Co najbardziej lubią Polacy?
65% Polaków uważa, że odżywia się dość zdrowo. Za podstawę takiego odżywiania połowa z nich uważa regularne spożywanie trzech posiłków dziennie. Prawie wszyscy z nas (97%) jedzą mięso - najczęściej smażone na patelni (38%). Pomiędzy posiłkami najczęściej jemy owoce i częściej niż w innych krajach, między posiłkami zjadamy kanapki, ciastka, pączki i drożdżówki.
24.10.2006 | aktual.: 29.06.2010 14:16
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
65% Polaków uważa, że odżywia się dość zdrowo. Za podstawę takiego odżywiania połowa z nich uważa regularne spożywanie trzech posiłków dziennie. Prawie wszyscy z nas (97%) jedzą mięso - najczęściej smażone na patelni (38%). Pomiędzy posiłkami najczęściej jemy owoce i częściej niż w innych krajach zjadamy kanapki, ciastka, pączki i drożdżówki. W odróżnieniu od nas, mieszkańcy Kanady, USA i Belgii zajadają się słonymi przekąskami - krakersami, chipsami i paluszkami.
Lubimy mięso smażone na patelni
Jak wynika z badań na temat odżywiania i zdrowia, po raz drugi przeprowadzonych przez firmę Ipsos w Polsce, Szwecji, Belgii, USA i Kanadzie, niemal 40 proc. Polaków w ciągu ostatniego pół roku zmieniło swoją dietę, głównie ograniczając niezdrowe produkty. Jednak wciąż prawie wszyscy Polacy jedzą mięso (97%), które najczęściej smażą na patelni.
Na czym polega zdrowe odżywianie?
Na pytanie, na czym polega zdrowe odżywianie, połowa uczestników ankiety odpowiedziała, że na regularnym spożywaniu trzech posiłków dziennie, 38% odpowiedziało, że na urozmaiconej diecie, a co czwarty, że na konsumpcji produktów niskokalorycznych. Dla porówania - Amerykanie, jako najbardziej zdrowe wskazują picie większej ilości wody, jedzenie większej ilości warzyw i zmianę pory posiłków. Kanadyjczycy na pierwszym miejscu wymieniają większe spożycie warzyw.
Jesteśmy najmniej zadowoleni ze swojego stanu zdrowia
Wciąż, podobnie jak w ubiegłym roku, Polacy w zestawieniu z pozostałymi społeczeństwami objętymi sondażem, najbardziej narzekają na zdrowie. Podczas gdy wśród innych badanych nacji 46% wyraża zadowolenie ze swojego stanu zdrowia, w Polsce 42% ocenia swój stan zdrowia jako dobry. Częściej ze swojego zdrowia zadowoleni są mężczyźni (48%) niż kobiety (36%), co prawdopodobnie - jak analizuje Ipsos, wiąże się z większą dbałością kobiet o swoje zdrowie oraz z częstszymi wizytami u lekarzy.