UrodaStylizacja włosów. Czym i jak układać włosy?

Stylizacja włosów. Czym i jak układać włosy?

Stylizacja włosów. Czym i jak układać włosy?
Źródło zdjęć: © iStock.com
Agnieszka Krasa

11.06.2018 16:01, aktual.: 30.06.2018 12:15

Stylizacja włosów nigdy nie była tak prosta. Do wyboru mamy obecnie lotiony do włosów, gumę do układania włosów, żele, lakiery, pianki... Produkt dobierz jedynie do rodzaju włosów, a stylizacja włosów nie będzie problemem.

Jak nie zgubić się w gąszczu produktów do stylizacji włosów? Nie wybierać przypadkowych kosmetyków, kierując się ceną, zapachem lub poleceniem koleżanki. Zawsze dobieraj specyfiki do układania włosów do swoich kosmyków, a konkretnie ich rodzaju. Ponadto zawsze łatwiej dołożyć odrobinę preparatu w przypadku za małej jego porcji niż usunąć z już obciążonych włosów dużą ilość żelu, wosku czy gumy do włosów. Będą wówczas wyglądać niezbyt estetycznie, a ciężka fryzura szybko oklapnie – efektu w ten sposób nie osiągniemy. Komu jaki kosmetyk do stylizacji włosów?

Stylizacja włosów - lotiony do włosów

Lotiony do włosów to na ogół kosmetyki do włosów w buteleczce z atomizerem. Są łatwe w aplikacji na kosmyki, higieniczne w użyciu i nie obciążają dodatkowo włosów. Pomagają na puszenie się, nie wysuszają, ułatwiają rozczesywanie i dodają blasku czuprynie. Lotiony polecamy na co dzień paniom z włosami długimi, cienkimi, delikatnymi, przyklapniętymi przy skórze głowy, a także suchymi.

**Kosmetyki do stylizacji, akcesoria do włosów i wiele innych znajdziesz teraz dzięki WP radarOkazji - wyszukiwarce super cen.

Stylizacja włosów - jak używać gumy do włosów?

Stylizacja krótkich włosów nie obejdzie się bez gumy do włosów, dosyć plastycznej oraz lepkiej. Ten wydajny produkt do układania włosów rozgrzewa się przez chwilę na dłoni i stylizuje się kosmyki palcami odrobiną gumy w wersji nabłyszczającej bądź matującej. Kosmetyk nie nadaje się natomiast ani do włosów długich, ani do przetłuszczających się, gdyż mogą się one usztywnić, zbić, a ich struktura jedynie straci na aplikacji gumy.

Stylizacja włosów - żel do układania włosów

Żel do układania włosów dobrze sprawdza się przy wszystkich rodzajach włosów, a używa się go zarówno na kosmyki mokre, jak i suche. Szybko zasycha na włosach, nie używajmy więc od razu dużej ilości żelu. Usztywnia fryzurę, może mieć także dodatkowy efekt nabłyszczający, co przyda się przy supermodnych stylizacjach typu „mokra włoszka” - włosach zaczesanych do tyłu na gładko. Krótkie włosy natomiast żel nieco uniesie, a efekt będzie trwały. Stylizacja włosów żelem nie powoduje ich przetłuszczania ani przesuszenia.

Stylizacja włosów - lakier do włosów

Lakiery do włosów występują w wersjach do każdego ich rodzaju, także ze specjalnymi efektami, typu nabłyszczenie czy naniesienie warstewki brokatu. Ich podstawowa funkcja to utrwalenie już ułożonej fryzury, zabezpieczenie jej przed niekorzystnym oddziaływaniem takich czynników zewnętrznych, jak wiatr czy wilgoć w powietrzu. Im większa odległość spryskiwania pasm, tym silniejszy efekt, ale i możliwość ich sklejenia.

Stylizacja włosów - pianka do układania włosów

Pianki do włosów nadają im objętość. Są to więc kosmetyki do zadań specjalnych, przede wszystkim dla pań z kręconymi włosami, co zostanie ładnie podkreślone przy skręcie. Odradza się je z kolei posiadaczkom suchych włosów. Małą ilość kosmetyku wgniata się w pasma i nadaje im sprężystość przed wysuszeniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także