UrodaJak zrobić loki prostownicą?

Jak zrobić loki prostownicą?

Jak zrobić loki prostownicą?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Edyta Maciejczak

31.07.2017 20:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Masz proste włosy, a marzysz o kręconych? Nie masz lokówki, ale dysponujesz prostownicą? Sprawdź, w jaki sposób możesz za pomocą prostownicy wykonać piękne, zmysłowe fale i sprężyste loki.

Atuty kręconych włosów

Loki to fryzura, która pasuje każdej kobiecie. Wyjątkiem są tu panie o trójkątnej twarzy i spiczastej bródce. Skręcone włosy wyostrzyłyby dodatkowo wyraźne rysy. Loki sprawią, że będziemy czuć się komfortowo. W dodatku kręconymi włosami możesz wymodelować owal twarzy poprzez zakrycie wysokiego czoła, odsłonięcie niskiego, przygładzenie włosów przy szerokiej twarzy i zwiększenie ich objętości przy wąskiej.

Można wyróżnić kilka rodzajów loków – grube, drobne, sprężynki czy delikatne fale. Każde dodadzą włosom objętości.

Jak zrobić loki prostownicą?

Prostownica – to narzędzie, jak sama nazwa wskazuje, do prostowania włosów. Ale nie tylko. Przy jej użyciu możemy wyczarować sprężyste loki lub fale. Warunkiem jest posiadanie naturalnie kręconych włosów lub podatnych na układanie oraz odpowiednio długich.

Fryzurę można wykonać zarówno na włosach równej długości, jak i cieniowanych. Jeśli posiadamy grzywkę, to również powinnyśmy ją podkręcić. Przed stylizacją warto wetrzeć we włosy produkt do stylizacji – piankę lub żel. Aby utrwalić końcowy efekt, możemy spryskać włosy lakierem. Poniżej prezentujemy krok po kroku tradycyjny sposób na wykonanie loków prostownicą:

  • Prostownicę nagrzewamy do 200 stopni, w międzyczasie na włosy nakładamy odżywkę chroniącą przed wysoką temperaturą.
  • Na środku głowy robimy pionowy przedziałek, a na wysokości uszu przedziałek poziomy tak, aby włosy były podzielone na cztery części. Spinamy je spinkami.
  • Kręcenie loków rozpoczynamy od wydzielonego na boku pasma. Prostownicę zaciskamy na środku pasma i zwijamy włosy do wysokości ucha. Narzędzie obracamy o 360 stopni w pionie i nawijamy końcówki.
  • Chwilę trzymamy, do momentu nagrzania włosów. Ostatnim krokiem jest nawinięcie kosmyków przy twarzy. Żeby podkreślić stylizację, można spryskać kosmyki nabłyszczaczem.

W zależności od tego, jak sprężyste loki chcemy uzyskać, zasady działania są trochę inne:

  • Luźne loki - rozdzielamy włosy na małe partie i wsuwamy pojedyncze kosmyki przez otwór prostownicy. Obracamy ją o 180 stopni i pociągamy w kierunku końcówek włosów. Czynność powtarzamy na wszystkich partiach fryzury.
  • Średnie loki – poszczególne niewielkie części włosów nawijamy na prostownicę od podstawy korpusu do czubka. Trzymamy w miejscu 10 sekund i rozpuszczamy loki.
Obraz
© iStock.com
  • Fale – włosy dzielimy na małe partie i wsuwamy włosy przez otwór w prostownicy. Obracamy ją o 90 stopni od głowy i trzymamy w tej pozycji kilka sekund. Następnie wracamy do poprzedniej pozycji i przeciągamy w dół o 3 cm i ponownie obracamy o 90 stopni w stronę głowy, chwilę przytrzymujemy. Proces powtarzamy stopniowo, przesuwając się w dół włosów.
Obraz
© iStock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także