Trwa ładowanie...
d1iezi9

Jak zrobić ombre samodzielnie?

Ombre to połączenie brązu i blondu, które jest cięgle popularne. Dzięki ombre można otrzymać wyrazisty efekt rozjaśnionych końcówek włosów. Koloryzację można wykonać samodzielnie w domu. W niniejszym artykule pokażemy jak zrobić ją krok po kroku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ombre - sprawdź jak wykonać stylizację samodzielnie
Ombre - sprawdź jak wykonać stylizację samodzielnie (iStock.com)
d1iezi9

Na czym polega ombre?

Ombre polega na rozjaśnianiu włosów poprzez nałożenie rozjaśniacza na końcówki. Włosy powinny wyglądać na naturalnie rozjaśnione przez słońce. Prawidłowy efekt ombre to dyskretne, łagodne przejścia na włosach. Jeśli lubisz eksperymentować i znasz się na odcieniach farb, to z powodzeniem możesz przystąpić do samodzielnego wykonania koloryzacji ombre.

d1iezi9

Koloryzacja ombre – kilka wskazówek

Włosy muszą być przede wszystkim zdrowe i gęste. Ważnym elementem jest odpowiednie wycieniowanie włosów. Mocnym włosom powinno się dodać lekkości, natomiast delikatnym więcej objętości. Fryzura powinna wyglądać, jakby była układana przez wiatr.

Koloryzacja ombre na cienkich i mocno wycieniowanych włosach wygląda nieestetycznie i podkreśla ich wątłą strukturę. Ponadto włosy powinny być dobrze odżywione i odpowiednio nawilżone, ponieważ rozjaśnianie bardzo wysusza włókna. Przed przystąpieniem do koloryzacji ombre warto wiedzieć, że uwydatnia ona przetłuszczające się włosy. Wynika to z kontrastu między ciemną nasadą a jasnymi końcami. Wobec tego, panie decydujące się na ten trend muszą wziąć pod uwagę codzienną, dokładną pielęgnację włosów.

Stylizacja ombre najlepiej prezentuje się na włosach rozpuszczonych. Jeśli zatem jesteś zwolenniczką wszelkich upięć, ta fryzura nie będzie dla ciebie odpowiednią. Ombre dobrze wygląda zarówno na włosach prostych, jak i kręconych lub delikatnych falach.

d1iezi9

Koloryzacja ombre – od czego zacząć?

Jeśli nasze włosy są odpowiednio przygotowane do koloryzacji – właściwie wystrzyżone i nawilżone, zaopatrujemy się w farbę w jasnym odcieniu lub rozjaśniacz. Jeśli jesteśmy posiadaczkami bardzo ciemnych i opornych na koloryzację włosów, to powinnyśmy użyć jak najjaśniejszej farby lub jak najintensywniejszego rozjaśniacza. Jeśli farbujemy włosy po raz pierwszy danym produktem, warto wcześniej wykonać próbę uczuleniową oraz zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania.

Koloryzacja ombre krok po kroku

d1iezi9

W miseczce dokładnie mieszamy farbę lub rozjaśniacz. Na ramiona nakładamy stary ręcznik, aby nie zabrudzić ubrań. Z tyłu głowy robimy przedziałek i rozpoczynamy nakładanie preparatu od końcówek. Farbę powinno się rozcierać palcami, aby przejście między odcieniami było dyskretne i stopniowe. Końcówki zawijamy w folię aluminiową, aby przyspieszyć proces rozjaśniania i pozostawiamy ją na ok. 20 minut.

Po upływie tego czasu nakładamy farbę lub rozjaśniacz na wyższe partie włosów do linii ust i również zawijamy na 20 minut w folię aluminiową. Po upływie tego czasu ściągamy folię i zmywamy produkt. Włosy należy umyć szamponem do włosów farbowanych i nałożyć na nie odżywkę, zazwyczaj dołączoną do opakowania z farbą. Gotowe! Teraz możesz cieszyć się modną fryzurą muśniętą słońcem.

Stylizacja ombre – najciekawsze propozycje

Poniżej kilka przykładowych koloryzacji ombre:

d1iezi9

Ombre na długich włosach z delikatnie podkręconymi końcówkami

Ombre z mocnym kontrastem odcieni

d1iezi9

Ombre na włosach cieniowanych

Bardzo delikatnie rozjaśnione końcówki

Ombre na długich i delikatnie falowanych włosach

Podziel się opinią

Share

d1iezi9

d1iezi9
d1iezi9