UrodaMezoterapia - daj skórze zastrzyk energii

Mezoterapia - daj skórze zastrzyk energii

Drobne zmarszczki, odwodnienie, brak substancji odżywczych, przygaszony koloryt i wypryski. Każda z nas boryka się z jakimiś problemami skórnymi. To naturalne, ponieważ codziennie narażamy skórę na kontakt z wieloma szkodliwymi czynnikami.

Mezoterapia - daj skórze zastrzyk energii
Źródło zdjęć: © 123RF

Drobne zmarszczki, odwodnienie, brak substancji odżywczych, przygaszony koloryt i wypryski. Każda z nas boryka się z jakimiś problemami skórnymi. To naturalne, ponieważ codziennie narażamy skórę na kontakt z wieloma szkodliwymi czynnikami. Zamiast jednak ukrywać twarz pod kolejnymi warstwami podkładu i pudru, lepiej pomyśleć o tym, jak wyeliminować przyczynę kłopotów z cerą.

- Najważniejsza jest oczywiście codzienna pielęgnacja. Większość z nas popełnia przy tej okazji rażące błędy. - Kupujemy drogie kosmetyki, inwestujemy w peelingi i maseczki, a zapominamy o tak prozaicznej czynności, jaką jest demakijaż skóry. Dopiero na dobrze oczyszczoną skórę twarzy można nałożyć kosmetyki – mówi Danuta Micińska, kosmetolog z gabinetu Bio Nova w Gdyni.

Od czasu do czasu warto jednak zadziałać intensywniej i zajrzeć do gabinetu kosmetycznego, gdzie specjalista przyjrzy się dokładnie naszej cerze i określi jej potrzeby.

Kiedy warto wykonać mezoterapię?

- Mezoterapia to metoda stosowana dla poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, ale także w leczeniu cellulitu oraz łysienia. Polega na wprowadzeniu substancji aktywnych lub mieszanki kilku substancji za pomocą iniekcji, czyli za pomocą nakłuć – tłumaczy Danuta Micińska.

Większość kosmetyków działa tylko na najbardziej powierzchowne warstwy skóry. Taka jest ich specyfika. Dlatego jeśli chcemy dotrzeć głębiej i skuteczniej odżywić skórę, konieczne jest zastosowanie specjalistycznych zabiegów kosmetycznych.

- Pokonywanie bariery jaką jest naskórek pozwala na aplikację substancji w głębsze warstwy skóry, tzn. do tkanki tłuszczowej. Wstrzyknięta substancja dociera od razu i bezpośrednio do miejsca, w którym ma zadziałać – opisuje kosmetolog z Bio Nova.

Warto pomyśleć o tym zabiegu jeśli na naszej twarzy pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, szczególnie w okolicach oczu, szyi i dekoltu; jeśli nasza skóra jest szara i zmęczona, widoczne są też zwiotczenia (skóra nie jest sprężysta). Wskazaniem do zabiegu są także rozstępy (wprowadzenie substancji odbudowującej bezpośrednio w ubytek), cellulit, blizny potrądzikowe i pourazowe oraz wypadanie włosów (zabieg wzmacnia cebulki i zapobiega ich wypadaniu).

Mezoterapię wykonuje się na kilka różnych sposobów:
- za pomocą cienkiej igły i strzykawki - pozwala na podanie większej ilości preparatu w miejscach szczególnie tego wymagających, np. w okolicach oczu, w obrębie zmarszczek głębokich - jest to metoda napage;
- za pomocą pistoletu - pozawala na jednoczesne podanie preparatu w obrębie całego obszaru, którego dotyczy zabieg - jest to metoda frakcyjna;
- za pomocą tzw. rollera, czyli mezoterapia igłowa - mikroigiełki zainstalowane są na rolce, co pozwala na jednoczesne nakłuwanie większych partii skóry.

Dlaczego warto to zrobić?

- Mezoterapia wpływa przede wszystkim na rewitalizację skóry. Poprzez dobroczynne „uszkodzenie” skóry wynikające z technologii tego zabiegu oraz właściwości zastosowanych substancji aktywnych następuje szybka poprawa kondycji i wyglądu skóry – zachęca Danuta Micińska, kosmetolog z gabinetu Bio Nova w Gdyni.

Poprawa kondycji skóry widoczna jest już po pierwszym zabiegu. W zależności od wybranych do przeprowadzenia mezoterapii substancji aktywnych, skóra staje się bardziej sprężysta, odżywiona, sprawia wrażenie rozświetlonej. Znikają też drobne zmarszczki. Taki efekt utrzymuje się nawet około miesiąca.

Żeby efekty były trwałe w pierwszej fazie zabieg należy powtarzać przez dwa miesiące w odstępach dwutygodniowych, później, w zależności od rodzaju skóry i problemów, z jakimi się borykamy, częstotliwość powtarzania zabiegów jest różna. Zwykle wystarczy zgłosić się do kosmetyczki raz na kilka miesięcy.

Zaraz po zabiegu, zwłaszcza jeśli wybraliśmy metodę igłową, skóra jest zaczerwieniona (jakby pojawiły się na niej czerwone piegi), warto to uwzględnić planując zabieg, ponieważ taki efekt utrzymuje się nawet około dwóch dni. - Przez kilka dni po zabiegu warto też pamiętać o przyjmowaniu większej ilości płynów – przypomina Danuta Micińska z Bio Nova. – Woda to przyjaciel zdrowej skóry – dodaje.

Skutki uboczne i przeciwwskazania – warto wiedzieć

Co prawda efekty uboczne występują bardzo rzadko, ale jednak się zdarzają. Najczęściej są to drobne krwiaki, rumień, obrzęk po iniekcji, a także przejściowe odczucie bólu o niewielkim nasileniu.

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża i okres karmienia, stany zapalne skóry (np. opryszczka), skłonność do powstawania blizn i zwłóknień, choroby nowotworowe, epilepsja, nieustabilizowana cukrzyca, wirusowe zapalanie wątroby, stosowanie leków obniżających ciśnienie krwi czy też alergia na któryś ze składników preparatów stosowanych w czasie zabiegu.

Przed przystąpieniem do działania w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym przeprowadza się szczegółowy wywiad zdrowotny.

Elwira Piwowarska (ep/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

zmarszczkimezoterapiaprzebarwienia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)