Damskie samochody – tanie propozycje dla zmotoryzowanych

Damskie samochody – tanie propozycje dla zmotoryzowanych

Damskie samochody – tanie propozycje dla zmotoryzowanych
Źródło zdjęć: © iStock.com
03.08.2018 13:11, aktualizacja: 26.10.2018 10:13

Damskich samochodów nie rozpoznaje się po wyglądzie, a po parametrach odpowiadających za bezpieczeństwo jazdy. Kobiety cenią sobie auta bezawaryjne, o wysokim nadwoziu i kompleksowym wyposażeniu wnętrza. Bardziej niż karoseria liczą się dla nich wygodne fotele i pojemny bagażnik. Tanie i wydajne auta dla pań można kupić w salonie już za nieco ponad 40 tys. zł.

Najważniejsze cechy damskich samochodów

Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców kobiety stanowią 44% osób zasiadających za kierownicami pojazdów na polskich drogach. Badania przeprowadzone w 2015 roku przez Alphabet Polska wskazują, że ponad połowa pań podejmuje ostateczne decyzje dotyczące zakupu rodzinnego auta. Są one podyktowane przede wszystkim względami praktycznymi. Dla kobiet liczy się to, by samochód:

  • Był mały i umożliwiał sprawne parkowanie w zatłoczonej przestrzeni miejskiej.

Kobiety doceniają nadwozia typu hatchback i SUV, które sprawiają, że pokonanie krawężnika przestaje być problemem. Bardzo często wybierają auta z czujnikami parkowania. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla pań są systemy zwane asystentami parkowania. Wskazują one wolne miejsca parkingowe, na których samochód powinien bez trudu się zmieścić.

  • Charakteryzował się bezpieczeństwem i niezawodnym działaniem.

Im więcej poduszek powietrznych, tym lepiej, ale ważne, by przednie były możliwe do odpięcia. W damskich autach pasażerami bardzo często są małe dzieci, które wygodniej jest przewozić w foteliku samochodowym na przednim siedzeniu. Nowoczesne modele są praktycznie bezobsługowe. Automatyczna skrzynia biegów to już standard. Na rynku zaczynają się liczyć damskie samochody, które umożliwiają komunikację z użytkownikiem za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Informują o konieczności zrobienia przeglądu czy uzupełnienia płynu hamulcowego. Można więc liczyć na bezawaryjność takich aut.

  • Miał bogate i w dużym stopniu zautomatyzowane wnętrze.

Wnętrze samochodu odpowiada za wygodę kierowcy podczas jazdy. Dobrze wyprofilowane fotele i klimatyzacja to coś, bez czego auta nie można uznać z odpowiednie dla kobiety. Bardzo ważne są też wbudowane urządzenia GPS i dobrej jakości głośniki. Damskie samochody powinny być świątyniami relaksu.

Przydatnym wyposażeniem damskich aut są kamery samochodowe z WP radarOkazji.

  • Odpowiadał indywidualnym preferencjom pod względem wyglądu zewnętrznego.

Kobietom szczególnie podobają się francuskie samochody, które są niedoścignione pod względem stylu i wyglądu karoserii. Wbrew pozorom jednak priorytetem nie jest dla nich to, by auto zwracało uwagę i było modne – tymi kryteriami kierują się zwykle mężczyźni. Damskie samochody to modele solidne i kompaktowe.

  • Cieszył się prestiżem ze względu na rozpoznawalną markę.

Marka to ostatnie, na co zwracają uwagę użytkowniczki damskich samochodów. Darzą jednak większym zaufaniem auta od znanych producentów. Wiąże się to również z faktem, że koszty napraw popularnych samochodów są znacznie niższe niż rzadko spotykanych aut.

Tanie damskie samochody – ranking 2018

Ceny damskich samochodów w salonach charakteryzują się bardzo dużą rozbieżnością. Do tanich modeli, które są najczęściej wybierane przez kobiety, należą:

  • Toyota Yaris (od 43 tys. zł), która słynie z niskich kosztów eksploatacji i rzadko się psuje. Ma nadwozie o obłych kształtach i wiele przydatnych schowków. Co więcej, daje możliwość znacznego poszerzenia przestrzeni bagażowej.
  • Lancia Ypsilon (od 45 tys. zł) – damski samochód o bardzo komfortowym wyposażeniu. Spala mniej niż 6 litrów paliwa na 100 km. Wszelkie części do tego auta są dostępne od ręki w niewielkich cenach. Dodatkowa zaleta Lancii Ypsilon to duża ilość miejsca dla kierowcy.
  • Renault Clio (od 46 tys. zł) o dobrych parametrach pracy zwieszenia, które świetnie razi sobie z tłumieniem nierówności na drodze. Takie damskie auto zapewnia dynamiczną jazdę. Jest też bardzo wygodne dzięki obszernym fotelom.
  • Suzuki SX4 (od 67 tys. zł) – model o nowoczesnym wyposażeniu, z systemem elektrycznej regulacji lusterek i napędem na cztery koła. Charakteryzuje się sporą pojemnością bagażnika, a jeżdżący nim pasażerowie nie mogą narzekać na brak miejsca, by wygodnie ułożyć nogi.
  • Hyundai Tucson (od 82 tys. zł) – damski samochód, który przypomina auto terenowe. Ma tylne czujniki parkowania i pełną elektryfikację, a przy tym rzadko wymaga poważniejszych napraw. Bardzo dobrze wypada w raportach ADAC – znalazł się w rankingu wyżej niż bardziej znane modele innych producentów (Opel Vectra, Ford Mondeo, Mazda 6).