Trwa ładowanie...

Fryzury ślubne z wiankiem

Modnymi fryzurami ślubnymi z wiankiem panny młode inspirują się już od wielu sezonów. Taka ozdoba pasuje zarówno do rozpuszczonych, jak i do upiętych włosów. By zadośćuczynić tradycji, można ją nawet połączyć z welonem. Wianek na głowie jest pożądany przez zwolenniczki stylu boho i folku.

Fryzury ślubne z wiankiemŹródło: iStock.com
d3irmlp
d3irmlp

Fryzury ślubne z wiankiem – dla kogo?

Fryzura ślubna z wiankiem to niekwestionowany weselny hit, który udowadnia, że moda ślubna wraca do korzeni. Od dawien dawna wianek jest symbolem niewinności i dziewictwa, atrybutem młodych i delikatnych kobiet. We fryzurze ślubnej podkreśla naturalność panny młodej i stanowi ozdobę, z którą nie konkuruje już żadna biżuteria. Jednak nie każdej przyszłej żonie pasuje taki dodatek. Wianek nie współgra z sukniami o kroju księżniczki. Jest stworzony do koronkowych kreacji w stylu boho oraz gładkich sukienek w kształcie litery A.

Na fryzury ślubnej z wiankiem powinny stawiać zwłaszcza posiadaczki długich i gęstych włosów, które chciałyby przed ołtarzem pojawić się w luźno puszczonych falach czy lokach. Delikatny wianek sprawdzi się też przy upięciach i cienkich kosmykach. Ostrożnie muszą się z tą ozdobą obchodzić panie o okrągłych twarzach, ale te o wysokim czole dzięki fryzurze ślubnej z wiankiem mają szansę zmienić zaburzone proporcje.

Fryzury ślubne z wiankiem z żywych kwiatów

Decydując się na fryzurę ślubną z wiankiem z żywych kwiatów, trzeba pamiętać o tym, że nie każda roślina jest w stanie przetrwać wiele godzin bez wody. Najlepiej więc o przygotowanie takiej ozdoby poprosić florystkę, która doskonale wie, jak dużą wytrzymałością charakteryzują się poszczególne gatunki oraz jak solidnie związać wianek i czym zabezpieczyć go przed uszkodzeniami.

d3irmlp

Najpopularniejsze kwiaty do wianków ślubnych to róże, piwonie, gipsówki, gerbery, eustomy i słoneczniki. Pomiędzy nimi znajduje się zieleń ozdobna, np. w postaci liści eukaliptusa i pistacji. Bardzo często w kwiatowych kompozycjach na głowę pojawiają się również sukulenty, które podkreślają rysy pań o chłodnym typie urody. O tym, z jakich roślin zostanie upleciony wianek ślubny, decyduje nie tylko wizja panny młodej, lecz także data ślubu. Wykorzystywanie kwiatów innych niż sezonowe może znacznie podnieść cenę wianka ślubnego.

Fryzury ślubne z wiankiem to propozycja dla panien młodych, które cenią naturalność i chcą popracować nad proporcjami twarzy iStock.com
Fryzury ślubne z wiankiem to propozycja dla panien młodych, które cenią naturalność i chcą popracować nad proporcjami twarzy Źródło: iStock.com

Fryzury ślubne ze sztucznym wiankiem

Zwolenniczki cięcia kosztów i dziewczyny, które mają alergię na pyłki roślin, zamiast prawdziwego plecionego wianka ślubnego mogą wybrać ozdobę z tworzywa sztucznego. Opaskę ozdobioną kwiatami da się kupić już za kilkanaście złotych, podczas gdy koszt uplecenia nawet najskromniejszego wianka na głowę przekracza zwykle 100 zł, a jeśli koncepcja jest naprawdę ambitna, cena może zbliżać się nawet do trzycyfrowej sumy. Sztuczne wianki wykańcza się nie tylko kwiatami, lecz także kryształkami oraz innymi elementami dekoracyjnymi na włosy: szyszkami, piórami i muszelkami.

Fryzury ślubne z wiankiem uplecionym ze sztucznych kwiatów wyglądają równie efektownie jak uczesania z kwiatami żywymi iStock.com
Fryzury ślubne z wiankiem uplecionym ze sztucznych kwiatów wyglądają równie efektownie jak uczesania z kwiatami żywymi Źródło: iStock.com

Fryzury ślubne z wiankiem i welonem

Wiele panien młodych traktuje wianek ślubny jako alternatywę dla welonu. Jednak jedno wcale nie musi wykluczać drugiego, o ile zachowa się dekoracyjny umiar. Gładki i delikatny welon pasuje do wszelkich kwiatowych ozdób. Można go zaczepić na dolnej części wianka ślubnego, by w kościele tworzył lekką poświatę osłaniającą ramiona. Po ceremonii nie musi już pozostawać na włosach, ale przyda się podczas oczepin.

Fryzury ślubne z wiankiem i z welonem to rozwiązanie dla panien młodych, które chcą połączyć dwie tradycje iStock.com
Fryzury ślubne z wiankiem i z welonem to rozwiązanie dla panien młodych, które chcą połączyć dwie tradycje Źródło: iStock.com

Zobacz też więcej fryzur ślubnych z welonem.

Fryzury ślubne z wiankiem w stylu ludowym

Planując piękne uczesania ślubne z wiankami, można garściami czerpać z dawnych tradycji ludowych. Panny młode zafascynowane stylem folkowym za swój wyróżnik przyjmują okazałe wieńce, który tworzą na ich głowach ciężkie kompozycje o kształcie korony. Do plecenia tych imponujących dzieł florystki wykorzystują przede wszystkim kwiaty polne i ogrodowe. Gdzieniegdzie w wiankach w stylu ludowym umieszczają również gałązki jarzębiny, kłosy zbóż, a nawet niedojrzałe jabłka.

Fryzura ślubna z wiankiem ludowym to dominujący element stylizacji panny młodej iStock.com
Fryzura ślubna z wiankiem ludowym to dominujący element stylizacji panny młodej Źródło: iStock.com

Fryzury ślubne z wiankiem w stylu rusałki

Wianek jest nieodłącznym atrybutem rusałki, czyli eterycznej panienki z mitologii prasłowiańskiej, zamieszkującej lasy i wodne głębiny. Choć zgodnie z wierzeniami ma ona moc demoniczną i jest wcieleniem kobiety zmarłej jeszcze przed zamążpójściem, stanowi inspirację dla wielu przyszłych żon, które w dniu ślubu chcą być delikatne, naturalne i dziewczęce.

d3irmlp

Stylizacje ślubne w stylu rusałczanym cieszą się ogromnym powodzeniem na weselach organizowanych blisko natury – w ogrodowej altanie, drewnianej stodole i pod namiotem, a romantyczne uczesania ślubne ze skromnym wiankiem idealnie pasują do zwiewnej sukni ślubnej.

Fryzury ślubne z wiankiem robiono już w prasłowiańszczyźnie iStock.com
Fryzury ślubne z wiankiem robiono już w prasłowiańszczyźnie Źródło: iStock.com
d3irmlp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3irmlp