ModaFryzury ślubne z krótkich włosów

Fryzury ślubne z krótkich włosów

Fryzury ślubne z krótkich włosów

21.03.2018 09:09, aktual.: 20.04.2018 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panny młode, które rezygnują z zapuszczania włosów na swój wielki dzień, nie muszą martwić się o wygodę ani długotrwałe zabiegi stylizacyjne. Fryzury ślubne z krótkich włosów są eleganckie i utrzymują się przez całe wesele. Pasują do nich wszelkie dodatki w postaci świeżych kwiatów, biżuterii, woalek i fascynatorów, a także klasycznego welonu.

Fryzury ślubne z krótkich włosów – komu pasują?

Fryzury ślubne z krótkich włosów kojarzą się z wizerunkiem filigranowej kobiety, która jest charakterna i ekstrawertyczna, a przy tym uwielbia łamać schematy. Takie uczesania potrafią wyszczuplić nie tylko twarz, ale i całą sylwetkę, nadając jej lekkości. Asymetryczne cięcia z pazurkami sprawiają wrażenie, że policzki są smuklejsze, a fryzury z grzywką mogą przykryć zbyt wysokie czoło. Krótkie fryzury ślubne eksponują szyję, która wydaje się dłuższa, a przy tym wyostrzają rysy.

Fryzury ślubne z krótkich włosów a trendy fryzjerskie

Kobiety z krótkimi włosami postrzegane są jako chłopczyce, którymi chciały być Francuzki w latach 20. – miłośniczki oksfordek i spodni o męskim kroju. To właśnie one po raz pierwszy odważyły się na cięcie typu bob. Fryzury ślubne z krótkich włosów często nawiązują do przedwojennego stylu salonowych elegantek, ale bywają też odzwierciedleniem nowych trendów fryzjerskich, takich jak bowl-cut, czyli tak zwany grzybek, w którym pasma nad karkiem, lub nawet nad uszami, są wygolone. Od kilku sezonów wśród fryzur ślubnych z krótkich włosów króluje asymetryczny lob (long bob) z długą grzywką – włosy z przodu sięgają obojczyków, a z tyłu nie wychodzą poza kark.

Obraz

Fryzury ślubne z krótkich rozpuszczonych włosów

Zdecydowanie się na rozpuszczone krótkie włosy w dzień ślubu pozwala wydobyć z panny młodej jej naturalny urok. Fale, loki czy proste kosmyki – wszystko zależy od indywidualnych upodobań i stylistyki, w jakiej ma być utrzymane przyjęcie weselne. Dzięki pokręceniu cienkim kosmykom można nadać nieco objętości, a przy użyciu elementów dekoracyjnych, takich jak opaska czy tiara, zwrócić wszystkie spojrzenia ku skromnej, lecz pełnej dziewczęcego powabu fryzurze ślubnej. Na taki skromny dodatek postawiła Katarzyna Zielińska, która nie zmieniła w dniu ślubu swojego charakterystycznego, podkreślającego temperament uczesania.

Obraz

Krótkie włosy mają potencjał, który można wykorzystać przy modnym uczesaniu ślubnym w stylu retro. Taka fryzura idealnie pasuje do miłośniczek koronek, piór, pereł i innych błyskotek, zmysłowych rękawiczek, a także mocnego makijażu.

*Szukając idealnego dopełnienia stylizacji, warto obejrzeć komplety biżuterii na WP radarOkazji. *

Na fryzurę ślubną retro zdecydowała się Anne Hathaway, która wyglądała uroczo w szerokiej opasce zasłaniającej prawie całe włosy.

Obraz

Fryzury ślubne z krótkich włosów – upięcia

Z niektórych krótkich fryzur da się zrobić upięcia ślubne, które nie są pracochłonne, a wyglądają, jakby panna młoda miała na głowie naprawdę dużo włosów. Imponujący efekt da się osiągnąć dzięki wypełniaczom do koków oraz dodatkom podkreślającym splot kosmyków. Misterne utkane kompozycje na głowie bardzo często są podtrzymywane przez warkocze, które uchodza za jeden z największych ślubnych trendów i pasują pannom młodym w każdym wieku.

Obraz
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)