Córka nie lubi gdy śpię z mężem

07.04.2009
wp.pl
 AAA
Mam problem z moją 10 letnią córeczką. Od jakiegoś czasu nie pozwala mi spać z mężem, jest zdenerwowana kiedy przytulamy się do siebie. Odwraca głowę kiedy dajemy sobie całusa na do widzenia. Kiedy od czasu do czasu próbujemy zasnąć razem, ona potrafi do godziny 4 nad ranem wędrować po domu bez żadnego szczególnego powodu. Ustąpiliśmy jej, nie śpimy razem, ja śpię z synkiem, a mąż w jej pokoju, wtedy wszystko jest ok. Na co dzień to bardzo mądra, nad wiek rozwinięta (fizycznie również) dziewczynka, nie sprawia i nigdy nie sprawiała żadnych problemów wychowawczych, wzorowa uczennica, ogólnie fajna dziewczynka. Cała ta sytuacja burzy relacje moje z mężem. Proszę o poradę, jak z nią postępować. Czy ustępować, może przeczekać?
Szkoda, że zrezygnowaliście Państwo ze wspólnej sypialni. Czym dłużej będziecie trwali w tym wariancie – Pani z córeczką, mąż z synem, tym trudniej będzie się z tego wycofać. Można byłoby postarać się dojść do tego, dlaczego takie zachowania córki pojawiły się, skąd wzięła się ta niechęć do oglądania was w sytuacjach bliskości? Czy przypadkiem nie podsłuchała, podejrzała Was w sytuacji intymnej? Gdyby tak było, należałoby wyjaśnić, rozmawiać, rozwiać niepokoje i… normalnie żyć. To niezadowolenie małej gdzieś ma swój początek. Nie dotarliście Państwo do przyczyny i… zastosowaliście dość radykalną metodę. Niestety, nie popieram jej. Wciąż należało rozmawiać, tłumaczyć, nie rezygnować z przytulania się… Jeśli takie „zmiany” wprowadzicie na stałe, to jak potem będziecie okazywali sobie uczucia, jak pokazywali czułości, jak wprowadzali w świat bliskości? Trzeba powrócić do rozmów, powrócić do własnych sypialni. Można umawiać się na wielkie rodzinne spanie w łóżku rodziców, na baraszkowanie, na wieczorne zasypianie…. Można wymieniać się na chwilkę łóżkami… Nie należy jednak doprowadzać sytuacji do absurdu – tata z synkiem, mama z córką. Taka sytuacja nic dobrego do Państwa rodziny nie wniesie. Wyciszycie być może małą, a zaognicie na innych frontach. Pomyślcie Państwo o powrocie do dawnego stanu i na przyszłość, najpierw szukajcie przyczyn, a potem środków zaradczych.

Polub WP Kobieta na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (23)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~mama 2009-04-16 (16:32) 6 lat 9 miesięcy 21 dni 23 godziny i 24 minuty temu

Dziękuję za wszystkie komentarze, za te o pedofilii,o zakonie i o tym jak nie potrafię radzić sobie z tym problemem jako nienormalna matka, a i o żenadzie również. Wszystkie wzięłam sobie do serca. Nie wiedziałam że nasze społeczeństwo umie tylko osądzać, krytykować. Jest to przykre i pouczające. Są jednak rodziny które maja podobne doświadczenia, im za zrozumienie szczerze dziękuję.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~andre66 2009-04-09 (07:33) 6 lat 9 miesięcy 29 dni 8 godzin i 23 minuty temu

miałem to samo
Miałem to samo z córką. Nie znosiła gdy byliśmy z żoną blisko siebie. Dopiero po czasie doszliśmy do wniosku że jest po prostu zazdrosna. Żona to kobieta ( inna kobieta w mniemaniu dziecka) która dotyka całuje i śpi z córki kochanym mężczyzną. Ojciec to ten pierwszy męski idol- najsilniejszy, najmądrzejszy,najwspanialszy a mama bierze go sobie na własność. Pomogło dopiero gdy pozwoliliśmy córce kłaść się między nami gdy oglądaliśmy telewizję, gdy zapewniałem ją że jest moją małą najukochańszą kobietką,gdy prosiłem żeby razem z mamą zrobiły "dla mnie" obiad . W pewnym momencie córka zaczęła traktować żonę jak przyjaciółkę we wspólnej sprawie -""co możemy jeszcze dla ciebie zrobić"". Po kilku latach to przeszło a my dalej jesteśmy kochającą się rodziną a córka zauważyła że łysieje mam większy brzuch a ona koniecznie musi mieć nową bluzkę bo nie ma w czym iść na imprezę do kumpla :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~anik 2009-04-09 (20:47) 6 lat 9 miesięcy 28 dni 19 godzin i 9 minut temu

