Od tego wszystko się zaczęło. Historia powstania Fundacji Rak'n'Roll
Współtwórcą nazwy fundacji, autor reklam oraz obecnie członek zarządu fundacji Rak'n'Roll, Jacek Maciejewski, opowiedział w programie #dziejesienazywo o sposobie na promocję tej trudnej działalności.
14.03.2016 | aktual.: 21.03.2016 15:30
"Była barwnym ptakiem" - tak o Magdalenie Prokopowicz, założycielce Fundacji Rak'n'Roll, mówią jej współpracownicy i ci, którzy mieli okazję ją poznać. Magda chciała do nowotworu podejść niekonwencjonalnie, m.in. pokazać, że można połączyć macierzyństwo z chorobą. W momencie, w którym rozpoczęła myślenie o fundacji, sama była w ciąży i musiała znosić sugestie lekarzy, by natychmiast poddała się aborcji.
Współtwórca nazwy fundacji, autor reklam oraz członek zarządu, Jacek Maciejewski, opowiedział w programie #dziejesienazywo o sposobie na promocję tej trudnej działalności. To on jest autorem akcji "Zbieram na cycki, nowe fryzury i dragi", która zachęcająca do oddawania 1 proc. podatku na rzecz chorych na raka. Czy można być kreatywnym, gdy wokoło tyle ludzkich nieszczęść? Okazuje się, że można, a nawet trzeba. Bez kreatywności nie można skutecznie pomagać. A Rak'n'Roll niesie pomoc nie tylko chorym, ale także ich rodzinom. Uczy, jak walczyć o godność oraz cenić siebie niezależnie od zmian w naszym ciele.
Seks - jak mówi Maciejewski - jest ważnym elementem terapii, dlatego obecnie uczy osoby z nowotworem oraz ich partnerów, jak być aktywnym w łóżku na przekór rakowi.
jm