UrodaMoc natury dla dłoni i stóp

Moc natury dla dłoni i stóp

Moc natury dla dłoni i stóp
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
22.04.2010 14:09, aktualizacja: 26.07.2011 10:50

Często są przesuszone i zmęczone. Ich paznokcie nie są powodem do dumy dla właścicielki. Chociaż od czasu do czasu wymagają pomocy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, sama też możesz o nie zadbać, wykorzystując moc ziół.

Często są przesuszone i zmęczone. Ich paznokcie nie są powodem do dumy dla właścicielki. Chociaż od czasu do czasu wymagają pomocy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, sama też możesz o nie zadbać, wykorzystując moc ziół. Skrzyp, lawenda i nagietek, odpowiednio przyrządzone potrafią zdziałać prawdziwe cuda!

Zobacz jakie zabiegi mogą Ci w tym pomóc.

Maseczka ze skrzypu

Zdrowe dłonie są gładkie i miękkie w dotyku. Wystarczy jednak krótki kontakt z detergentami (nieunikniony, gdy nie umiesz lub nie chcesz pracować w rękawiczkach), by stały się zaczerwienione i spierzchnięte. Ulgę może im przynieść maseczka ze skrzypu, przywrotnika i nagietka. Zmiel po łyżce każdego z tych ziół, zaparz niewielką ilością wody, wymieszaj z łyżką naturalnego twarożku i nałóż na dłonie. Ulgę poczujesz błyskawicznie, a efekt pozostanie na dłużej.

Skrzyp jest również nieocenionym przyjacielem paznokci (zarówno u rąk, jak i nóg). Ponieważ dostarcza im krzemu, skutecznie wzmacnia płytkę paznokciową.

Napar i odwar

Kuracja skrzypem dla paznokci będzie wtedy najskuteczniejsza, gdy podziałasz na organizm od wewnątrz. Pij zatem przez tydzień napar ze skrzypu, stosując łyżkę zioła na szklankę wrzątku. Pamiętaj, by przed wypiciem herbatka naciągała przez co najmniej pół godziny. Możesz także codziennie moczyć paznokcie w odwarze z dwóch łyżek ziela skrzypu i kopru włoskiego, podgrzewanych w dwóch szklankach wody, przez 30 minut.

Jeśli twoim prawdziwym problemem jest nadmierna potliwość stóp czy dłoni, wypróbuj ich kąpiel w odwarze kory dębu (trzy łyżki zioła na litr wody). Pomocne bywa też przemywanie naparem z fiołka wonnego i przytulii wonnej (po pół łyżeczki każdego ziółka na szklankę wody), albo przesypywanie ich talkiem z dodatkiem zmielonego nagietka oraz widłaka. Zmacerowaną skórę zarówno stóp, jak i rąk, możesz wygładzić wspomnianą maseczką skrzypową. Lawendowe stopy

Jeśli twoje stopy nie tylko nadmiernie się pocą, ale i paskudnie pachną, nieprzyjemną woń powinna zwalczyć ich kąpiel w odwarze z 5 łyżek szałwii albo lubczyku, stosowanych na dwa litry wody. Jeśli stopy są zmęczony, ulgę zapewni przestudzony napar z płatków róży.

Pewniejsze efekty daje kąpiel w naparze z lawendy lub macierzanki, gdyż zioła te regenerują i oczyszczają skórę. Przeznacz na nią ok. 15 minut. Wcześniej pięć łyżek wybranego zioła zalej wrzątkiem i cierpliwie zaczekaj, aż przestygnie. Jeśli zasadniczo nie masz problemów ze stopami, ale chcesz o nie dbać, od czasu do czasu urządź im kąpiel w naparze z bratków, majeranku czy liści laurowych.

Gdy twoje stopy wyjątkowo łatwo i przejmująco (do kości niemal) przemarzają, rozgrzejesz je dodając do ziołowej kąpieli łyżkę zmielonych nasion gorczycy czarnej.

Porównaj ceny na tanio.pl - Kremy do stóp

Dłonie na co dzień

Nie czekaj, aż dłonie będą wyglądały nieestetycznie. Troszcz się o nie systematycznie, nawet, gdy cieszą urodą. Przynajmniej raz w tygodniu warto na nie założyć maseczkę z łyżki nagietka i przywrotnika. Zmielone i zaparzone zioła w 1/2 szklanki wody, przez 20 minut, zmieszaj z dwiema łyżkami pszennych otrębów oraz łyżeczka oliwy z oliwek. Dzięki nagietkowi twoja skóra na pewno się wygładzi. uwaga! maseczkę usuwamy czystą, ciepłą wodą.

Na co dzień kondycję rąk poprawią trwające ok. 10 minut kąpiele ziołowe. Przygotuj napar z trzech łyżek przewrotnika, krwawnika, kopru włoskiego, żywokostu, nagietka, rumianku lub prawoślazu lekarskiego. Możesz też wykorzystać dowolną, gotową mieszankę tych ziół. Zalej je dwiema szklankami wody i po przestudzeniu zanurz w naparze ręce. Warto oferować im taki zabieg 2-3 razy w tygodniu.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także