koniecznie skontaktuj się z podologiem, który wdroży skuteczną kurację.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także