Trwa ładowanie...

Alicja Janosz rythm’n’bluesowo

„I woke up so happy” to tytuł kolejnego singla z nachodzącej płyty „Vintage” autorstwa Alicji Janosz. Premiera krążka została przesunięta na późną jesień, ale dzięki temu wydawnictwo wzbogaci się o DVD – w związku z tym zawierać będzie dwie płyty.

Share
Alicja Janosz rythm’n’bluesowo
Źródło: Materiały prasowe
d49vwr2

„I woke up so happy” to tytuł kolejnego singla z nachodzącej płyty „Vintage” autorstwa Alicji Janosz. Premiera krążka została przesunięta na późną jesień, ale dzięki temu wydawnictwo wzbogaci się o DVD – w związku z tym zawierać będzie dwie płyty. Aby uchylić rąbka tajemnicy, Alicja udostępniła właśnie kolejny singlowy utwór i zdradza co jeszcze poza 11 utworami znajdzie się na tym długo oczekiwanym albumie!

Singiel „I woke up so happy” mocno nawiązuje do stylistyki muzyki lat 60-tych i jak cały krążek, daleko odchodzi od gatunku w jakim wokalistka śpiewała po wygraniu programu Idol, czyli niemal dekadę temu. – Utwór jest zainspirowany brzmieniami lat 60-tych, które uważam za jedne z lepszych, o ile nie najlepszych, czasów dla muzyki – tak mówi o nowym singlu jego autorka. – Wydaje mi się, że historia zatacza koło i współcześnie wielu artystów oraz słuchaczy chętnie wraca do tamtych utworów, które swoją energią od razu porywają do tańca, a ich melodie zostają w głowie czy tego chcemy, czy nie – kontynuuje Alicja, mając nadzieję, że „I woke up so happy” również taki potencjał posiada.

Ten rythm’n’bluesowy utwór będzie pierwszym kawałkiem na płycie zatytułowanej „Vintage” i tym samym zaprosi do muzycznej krainy Alicji Janosz. – Wywodzę się z pop kultury, ale od kilku lat odkrywam korzenie muzyki, przez co naturalnie dotarłam do soulu, jazzu czy bluesa. Jak się okazało gatunków mi najbliższych – opowiada wokalistka. Cały album utrzymany będzie właśnie w takiej stylistyce, choć nie zabraknie w nim elementów charakterystyczych dla muzyki pop czy nawet reggae. Vintage, czyli łączenie nowego ze starym, idealnie odzwierciedla zatem charakter obecnej twórczości i muzycznych poszukiwań Alicji Janosz.

d49vwr2

Ponadto, artystka postanowiła do swojego albumu dołączyć drugą płytę. Będzie nią DVD, dzięki któremu poznamy między innymi kulisy powstawania i nagrywania krążka oraz zobaczymy niepublikowane dotąd fotografie. Zaprezentowane zdjęcia będą efektem sesji zdjęciowej wykonanej przez fotografkę Annę Powierżę. Wydawcą krążka „Vintage” jest management artystki – Lionstage.

d49vwr2

Podziel się opinią

Share
d49vwr2
d49vwr2
Strona Główna WP