ModaFryzury ślubne – włosy do ramion

Fryzury ślubne – włosy do ramion

Fryzury ślubne – włosy do ramion
Źródło zdjęć: © iStock.com
20.03.2018 15:12, aktualizacja: 20.04.2018 12:59

Fryzury ślubne z włosów do ramion potrafią wyglądać tak samo efektowne i często okazują się bardziej trwałe niż ciężkie uczesania z długich włosów. Warkocze, loki, fale, koki... Można mieć wszystko, o czym się zamarzy bez ryzyka, że kosmyki będą wirowały i plątały się w tańcu. Co więcej, włosy do ramion łatwo jest wymodelować samodzielnie.

Włosy do ramion – komu pasują?

Włosy do ramion to najlepszy wybór dla pań, które mają cienkie i zniszczone kosmyki. Skrócenie fryzury do takiej długości jest lekarstwem na obciążone pasma i pomaga uporać się z rozdwojonymi końcówkami.

*Warto zastosować także serum do włosów, które znajdziesz na WP radarOkazji. *

Półdługie uczesania pasują zwłaszcza do okrągłych i kwadratowych twarzy. Proste kosmyki opadające luźno aż do ramion wyszczuplają policzki, a efekt ten wzmaga grzywka biegnąca pod skosem. We fryzurach ślubnych z włosów do ramion bardzo dobrze wyglądają filigranowe kobiety, ale takie uczesania służą też paniom z pełnymi biodrami, ponieważ nadają figurze lekkości.

Fryzury ślubne z rozpuszczonych włosów do ramion

Rozpuszczenie włosów o długości do ramion sprawia, że ślubna stylizacja wygląda na mniej oficjalną. Luźno opadające loki i fale ujmują nieco powagi i pozwalają uniknąć obciążania kosmyków wieloma wsuwkami podtrzymującymi poskręcane pasma. Fryzurę ślubną z włosów do ramion można urozmaicać wszelkimi ozdobami: od wianków przez biżuteryjne grzebienie po tiary, które przy niezbyt długich, swobodnie puszczonych kosmykach nie wywołują wrażenia przesytu. Uczesanie na ślub przypominające fryzurę noszoną na co dzień sprawia, że panna młoda wygląda naturalnie, a dzięki temu dobrze się czuje w swojej roli.

Obraz
© iStock.com

Fryzury ślubne z włosów do ramion – upięcia

*Upięcia ślubne z włosów do ramion *należą do najwygodniejszych fryzur dla panien młodych, bo nie są ciężkie i nie wymagają mocnego utrwalania. Popularnością cieszą się zwłaszcza asymetryczne uczesania, np. loki podpięte po jednej stronie głowy i podtrzymywane przez ozdobną aplikację. Takie fryzury ślubne na bok wprowadzają do stylizacji nieco dynamizmu, a dodatkowo umożliwiają wymodelowanie proporcji twarzy.

Obraz
© iStock.com

Bardzo modne są też upięcia z warkoczami oraz żywymi kwiatami. Na włosach półdługich wspaniale wychodzi korona, czyli uczesanie, które uwielbiają miłośniczki stylu folkowego. Łatwo również zrobić koszyczek odchodzący od skroni czy przedziałka. Dzięki niemu można odsunąć od twarzy długą grzywkę, która opada na oczy w czasie tańców. Do fryzur ślubnych z włosów sięgających ramion pasują drobne kwiaty, zwłaszcza polne i ogrodowe. Wybierając je, trzeba jednak wziąć pod uwagę trwałość poszczególnych gatunków. Warto więc zasięgnąc porady florysty.

Obraz
© iStock.com

Włosy do ramion to idealny materiał zarówno na gładki kok hiszpański, jak i na pomysłowe uczesanie retro. Odsłonięcie karku i uszu daje możliwość wyeksponowania kolczyków i wisiorka, które nierzadko nadają ton całej stylizacji. Wśród uczesań na ślub z włosów do ramion wiele propozycji dla siebie znajdą zwłaszcza zwolenniczki minimalizmu, które ponad wszystko cenią klasykę. Nisko osadzone koki ślubne wspaniale prezentują się w połączeniu z zabudowanymi sukniami oraz gładkimi, lekko połyskującymi tkaninami.

Obraz
© iStock.com