FitnessPiersi jak "uszy jamnika" - co robić, żeby tego uniknąć?

Piersi jak "uszy jamnika" - co robić, żeby tego uniknąć?

Piersi jak "uszy jamnika" - co robić, żeby tego uniknąć?

Z wiekiem biust opada, przyprawiając swoją właścicielkę o czarną rozpacz. Co tak naprawdę sprawia, że piersi stają się obwisłe jak "uszy jamnika"? Czy można walczyć z prawami natury? Co działa na ich niekorzyść, a co warto robić, żeby były jędrne?

Z wiekiem biust opada, przyprawiając swoją właścicielkę o czarną rozpacz. Co tak naprawdę sprawia, że piersi stają się obwisłe jak "uszy jamnika"? Czy można walczyć z prawami natury? Co działa na ich niekorzyść, a co warto robić, żeby były jędrne?

Żadna inna część kobiecego ciała nie jest bardziej narażona na działanie siły grawitacji niż piersi. Dbanie o biust to nic innego niż walka z samą naturą. Czy mamy szansę ją wygrać? Naukowcy obliczyli, że w ciągu całego życia piersi obniżają swoje położenie aż o 11 centymetrów!

Tekst na podst. Daily Mail (pho/kg)

1 / 5

Geny

Obraz
© 123RF

To, jak szybko odbywa się ten proces "opadania", zależy w dużej mierze od naszych... przodków. Piersi zbudowane są z tkanki tłuszczowej, gruczołowej, przewodów mlecznych oraz naczyń krwionośnych i limfatycznych. U różnych kobiet te proporcje są jednak inne. Na wygląd biustu, jego kształt i wielkość, ma wpływ gęstość budujących go tkanek, a to z kolei regulują geny.

Na szczęście nie tylko geny i wiek decydują o wyglądzie biustu! Co jeszcze ma wpływ na jego kondycję?
POLECAMY: * Po czym poznać, że jemu chodzi tylko o seks?*

2 / 5

Palenie i opalanie

Obraz
© 123RF

Piersiom na pewno nie służy ani palenie papierosów, ani wystawianie ich na działanie promieni słonecznych.

Chyba każda kobieta już wie, że papierosy to trucizna dla cery, która przybiera brzydki, szary odcień. Tak samo nie służy to twoim piersiom. Toksyny zawarte w papierosowym dymie nie tylko sprawiają, że skóra na piersiach ma ziemisty odcień, ale przede wszystkim powodują powstawaniu przetok, ropni oraz infekcji zapalnych.

Równie ważne jest, aby nie wystawiać skóry na piersiach bezpośrednio na słońce, bo niszczy to kolagen i elastynę, od których zależy jędrność biustu.

3 / 5

Karmienie piersią

Obraz
© 123RF

Naukowcy przekonują, że stwierdzenie, że karmienie piersią ma negatywny wpływ na wygląd biustu, to wielki mit. Wiele kobiet rezygnuje z niego albo karmi naturalnie przez bardzo krótki okres czasy właśnie z obawy o to, że piersi staną się obwisłe. Tymczasem to właśnie krótki okres laktacyjny wpływa niekorzystnie na jędrność piersi, bo zakłóca naturalny rytm.

By szybciej wrócić do "formy", można stosować specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji biustu. Kluczowy jest także odpowiednio dobrany biustonosz.

4 / 5

Wahania wagi

Obraz
© 123RF

Piersiom nie służą wahania wagi. Jeśli się odchudzasz, rób to z głową. Szybka utrata zbędnych kilogramów negatywnie wpłynie na skórę twoich piersi. Podobnie jeśli gwałtownie utyjesz - na piersiach powstaną rozstępy, których trudno się potem pozbyć. Pamiętaj, że piersi to część ciała, która tyje najszybciej!

5 / 5

Ćwiczenia

Obraz
© 123RF

Oczywiście, sport to zdrowie i ma dobroczynny wpływ na twoje piersi - poprawia krążenie i ujędrnia. Warto jednak pamiętać o tym, że bez odpowiedniej bielizny sportowej ćwiczenia mogą ci tylko zaszkodzić. Jak wynika z badań, aż 73 proc. kobiet, które regularnie uprawiają sport, nie nosi sportowego stanika.

Tymczasem piersi są całkowicie pozbawione mięśni. Podtrzymywane są przez Więzadła Coopera, które podczas ćwiczeń mogą się rozciągnąć w sposób nieodwracalny! A to z kolei przyspieszy efekt "uszu jamnika". Dlatego pamiętaj, że dobry, sportowy stanik jest bardzo ważny.

Tekst na podst. Daily Mail (pho/kg)

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (35)