ModaFryzury ślubne z grzywką

Fryzury ślubne z grzywką

Fryzury ślubne z grzywką
Źródło zdjęć: © iStock.com
15.03.2018 15:07, aktualizacja: 20.04.2018 12:52

Szał na fryzury ślubne z grzywką trwa nieprzerwanie od lat 30., choć uczesania osłaniające czoło miały już wiele modyfikacji. Panna młoda ze zmysłowo opadającymi na twarz kosmykami i o drapieżnym looku uzyskanym dzięki podpięciu grzywki oraz podtapirowaniu włosów może śmiało wystąpić zarówno w welonie, jak i w oryginalnym toczku.

Fryzury ślubne z grzywką – komu pasują?

Fryzury z grzywką nigdy nie wychodzą z mody. Zawsze na czasie są zarówno proste, jak i czesane na bok czy postrzępione kosmyki układające się wzdłuż linii brwi. Kobiety o każdym kształcie twarzy mogą znaleźć rodzaj grzywki, który będzie im pasował. Proste korzystnie zmieniają proporcje twarzy podłużnej, a biegnące po skosie dają efekt wyszczuplenia przy okrągłych policzkach oraz szerokiej żuchwie.

*Stworzenie idealnej weselnej fryzury to prawdziwe wyzwanie, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria takie jak suszarki i prostownice, które znajdziesz na WP radarOkazji. *

Obraz
© iStock.com

Uczesania ślubne zasłaniające czoło – częściowo lub całkowicie – to chyba najczęstszy typ fryzur dla panien młodych. Decydując się na grzywkę, trzeba jednak mieć na uwadze, że nie służy każdemu typowi włosów. Cienkie i rzadkie pasma na czole po kilku godzinach szaleńczych tańców na parkiecie mogą ułożyć się w mało estetyczne strączki. Posiadaczki włosów pozbawionych objętości powinny więc rozważyć podpięcie grzywki. Jeśli będą czuć się nienaturalnie z całkowicie odsłoniętą twarzą, zawsze mogą wypuścić pojedyncze kosmyki wzdłuż policzków – proste lub lekko skręcone. Fryzura z grzywką to dość ryzykowny wybór również w przypadku kobiet o włosach kędzierzawych. Prostownica i lakier mogą nie wystarczyć, by pasma ułożone na czole powstrzymać przez powrotem do naturalnego kształtu.

Fryzury ślubne z prostą grzywką

Proste, gładkie cięcie à la Beatles to klasyczna fryzura w stylu retro, która dobrze sprawdza się przy każdej długości włosów. Mając gęstą grzywkę zasłaniającą całe czoło, można liczyć na piękne upięcie ślubne o symetrycznym kształcie. Sprawdzają się tutaj zwłaszcza uczesania inspirowane popularnymi w latach 60. podtapirowanymi kokami na czubku głowy, podobne do tych, które nosiła Brigitte Bardot. U nasady grzywki można wpiąć rozłożystą koronkową aplikację z materiału, dobrym pomysłem jest też otoczenie koka kwietnym wiankiem lub nałożenie na głowę ozdobnej opaski. Taka fryzura ślubna współgra ze stylowymi kreacjami o minimalistycznym kroju. W połączeniu z sukienkami dla panien młodych-księżniczek lepiej sprawdzają się romantyczne loki puszczone swobodnie z tyłu głowy lub podpięte z boku. Prosta grzywka w takich stylizacjach świetnie współgra z wysadzaną kamieniami koroną oraz ozdobnymi, mieniącymi się grzebieniami.

Obraz
© iStock.com

Fryzury ślubne z grzywką na bok

Grzywka ułozona po skosie to bardzo częsty wybór panien młodych, które są zwolenniczkami luźnych uczesań ślubnych, sprawiających wrażenie, jakby były muśnięte podmuchem wiatru. Takie fryzury wyglądają bardzo lekko i dziewczęco, ale niesforne kosmyki opadające na czoło na ogół trudno jest zdyscyplinować. Nawet jeśli początkowo grzywka posłusznie trzyma się swojej strony, w trakcie zabawy konieczne może się okazać ponowne potraktowanie jej lakierem do włosów. Fryzury ślubne z grzywką na bok idealnie komponują się z warkoczami i dodatkami kwiatowymi, a poza tym pasują do każdej sukni.

Obraz
© iStock.com

Fryzury ślubne z grzywką do góry

Kobiety stawiające na wygodę wybierają fryzury ślubne z grzywką do góry. Takie rozwiązanie jest dobre dla dziewczyn z twarzą owalną i zdrową, odżywioną skórą, która nie ma tendencji do świecenia się. Wyeksponowane czoło nadaje rysom szlachetności, a odsunięcie kosmyków od oczu sprawia, że wzrok zaczyna przyciągać nie fryzura, a makijaż panny młodej. No, chyba że uczesanie jest naprawdę nietypowe, a grzywka przycięta na skos staje się ślimacznicą w stylu retro, która zdobi czubek głowy.

Obraz
© iStock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także