Polański reżyseruje dla Prady
Prada pasuje każdemu – głosi slogan reklamowego filmu Prady, wyreżyserowanego przez Romana Polańskiego. Film nosi tytuł „Terapia” i został zaprezentowany podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Reżyser powiedział, że inspiracją dla filmu były stereotypy związane ze światem wielkiej mody a twórcom marki pogratulował dystansu do własnej branży.
Pięknie ubrana kobieta w średnim wieku wchodzi do gabinetu psychoanalityka, odwiesza płaszcz, zdejmuje szpilki, kładzie się na kozetce i rozpoczyna opowiadać, co śniło jej się zeszłej nocy. Zwierza się z samotności, której przyczynę upatruję w odziedziczonej po ojcu fortunie. Początkowo psycholog skrupulatnie notuje coś na kartce, jednak szybko traci zainteresowanie monologiem pacjentki. Spogląda w stronę wykończonego futrem płaszcza Prady, przymierza go, otula twarz futrzanym kołnierzem.
Prada pasuje każdemu – głosi slogan reklamowego filmu Prady, wyreżyserowanego przez Romana Polańskiego. Film nosi tytuł „Terapia” i został zaprezentowany podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Reżyser powiedział, że inspiracją dla filmu były stereotypy związane ze światem wielkiej mody a twórcom marki pogratulował dystansu do własnej branży. Polański podkreślał, że Prada zostawiła mu całkowitą wolność jeśli chodzi o kwestie artystyczne i dobór ekipy.
Polański do współpracy zaprosił Helenę Bonham Carter – znaną przede wszystkim z filmów Tima Bartona, z którym jest związana także w prywatnym życiu, odtwórczynię roli Królowej Elżbiety w oscarowym „Jak zostać królem” oraz Bena Kingsleya nagrodzonego Oscarem za film „Ghandi”. Muzykę do filmu skomponował Alexander Desplat.
Po premierze filmu Polański miał żartować, że chciał udowodnić światu, że kręcenie filmów krótkometrażowych idzie mu równie dobrze, co reżyserowanie kinowych hitów. Jednak jeśli chodzi o reżyserowanie reklam nie jest to debiut Polańskiego. Wcześniej reżyser stworzył promocyjny film dla papierosów „Parisienne” – marki, która stworzyła kampanię reklamową z udziałem najwybitniejszych twórców kina.
Podczas festiwalu wyświetlony został także film Polańskiego „Tess” z 1979 roku oraz długo oczekiwany dokument o życiu reżysera „Roman Polański: moje życie”.