UrodaTrójkątna twarz - jaka fryzura, jaki makijaż?

Trójkątna twarz - jaka fryzura, jaki makijaż?

Trójkątna twarz - jaka fryzura, jaki makijaż?
Źródło zdjęć: © ONS.pl

12.01.2011 21:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kształtem twarzy do którego dążymy jest owal. Ale ideały w naturze rzadko są spotykane. W jaki sposób poprawić nieco kształt twarzy? Jak zwęzić szerokie czoło i skrócić szpiczastą brodę? Jaki dobrać kształt fryzury, żeby jeszcze bardziej nie podkreślił szerokiego czoła i wąskich policzków? Jaki makijaż i jaka fryzura będzie najbardziej odpowiednia dla właścicielki trójkątnej twarzy?

Kształtem twarzy do którego dążymy jest owal. Ale ideały w naturze rzadko są spotykane. W jaki sposób poprawić nieco kształt twarzy? Jak zwęzić szerokie czoło i skrócić szpiczastą brodę? Jaki dobrać kształt fryzury, żeby jeszcze bardziej nie podkreślił szerokiego czoła i wąskich policzków? Jaki makijaż i jaka fryzura będzie najbardziej odpowiednia dla właścicielki trójkątnej twarzy?

Twarz trójkątna - cechy szczególne:
Ogólne wrażenie - twarz długa ze spiczastą brodą. Najszerszą częścią twarzy jest czoło - wysokie, szerokie, wypukłe. Linia porostu - przebiega prosto lub sercowato, tworzone są zakola. Policzki - zwężają się aż do wąskiego, spiczastego podbródka.

Twarz trójkątna - jaką dobrać fryzurę?
Musimy optycznie nieco skrócić twarz, zwęzić czoło a policzki uwypuklić. Włosy powinny być sczesane na czoło, wypełniające boki twarzy, proste lub z loczkami, obfite w okolicy szyi. Grzywka obfita - może być prosta, może być z boku i asymetryczna.

Zalecane długości włosów? Półdługie do połowy długości szyi, jeśli dłuższe włosy do linii ramion to zawsze wywinięte na zewnątrz. Niezalecane - fryzury bardzo krótkie.

Kolor włosów? Najlepiej będzie wybrać niejednolitą koloryzację. Włosy powinny być jaśniejsze po obu stronach policzków, na szczycie głowy ciemniejsze o jeden lub dwa tony.

Twarz trójkątna - jaki makeup?
Makijaż ma na celu w tym wypadku poszerzyć i skrócić twarz, przy jednoczesnym zwężeniu czoła. Podkreślić kości policzkowe, zaznaczyć je. Skrócić i załagodzić ostrą linię brody. Jak tego dokonać?

Najważniejszym elementem makijażu będzie modelowanie. Pamiętajmy, że jasny kolor (jaśniejszy o kilka tonów od reszty twarzy) uwypukla, poszerza, powiększa, ciemny kolor chowa, wysmukla, wyszczupla, błyszczący kosmetyk uwypukla. Modelować możemy różami, bronzerami, ale też różnymi odcieniami podkładów. Niezależnie od kształtu twarzy i efektu jaki chcemy uzyskać pamiętajmy, że kosmetyk, którym modelujemy policzki powinien się znaleźć w obszarze: oko - nos - usta - żuchwa, ale nie powinien zbliżyć się do tych punktów bardziej niż na odległość dwóch palców. Poszerzymy i skrócimy trójkątną twarz modelując okolice kości policzkowych linią jak najbardziej zbliżoną do poziomu.

* Dołącz do fanów serwisu KOBIETA.WP.PL na Facebooku i wygrywaj nagrody! *Modelowanie podkładami.
Na odpowiednio przygotowaną skórę twarzy nakładamy podkład w kolorze idealnie dobranym do odcienia karnacji. Następnie na fragmenty wymagające poszerzenia lub uwypuklenia (kości policzkowe, okolice żuchwy) aplikujemy podkład co najmniej o dwa tony jaśniejszy. Delikatnie wklepujemy, rozcieramy granice pomiędzy kolorami. Na fragmenty wymagające wysmuklenia czy skrócenia (boki czoła, broda) nakładamy podkład ciemniejszy niż bazowy, rozcieramy granice. Pamiętamy o kierunku modelowania - pionowy wydłuża, wysmukla, poziomy poszerza, skraca. Twarz trójkątną modelujemy w linii poziomej, bo pionowa niepotrzebnie by tę twarz wydłużyła i wysmukliła. Całość matowimy pudrem oraz kontynuujemy makijaż.

Możemy modelować twarz na końcu, czyli po skończonym makijażu. Wówczas używamy kosmetyków suchych takich jak puder brązujący czy róż w kamieniu lub sypki. Jasnym lub lekko błyszczącym różem uzyskamy efekt uwypuklenia (idealny np. do powiększenia kości policzkowych), średnim, ciemnym różem lub bronzerem wysmuklimy, zwęzimy, skrócimy twarz (w przypadku twarzy trójkątnej kosmetyk ten nakładamy na boki czoła i koniuszek brody) oraz nadamy jej bardziej miękki kształt. Bronzer lub róż aplikujemy oczywiście na wcześniej zmatowioną twarz za pomocą pędzla. Dopóki nie nabierze się wprawy, dobrze jest nakładać kosmetyki od linii włosów do środka twarzy. Nie wcierać pędzlem, a muskać delikatnie skórę. I zawsze pamiętać o wymienionych wyżej zasadach.

Twarz trójkątna - o czym nie można zapomnieć?

Bardzo ważna zasada - nie powielamy kształtu twarzy w kształtach okalających twarz. Czyli twarz trójkątna unika kanciastych, trójkątnych dekoltów, twarz trójkątna nie nosi trójkątnych okularów. Twarz trójkątna przełamuje swój kształt miękkimi formami zarówno w kształcie fryzury, jak i okularów czy dekoltów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także