GwiazdyTajemnice Damskiej Torebki

Tajemnice Damskiej Torebki

Tajemnice Damskiej Torebki
Źródło zdjęć: © www.tajemnicedamskiejtorebki.pl
13.10.2011 10:09

Wszystkie Panie, Wielbicielki małych, dużych, skórzanych, plastikowych i wszystkich innych torebek, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Tajemnice damskiej torebki ubezpiecza WARTA”, który ruszył 12 września!

Wszystkie Panie, wielbicielki małych, dużych, skórzanych, plastikowych i wszystkich innych torebek, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Tajemnice damskiej torebki ubezpiecza WARTA", który ruszył 12 września! Aby wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę konkursową i do 16 października wysłać opis zawartości swojej torebki. 3 najbardziej kreatywne zgłoszenia zostaną nagrodzone cennymi nagrodami, m.in. torebką Coccinelle oraz zaproszeniami na elegancką galę.

Torebka - nieodłączny atrybut każdej kobiety - powstała na przełomie XVII/XVIII wieku. Przez wieki przybierała różne formy: począwszy od sakiewki, woreczka, torebki haftowanej czy balowej, poprzez sportową, skórzaną i codzienną, aż do torby podróżnej. Torebki od zawsze stanowiły nie tylko modny dodatek idący w parze z nowymi trendami – miały też wartość użytkową. Pierwsze sakiewki wykorzystywane były zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, a służyły głównie jako „przechowalnie” żetonów podczas gier hazardowych. Ponieważ panie z towarzystwa wykorzystywały sakiewki również do kwestowania, z biegiem czasu potocznie nazwano je ‘jałmużniczkami’.

Torebka wciąż nam towarzyszy, zmienia się tylko jej zawartość. Czy zawartość torebki może coś „powiedzieć” o naszej osobowości? Niektórzy twierdzą, że zajrzeć do damskiej torebki, to tak, jakby zajrzeć do kobiecej duszy...... I coś w tym jest, bo rzeczywiście kobiety niechętnie pokazują wnętrza swoich torebek.

Słynna projektantka mody, Jette Joop powiedziała o damskiej torebce: „Torebka jest wspaniałą towarzyszką. Ma sekretne, wewnętrzne życie, nigdy nie oszukuje i wciąż zdobi każdą kobietę”.

A co naprawdę skrywają w sobie tajemnice damskiej torebki? Każda z nas nosi w torebce średnio ok. 3kg różnych przedmiotów. Według statystyk, opublikowanych przez portale VintageShop i Gazeta.pl, w damskiej torebce najczęściej można znaleźć: portfel ( 88 proc. kobiet), błyszczyk (73 proc.), klucze (71 proc.) i telefon komórkowy (także 71 proc.). Zaglądając głębiej do kobiecych torebek, możemy tam znaleźć wiele bardzo cennych (czasem nawet bezcennych) przedmiotów. Oprócz portfeli, błyszczyków, kluczy, telefonów komórkowych, chusteczek, kremu do rąk, papierosów, książek lub czasopism, kobiety noszą też rajstopy, igłę z nitką, tik taki, hipopotamka z niespodzianką znalezionego u swojego chłopaka w ogródku, scyzoryk, szyszkę, kwitki z kasy, bibułki matujące, kasztan na szczęście, parasolkę, latającą luzem kartę na aerobik, ulotki, tampony, podpaski, perfumy kalkulator, gumy do żucia, spinki, otwieracz do butelek, słodycze, centymetr krawiecki, sporo zapisanych karteczek, mniejszą torebkę, zapałki, mimo że nie
palą, a nawet... samochodowy odmrażacz do zamków … w lecie!

Co na to psychologia? Według ankiet, przeprowadzonych przez różne portale internetowe, zawartość torebki odzwierciedla osobowość jej właścicielki. I tak, kobiety przewidujące i bardziej rozważne, miały w torbie m.in.: centymetr, zestaw hotelowy z nićmi, scyzoryk, kombinerki, rurkę do napojów, śrubokręt, plan miasta, otwieracz do butelek, pampersy, chusteczki nawilżające, zmywacz i lakier do paznokci, pastę i szczoteczkę do zębów. Z kolei u sentymentalnych romantyczek, wyposażenie torebki stanowiły m.in. kasztany, szyszki, muszelki, zużyte skarpetki, negatywny test ciążowy, trochę liści, miś na szczęście, kapsle po piwach, mapa kempingu, papierek po truskawkowo-śmietankowej gumie do żucia, akt ślubu czy też zdjęcie chłopaka…

Według psychologów, duża torba świadczy nie tylko o przezorności, ale też o wyobraźni kobiety. A ta, jak wiadomo nie zna granic… I nietrudno sobie wyobrazić, jak często torebka damska, ze wszystkimi ukrytymi w niej skarbami, nęci złodziei.

I z tego powodu, jako odpowiedź na zapotrzebowanie środowiska kobiecego, powstało ubezpieczenie WARTY - Pakiet TOREBKA. Proponowany w nim zakres ubezpieczenia szybko zyskał aprobatę klientek.

PAKIET TOREBKA jest jedną z opcji – do wyboru przez klienta, rozszerzającego ubezpieczenia mieszkaniowe – WARTA DOM KOMFORT i WARTA DOM. Obejmuje ono ochroną ubezpieczeniową przedmioty codziennego użytku noszone zwyczajowo w torebce, teczce, plecaku itp., które mogą zostać utracone w wyniku rabunku, a więc działania sprawcy z użyciem przemocy lub groźby jej użycia. Przedmioty objęte polisą to m.in. zegarek, telefon komórkowy, torebka lub teczka z ich zawartością - kartami kredytowymi, portfelem z gotówką, kosmetykami, kluczami itp. Co ważne, taka polisa chroni wszystkie osoby bliskie zamieszkujące z ubezpieczonym. Pakiet TOREBKA, w wersji oferowanej do ubezpieczenia mieszkaniowego WARTA DOM, zadziała na terenie całej Polski, a w wersji dokupionej do ubezpieczenia mieszkaniowego WARTA DOM KOMFORT, na terenie całego świata. Więcej o pakiecie dla kobiet na www.wartadlakobiet.pl

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wejść na stronę www.tajemnicedamskiejtorebki.pl i do 16 października wysłać opis zawartości swojej torebki. 3 najbardziej kreatywne zgłoszenia zostaną nagrodzone cennymi nagrodami, m.in. torebką Coccinelle oraz zaproszeniami na elegancką galę.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja reklamowa Made for Women i VA Very Advertising

Partnerem tytularnym jest WARTA , która ubezpiecza damskie torebki. Partnerzy konkursu: Coccinelle, Batycki, Siquence, Andara, BIACHIC.

Patroni medialni: Polsat Cafe, RMF Classic, Fashion Magazine, Party Style, Businesswoman & life, Serwis Kobieta.wp.pl, WP.pl

Źródło artykułu:Informacja prasowa