Trwa ładowanie...

Jak zwiększyć objętość włosów i podnieść je u nasady?

Zwiększenie objętości włosów to marzenie wielu kobiet. Jeśli tobie również matka natura poskąpiła tego efektu, możesz sobie pomóc domowymi sposobami, które zaskoczą cię efektem.

Jak zwiększyć objętość włosów i podnieść je u nasady?Źródło: Instagram.com, fot: Porsche Brosseau,Johnson d,Betsy Jons,Faylyne,Wicker Paradise
d2mdhoe
d2mdhoe

Objętość włosów, czyli czego oczekujemy?

Objętość włosów, to w dużym skrócie, sposób, w jaki włosy przylegają do skóry głowy. O dużej objętości mówimy wówczas, gdy włosy sprawiają optyczne wrażenie puszystych. Brak objętości cechują włosy mocno przylegające do skóry głowy, dzielące się na cienkie pasma, nie odstające za bardzo od nasady.

Za objętość włosów w dużym stopniu odpowiada ich rodzaj, jak również sposób pielęgnacji. Okazuje się bowiem, że nawet najcieńszym włosom można dodać lekkości bez konieczności uszczuplania portfela.

Jak zwiększyć objętość włosów?

Cienkie włosy, bez objętości, nie lubią rozpuszczonych, długich włosów, ani prostych grzywek. Jeśli więc sen z powiek spędza ci ten stan, czas odświeżyć fryzurę. Modny bob lub włosy do ramion to coś co doda włosom lekkości, a tobie ułatwi ich pielęgnację. Jeśli chcesz, aby na wieczornym wyjściu prezentowały się dziewczęco i subtelnie, po umyciu i wysuszeniu włosów przechyl głowę do dołu i na jej czubku zrób luźnego kucyka. W ten sposób podniesiesz włosy, które po rozpuszczeniu dadzą efekt większej objętości.

d2mdhoe

Na co dzień sprawdzony trikiem jest suszenie włosów głową do dołu. Daje to podobny efekt, co wspomniany wcześniej kucyk, czyli zwiększa objętość włosów. Jeśli szukasz domowego sposobu na maksymalną objętość, w delikatny sposób tapiruj włosy od najniższych warstw aż po sam czubek głowy.

Innym sposobem na dodanie objętości włosom jest masaż skóry głowy. Podczas mycia włosów masuj delikatnie skórę głowy opuszkami palców. W ciągu dnia regularnie przeczesuj włosy i masuj skórę głowy masażerem. Nie tylko pobudza on włosy do rośnięcia, ale także unosi je od nasady.

Jak podnieść włosy u nasady?

Aby podnieść włosy u nasady, można zastosować trik z suszeniem włosów głową do dołu. Innym sposobem jest suszenie pasmami od dołu, aby włosy nieco się uniosły. Sprawdzone jest także suszenie na okrągłą szczotkę, którą wsuwamy pod pasma włosów i delikatnie okręcamy.

d2mdhoe

Jeśli nosisz przedziałek na jednym z boków, umyj wieczorem włosy i zrób przedziałek na drugim. Rano, uczesz włosy tak jak zwykle - będą ładnie unosiły się.

Kosmetyki dodające objętości

Jeśli szukasz sposobu na maksymalną objętość włosów, sięgnij po sprawdzone kosmetyki. Zacznij od dobrego szamponu, który podniesie włosy u nasady, następnie użyj odżywki dodającej objętności. Susząc włosy, użyj pianki do włosów cienkich i włosy unoś je na szczotce do góry (lub susz z głową do dołu). Całość utrwal delikatnym lakierem, który nie obciąży fryzury. W ciągu dnia możesz delikatnie unosić masując skórę głowy.

Fryzury dodające objętości

Długie, proste włosy są z natury ciężkie, przez co dają efekt mocno przylegających do głowy, a w konsekwencji, bez objętości. Aby w naturalny sposób ją uzyskać, postaw na lekką fryzurę z wycieniowanymi pasmami. Na plus będą także delikatne fale czy loki. Unikaj za to fryzur z grzywką, która będzie się dzielić na pasma i płasko leżeć na czole.

d2mdhoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mdhoe