UrodaKoczek - half bun na lato

Koczek - half bun na lato

Koczek - half bun na lato
Agnieszka Krasa

28.06.2018 20:00, aktual.: 01.08.2018 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koczek half bun to niekoronowany król tegorocznych messy hair. Bezapelacyjnie wygrywa w kategorii ”bad hair day”, a nie wymaga zastosowania niczego więcej niż szczotka czy grzebień oraz gumka do włosów. Albo jakiś jej w miarę trwały zastępnik.

Koczek half bun – czyli jaki i dla kogo?

Niepozorny koczek half bun niepostrzeżenie wdarł się na salony. A wcześniej włosy związywałyśmy w ten sposób bez wielkiego halo przed przystąpieniem do zmywania makijażu czy wyjściem z psem, kiedy nie chciało nam się myć przydługiej grzywki. Half bun to związane gumką nad czołem lub nieco bardziej z tyłu głowy włosy, a konkretnie maksymalnie ich połowa. I o to tyle zamieszania.

Half bun to koczek dla posiadaczek raczej grubszych włosów, prostych bądź kręconych w dowolnym stopniu, gdyż jeśli zwiążemy ich dużą część, niewiele nam może pozostać. A kwintesencją tej prostej i lubianej fryzury nie jest przecież robienie doczepek, aby sztucznie uzyskać na głowie pożądaną objętość.

Obraz

Koczek half bun na specjalne okazje

Koczek half bun może być elegancki, z gładko przyczesanymi przy głowie włosami z przodu, dodatkowo potraktowanymi kosmetykami do stylizacji. Reszta pasm swobodnie opada na ramiona i plecy, idealnie wyprostowana, aby kosmyki ścięte na prosto spływały na plecy gładką taflą. W przypadku włosów cieniowanych, czyli hitu ostatnich lat, half bun wygląda najbardziej efektownie, gdy wieńczy pofalowaną czuprynę. I jeśli już poruszamy temat eleganckiego koczka, stanowiącego upięcie na większe wyjście, fale powinny być dopracowane, utrwalone i dobrze nabłyszczone. Fryzura widywana bywa także w wersji z warkoczami przy skórze.

Obraz

Koczek half bun na co dzień

Koczek half bun to idealna fryzura na ciepły sezon. Jest nieskomplikowany, luźny, swobodny. I tak wygląda w oryginale. Niewymuszone uczesanie, na które nie tracimy czasu, a które w zasadzie robi się samo, nawet bez lustra, intuicyjnie. Jeśli nie mamy akurat pod ręką gumki do włosów, używamy na ogół gumki recepturki, kawałka sznurka, bransoletki, zerwanej sznurówki czy drucika. W koczka możemy wpinać kwiaty i piórka bądź ozdabiać głowę wiankami. Half bun doskonale sprawdzi się przy odrostach, ładnie je podkreślając, wygląda też, jakby stworzono go z myślą o ombre. Widzimy go już wszędzie: w szkole, na uczelni, na imprezie, w restauracji, w biurze. Czym jeszcze koczek half bun może nas zaskoczyć? Czy zaliczymy tutaj męską wersję tej fryzury?

Ozdoby do włosów w formie kwiatów, opasek i gumek znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Obraz

Koczek half bun dla mężczyzn?

Koczek half bun w męskiej wersji? To już dobrze znamy – w końcu pierwszy był man bun, znany także jako top knot. Ale to, czy lubimy męskie koczki, zależy już od indywidualnych kobiecych preferencji. Half bun jest świetny w duecie z gęstym i bardzo męskim zarostem, a także zdecydowanym stylem ubierania się, podkreślanym słynną męską pewnością siebie, której panom tak bardzo zazdrościmy. Niscy i szczupli mężczyźni z raczej delikatnymi rysami twarzy i bez zarostu mogą mieć na co dzień powody do zdenerwowania, jeśli ich modna fryzura będzie stwarzać problemy, a oni sami będą przez pomyłkę myleni z kobietami.

Obraz
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)