UrodaSposoby na drobne loczki

Sposoby na drobne loczki

Sposoby na drobne loczki
Źródło zdjęć: © iStock.com | Poike
Edyta Maciejczak

31.07.2017 20:35, aktual.: 01.08.2017 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drobne loczki, burza loków, sprężynki – trochę chaotyczne, drobne i nieregularne loki, za pomocą których można modelować owal twarzy. Będą pasowały niemal każdej kobiecie, niezależnie od kształtu twarzy. Dzięki nim włosy zyskują objętość i są łatwiejsze w stylizacji.

Komu pasują drobne loczki?

Każda kobieta polubi drobne loczki i będzie się w nich dobrze czuć. Fryzura nie polecana jest jedynie dziewczynom z trójkątną twarzą i spiczastą bródką, ponieważ tylko dodatkowo ją wyostrzy.

Za pomocą drobnych loków z łatwością wymodelujemy owal twarzy, ponieważ możemy odsłonić niskie czoło, a zakryć wysokie. Jeśli mamy szeroką twarz, to możemy przygładzić włosy przy bokach. Natomiast jeśli mamy wąską, to dodajemy włosom objętości. Warunkiem jest posiadanie naturalnie kręconych włosów lub fryzury podatnej na układanie i odpowiednio długiej, tak, aby można było podpiąć włosy na wysokości karku po zakręceniu.

Drobne loczki można wykonać zarówno na włosach równej długości, jak i cieniowanych. Jeśli posiadamy grzywkę, to również powinnyśmy ją pokręcić.

Jak samemu wykonać drobne loczki?

Obecnie istnieje wiele narzędzi, produktów oraz sposobów na wykonanie drobnych loczków. Poniżej kilka propozycji:

  • Drobne loczki za pomocą lokówki – końcówki umieszczamy między nagrzanymi płytkami lokówki i mocno ściskamy. Skręcamy pasmo od końcówek po nasadę. Należy uważać, żeby lokówka nie poparzyła nam skóry głowy. Przytrzymujemy kilka sekund i uwalniamy kosmyk. Czynność powtarzamy na wszystkich pasmach. To czasochłonna metoda, której nie powinno stosować się zbyt często z obawy o zniszczenie włosów.
  • Termoloki – kiedy termoloki nagrzeją się do odpowiedniej temperatury, nawijamy na nie pasma i przypinamy specjalnymi klipsami. W zależności od długości włosów, należy odczekać od 5 do 15 minut. Wielkość termoloków wpływa na grubość loków. Metoda ta nie zniszczy nam włosów, jeśli będziemy ją stosować rzadziej niż codziennie.
  • Drobne loczki przy użyciu folii aluminiowej – oprócz folii będziemy potrzebować suszarki i lakieru do włosów. Poszczególne pasma spryskujemy kosmetykiem, nawijamy na folię aluminiową i podgrzewamy suszarką. Im mniejsze kosmyki będziemy nawijać, tym intensywniejszy efekt burzy loków. Następnie odwijamy kosmyki, delikatnie przeczesujemy i cieszymy się oryginalną stylizacją.
  • Drobne loczki za pomocą prostownicy – wybieramy niewielkie pasma i owijamy je wokół prostownicy. Trzymając urządzenie ukośnie, przeciągamy je w dół.
  • Drobne loczki z warkoczy – burzę drobnych loków otrzymamy także dzięki warkoczykom. Wystarczy przed snem zapleść sporo cienkich, by rano po rozpleceniu móc się cieszyć bujną czupryną. By dłużej utrzymywał się efekt fal, można przeciągnąć warkoczyki nagrzaną prostownicą.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także