Trwa ładowanie...

Katalog fryzur ślubnych 2018

W 2018 roku fryzury ślubne zachwycają różnorodnością. Można wśród nich znaleźć zarówno tradycyjne upięcia dla panien młodych, jak i finezyjne uczesania z rozpuszczonych loków. Fryzjerom pole do popisu zwiększają ozdoby do włosów, które potrafią pięknie podkreślić misterne sploty, odważne cięcia i wielotonową koloryzację. Przedstawiamy cały katalog fryzur ślubnych 2018 – mówi on wszystko na temat tegorocznych trendów!

Katalog fryzur ślubnych 2018Źródło: iStock.com
d3lcg80

Fryzury ślubne 2018 – długie włosy

Najpiękniejsze fryzury ślubne da się zrobić z długich włosów, które są podatne na zabiegi stylizacyjne. Artystyczny nieład na głowie na fali mody boho i rustykalnej stał się jednym z najczęstszych wyborów panien młodych, które czynią niekwestionowany atut ze swojej bujnej czupryny. Dzięki wiankom na głowach przypominają eteryczne rusałki, zaś dzięki biżuteryjnym ozdobom romantyczne księżniczki.

Fryzury ślubne z długich włosów to najczęściej rozpuszczone lub luźno podpięte kosmyki Instagram.com
Fryzury ślubne z długich włosów to najczęściej rozpuszczone lub luźno podpięte kosmyki Źródło: Instagram.com

Fryzury ślubne na bok

Niesłabnącą popularnością cieszą się fryzury ślubne na bok. Nic dziwnego, w końcu potrafią świetnie modelować kształt twarzy. Asymetria wyszczupla – wiedzą o tym panny młode o pełnych policzkach, które decydują się na uczesanie biegnące po przekątnej. Takie ułożenie włosów idealnie pasuje do sukien ślubnych odsłaniających plecy.

Fryzury ślubne na bok pasują zwłaszcza do sukni odkrywających plecy Instagram.com
Fryzury ślubne na bok pasują zwłaszcza do sukni odkrywających plecy Źródło: Instagram.com

Fryzury ślubne 2018 – krótkie włosy

Choć nadal większość kobiet zapuszcza włosy na swój wielki dzień, w katalogu najczęściej wybieranych uczesań znajdują się też fryzury ślubne z krótkich włosów. Ich mocną stroną jest to, że zapewniają wygodę i nie tracą świeżości mimo całonocnych szaleństw na parkiecie. Można więc zapomnieć o dodatkowych wsuwkach i lakierze do włosów w torebce.

d3lcg80

Atrakcyjnym urozmaiceniem krótkiej fryzury będą ozdoby do włosów. Znajdziesz je na WP radarOkazji.

Fryzury ślubne z krótkich włosów bardzo dobrze wyglądają u pań o filigranowej sylwetce Instagram.com
Fryzury ślubne z krótkich włosów bardzo dobrze wyglądają u pań o filigranowej sylwetce Źródło: Instagram.com

Fryzury ślubne z welonem

Coraz częściej na głowach panien młodych zamiast kawałka przezroczystego tiulu lądują wianki, grzebienie kwiatowe, opaski, toczki i fascynatory. Fryzury ślubne z welonem nie odchodzą jednak do lamusa. Czy to zasługa przywiązania do tradycji? A może sentymentalnej wizji uroczystego przestępowania progu kościoła w białej poświacie? Welonowi trzeba oddać to, że naprawdę potrafi zrobić wrażenie.

We fryzurach ślubnych z welonem tiul można wpiąć zarówno pod, jak i nad upięciem Instagram.com
We fryzurach ślubnych z welonem tiul można wpiąć zarówno pod, jak i nad upięciem Źródło: Instagram.com

Fryzury ślubne z grzywką

Kobiety, które na co dzień noszą grzywkę, w dniu swojego ślubu starają się ją wkomponować we fryzurę tak, by zaprezentowała się w zupełnie nowej odsłonie, a jednocześnie pełniła szereg praktycznych funkcji – zasłaniała wysokie czoło, eliminowała dysproporcję między obwodem głowy a spiczastym podbródkiem czy maskowała szeroką żuchwę. Fryzury ślubne z grzywką obciętą prosto wyglądają bardzo dziewczęco, zaś z grzywką biegnącą po skosie – zmysłowo i zalotnie.

Fryzury ślubne z grzywką modelują kształt twarzy Instagram.com
Fryzury ślubne z grzywką modelują kształt twarzy Źródło: Instagram.com

Fryzury ślubne 2018 – koki i upięcia

Do klasyki fryzur ślubnych należą koki i upięcia. Ich zadaniem jest dyscyplinowanie niesfornych kosmyków oraz dopełnienie szykownej kreacji. Najmodniejsze są w tej chwili swobodne kompozycje z żywymi kwiatami i biżuterią. Robi się je zazwyczaj z pokręconych włosów, ale do gładkich, minimalistycznych sukien wybierane są przede wszystkim gładkie koki na czubku głowy albo koki hiszpańskie tuż nad karkiem.

Koki i upięcia uchodzą za najwygodniejsze fryzury ślubne Instagram.com
Koki i upięcia uchodzą za najwygodniejsze fryzury ślubne Źródło: Instagram.com

Fryzury ślubne z warkoczem

Katalog fryzur ślubnych 2018 byłby niepełny bez wszechobecnych fryzur z warkoczami, które po wielu latach nieobecności szturmem wdarły się do świata mody i zyskały niezliczoną ilość wcieleń. Rzadko występują w wersji gładkiej, a jeśli już, to w postaci koszyczka okalającego głowę. Mają przede wszystkim nadać uczesaniu swobody i… sprytnie je utrwalić dzięki kunsztownym splotom.

Fryzury ślubne z warkoczem występują w bardzo wielu wariantach Instagram.com
Fryzury ślubne z warkoczem występują w bardzo wielu wariantach Źródło: Instagram.com
d3lcg80
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lcg80