prowokacja?????
Mam nadzieję że to prowokacja,bo jeśli nie,to jak już wcześniej napisałam,szkoda że sympatyczna p.psycholog nie zauważyła małej różnicy,że to nie mama sypia z córką,tylko tata,(nad wyraz wyrośniętą na swój wiek,cokolwiek to znaczy).Jeśli to nie prowokacja,to współczujmy państwu polskiemu takich psychologów,którzy nie potrafią czytać,a jeśli nie potrafią,to jak takiemu pajacowi zaufać i powierzyć swoje życie i swoje problemy?????Po drugie,jesli to nie prowokacja,to mamusia musi być naprawdę ślepa i głupia myśląc że nie musi mieć obaw z kim żyje pod jednym dachem,a widać nie ma zielonego pojęcia czym ta sytuacja śmierdzi,bawiąc się w zapytanki w necie,co o tym sądzą obcy ludzie.Jeśli ta kobieta śledzi nasze opinie,to na boga!!!!zabierz tego gościa z pokoju córki i szybko znajdz dobrego psychologa na jawie,który znajdzie odpowiedż na pyt.gdzie leży błąd,bo jest to ewidentny błąd matki,która zaślepiona pozwoliła,aby doszło do tej sytuacji.Trzeba być ślepym i głuchym,aby nie widzieć co na tym żałosnym świecie się wyrabia...

odpowiedz

1
0
~siostra Domicela 2009-04-09 (14:10) 6 lat 9 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 46 minut temu

Oddaj córkę do zakonu Elżbietanek.
Skończy szkolę,zda maturę i będzie doskonalą katoliczką.Zapraszam do nas w godzinach 0d 10 - 14 Błogosławieństw

odpowiedz

0
0
~no cebo 2009-04-09 (13:52) 6 lat 9 miesięcy 29 dni 2 godziny i 4 minuty temu

PSYCHOLOG DZIECIĘCY
a tego psychologa który odpowiadał na pyanie to bym pozbawił mozliwosci wykonywania zawodu jak nie potrafi czytać!!! bo słuchanie mozna wybaczyc, że ktoś czegoś nie zapamiętał ale tu jest napisane czarno na białym: MATKA z SYNEM, CÓRKA z OJCEM ZWOLNIĆ TEGO "SPECJALISTĘ"

odpowiedz

0
0
~no cebo 2009-04-09 (13:48) 6 lat 9 miesięcy 29 dni 2 godziny i 8 minut temu

czytanie ze zrozumieniem
kobieta śpi z synem a ojciec z tą rozwinietą córką!!! fajowo tyle, że za jakiś czas okaże się że tata był nad wyraz czuły.. kobiety są jednak porąbane.....

odpowiedz

0
0
~dorcia71 2009-04-09 (08:08) 6 lat 9 miesięcy 29 dni 7 godzin i 48 minut temu

córka nie lubi gdy śpię z mężem
a nikt nie zastanowił się czy mąż tej pani jest ojcem jej córki, a to ma wielkie znaczenie. W przypadku gdy tak nie jest, zachowanie córki jest zupełnie zrozumiałe

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
karina.e 2009-04-08 (10:38) 6 lat 9 miesięcy 30 dni 5 godzin i 18 minut temu

i jeszcze jedno
może nie o to chodzi, że córka nie lubi gdy matka śpi z mężem, tylko gdy OJCIEC ŚPI Z ŻONĄ...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~wielki pan 2009-04-08 (21:51) 6 lat 9 miesięcy 29 dni 18 godzin i 5 minut temu

dziecko najwazniejsze
Małe dziecko mały problem ,duże dziecko duzy problem . Ta mała dziewczynka manipuluje rodzicami , współczuje co będzie za kilka lat .A swoja droga , słabi psychicznie ludzie nie wychowają nigdy zdrowego syna czy córki .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Someone 2009-04-08 (17:38) 6 lat 9 miesięcy 29 dni 22 godziny i 18 minut temu

Żenada
OSOBIE KTÓRA ODPOWIADAŁA NAWET SIĘ NIE CHCIAŁO PRZECZYTAĆ TEKSTU..ŻENADA W tekście jest że ojciec spi w tym samym pokoju co mała a matka z synem a "wielka pani psychol" odpisuje że matka śpi z córką a ojciec z synem...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź