Blisko ludziDo 30. roku życia ponad sto stosunków rocznie. Potem już tylko mniej

Do 30. roku życia ponad sto stosunków rocznie. Potem już tylko mniej

Do 30. roku życia ponad sto stosunków rocznie. Potem już tylko mniej
Źródło zdjęć: © 123RF
Helena Łygas
03.05.2018 17:20, aktualizacja: 03.05.2018 19:31

Nietrudno się domyślić, że 80-latek tak jurny, jak jego cztery razy młodszy kolega, nie będzie. Naukowcy z Kinsey Institute wyliczyli, jak nasze potrzeby seksualne zmieniają się z wiekiem. I, jak to naukowcy, ubrali wszystko w liczby. Sprawdźcie sami.

Jeśli chodzi o największą częstotliwość, zaskoczeń nie będzie. Najczęściej, bo średnio ponad 112 razy w roku, seks uprawiają najmłodsi, tj. osoby między 18 a 29 rokiem życia. Po trzydziestce erotyczne popędy, a zapewne i poligamiczne zapędy, zdają się opadać, bowiem w grupie 30-39 lat średnia liczba stosunków w roku wynosi to 86. Można przyjąć, że wynik przekłada się na jedno zbliżenie tygodniowo i kilka wakacyjnych bonusów.

Tendencja spadkowa, jeśli chodzi o życie seksualne, jest stałą. Przynajmniej z punktu widzenia statystyki. Czterdziestolatkowie seks uprawiają rzadko, ale za to z poczuciem humoru, wystarczy spojrzeć na średnią: 69.

Spadek liczby stosunków jest warunkowany nie tyle wprost proporcjonalnym spadkiem popędu, co "innymi obowiązkami". Słowem, to życie nas "cockblockuje".

Badacze wyciągnęli jednak z kieszeni kilka cukierków pocieszenia dla was, którzy to czytacie. Otóż kobiety po 36. roku życia osiągają orgazmy znacznie częściej niż gładsze młódki. Niezależnie od płci, rośnie też zadowolenie z seksu. Można też liczyć na łut szczęścia, który zakwalifikuje nas w przyszłości do grupy małżeństw lądujących razem w alkowie (w celach innych niż wypoczynkowe) aż dwa razy w tygodniu (to 34 proc. wszystkich par, niezależnie od wieku).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta