Blisko ludziPrzepis na rozkosz z seksu

Przepis na rozkosz z seksu

Źródło zdjęć: © © Artem Furman - Fotolia.com
26.08.2013 13:59, aktualizacja: 13.09.2018 16:07

Jaki jest najlepszy przepis na rozkosz z seksu? Nawet 54 procent ludzi na świecie nie jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Można to jednak zmienić, ucząc się dawania i brania przyjemności z sexu.

O tym jak to można przeżyć ekscytującą przygodę seksualną z Właśnym partnerem - partnerką.

Raport Durex Global Sex Wellbeing Survey 2012 (światowe badanie Durexu dotyczące zadowolenia z seksu), stwierdza jednoznacznie, że większość par nie pozwala sobie na szaleństwa w sypialni. W sypialni Polaków przeważają trzy najprostsze pozycje seksualne. Żele intymne stosowane są tylko przez co piątą osobę (22 procent), a gadżety erotyczne przez 18 procent badanych.

Tymczasem, jak pokazują dane zebrane podczas najnowszego projektu Durex, to właśnie odmiana i bliskość pozwalają na osiągnięcie długotrwałego spełnienia. - Dzięki przekraczaniu granic codziennej rutyny, pary są w stanie odkryć, co tak naprawdę przynosi im satysfakcję – mówi Susan Quilliam, psycholog.

Przygoda w Wenecji

Najpierw była wielka światowa rekrutacja do pracy dla marki Durex. Z każdego spośród ponad 30 biorących udział w projekcie krajów, wybrana została para kochanków. Z Polski do romantycznej Wenecji, polecieli 22-letnia Marta i 27-letni Michał. Tam, w trakcie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych, poznawali tajniki eksperymentowania. - Ekscytujący seks to dla nas wzajemne dostarczanie sobie przyjemności i poczucie kontroli nad doznaniami partnera. To nie jest tylko sport - to sztuka – mówił Michał.

Gdy wrócili do domów - rozpoczął się największy eksperyment seksualny na świecie. Zadaniem kochanków było inspirowanie innych do czerpania jak największej przyjemności z seksu poprzez dzielenie się efektami swoich miłosnych eksperymentów.

W ciągu czterech tygodni, pary eksperymentowały, bazując na serii erotycznych scenariuszy. Kochankowie próbowali różnych pomysłów na urozmaicenie życia seksualnego i podkręcenie pulsu swojego związku. Zaczynając od długiej i pełnej emocji gry wstępnej, intymnej rozmowy, po zamianę ról i włączenie szczypty przygody w ich życie erotyczne.

Miłosna mapa świata

To, co w całym projekcie najważniejsze, to fakt, że każdy mógł wziąć w nim udział. Pary na całym świecie miały możliwość przeprowadzenia eksperymentu w zaciszu własnej sypialni. Umożliwia to specjalnie w tym celu zaprojektowana darmowa aplikacja Durex Eksperyment. Pozwala ona na mierzenie pulsu oraz poziomu osiąganej przyjemności z seksu.

Dane zebrane od tysięcy kochanków z całego świata pozwolą na skompletowanie i zestawienie unikalnych informacji oraz stworzenie miłosnej mapy świata. Okaże się, czy Włosi rzeczywiście są najlepszymi kochankami, czy to prawda, że mężczyźni noszący duży rozmiar buta, są lepsi w łóżku oraz czy fantastyczny seks rozpoczyna się na długo przed wejściem do sypialni.

Przełamać rutynę w sypialni

Nieprzewidywalność i przygoda to elementy, które podnoszą temperaturę życia erotycznego. Przeniesienie się z łóżka do salonu, łazienki czy kuchni okazało się dla wielu biorących udział w eksperymencie par przyjemnym doznaniem podnoszącym temperaturę pieszczot. Element zaskoczenia zwiększył ich doznania średnio o 14 procent, a seks w łazience był aż o 28 procent bardziej emocjonujący od rutynowego stosunku.

- Niejedna para przekonała się o tym, że wykorzystanie do współżycia innych mebli, zmiany otoczenia czy nowych pozycji daje nadspodziewanie dobre efekty – mówi Radosław Jerzy Utnik, psycholog i seksuolog współpracujący z marką Durex. - Szczególnie polecam pozycję „na kuchennym stole”, w której mężczyzna stoi na podłodze przed stołem, zaś kobieta siedzi na nim zwrócona twarzą do mężczyzny.

Dzięki rozbudowanej grze wstępnej, nowym pomysłom na miłosne igraszki oraz poświęcaniu więcej czasu swojej drugiej połówce, osiąganie satysfakcji eksperymentujących kochanków wzrosło aż do 80 procent.

- Zmysłowość, szukanie nowych doznań i otwarcie się na przygody wpływają na bliskość pomiędzy kochankami – mówi psycholog Susan Quilliam, czuwająca nad eksperymentem.- Poprzez fizyczne i emocjonalne doświadczenie stają się bardziej pewni siebie, a ich miłosna relacja zacieśnia się. To wszystko ogrywa ważną rolę w czerpaniu satysfakcji z seksu.

Sztuka kochania przez telefon

Teraz każdy może rozpocząć eksperyment w zaciszu własnej sypialni. Gorące scenariusze i miłosne inspiracje dostępne są w aplikacji Durex Eksperyment na smartfony. Znajdziecie tam wiele pobudzających wyobraźnię sposobów na dobrą zabawę we dwoje. Oto kilka pomysłów.

Lustrzane odbicie może wyzwolić nieodkryte dotąd pokłady śmiałości. Zacznijcie od całowania się przed lustrem, nieśpiesznie zdejmujcie ubrania i… idźcie na całość. Lustro pomoże wam obserwować nawzajem swoje reakcje i poznać się jeszcze lepiej.

- Lustro nie od dziś towarzyszy ludziom w intymnych igraszkach – mówi psycholog i seksuolog Radosław Jerzy Utnik. - Odbicie lustrzane kochającej się pary może być dodatkowym bodźcem, afrodyzjakiem wzmagającym pożądanie seksualne - zwłaszcza wówczas, gdy, na co dzień rzadko doświadczamy podobnych sytuacji. Korzystając ze zwierciadła możemy obserwować siebie z nieznanej dotąd strony; możemy spojrzeć na siebie od tyłu czy z boku. Wszystko to może sprawić, że okazjonalne zastosowanie lustra podniesie temperaturę w sypialni - zwłaszcza wówczas, jeśli towarzyszyć temu będzie kameralne, łagodne oświetlenie, zachęcające do podglądania i oglądania - dodaje.

Zamień swoją łazienkę w świątynię relaksu. Zapal świece, rozsyp płatki róż. Niech twoja druga połówka dołączy do ciebie zwabiona śladami ze zdjętych ubrań. Gdy już będzie obok ciebie, umyjcie wzajemnie swoje ciała, nie pomijając żadnego obszaru. Pokryjcie się pianą od stop do głów, umyjcie włosy. Zanim pójdziecie na całość, rozkoszujcie się powolnym budowaniem napięcia.

Długa zabawa to idealny sposób na całonocne, ekscytujące przeżycie. Zacznijcie od szybkiego biegu na szczyt rozkoszy. Potem zwolnijcie, odpocznijcie podczas wspólnej kąpieli i przygotujcie się do nieśpiesznego odkrywania swoich pragnień na nowo… i na nowo. Kochajcie się powoli, opowiadając sobie, co najbardziej was podnieca.

Erotyczne podchody

Erotyczne podchody pomogą rozbudzić napięcie pełne pożądania. Rozpocznijcie dzień od niegrzecznych wiadomości do drugiej połówki. Pikantne smsy w przerwie w pracy podniosą temperaturę. Po powrocie do domu, napiszcie na kartkach 5 wskazówek dotyczących tego, co chcielibyśmy tej nocy otrzymać od partnera i umieśćcie je w różnych częściach domu.

(inf.prasowa Durex/gabi), kobieta.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (68)
Zobacz także