Trwa ładowanie...

Super fryzury dla dzieci

Fryzury dla chłopców i fryzury dla dziewczynek dopuszczają więcej luzu niż w ich dorosłych odpowiednikach. Prześledźmy razem, jakie są modne fryzury dla chłopców i czy krótkie włosy to w przypadku dziewczynek dobry pomysł.
Share
Spośród fryzur dziecięcych królują krótkie fryzury chłopięce i długie włosy dla dziewczynek
Spośród fryzur dziecięcych królują krótkie fryzury chłopięce i długie włosy dla dziewczynekŹródło: Instagram.com, Fot: fashionkids
dauetn4

Przede wszystkim fryzury dla dzieci powinny być na tyle nieskomplikowane, żeby w sytuacji braku czasu na mycie i układanie włosów maluch mógł swobodnie wyjść z domu i wyglądać dobrze. Wiele jest teraz dozwolone, szczególnie w okresie wakacji. Wciąż jednak najczęściej obserwowane uczesania to dłuższe fryzury dla dziewczynek i zdecydowanie krótsze fryzury dla chłopców. Przyjrzyjmy się obecnym trendom we fryzurach dziecięcych.

Fajne fryzury chłopięce

Fryzury dla chłopców to na ogół krótkie włosy. Coraz częściej jednak mali eleganci życzą sobie takie chłopięce fryzury, jakie akurat prezentują na głowach ich idole. Zdarzają się więc i dłuższe fryzury dla chłopaków. Nie propagujmy jednak uczesań na tzw. „czeskiego piłkarza” (krócej z przodu, dłużej z tyłu), aby chłopiec nie stał się obiektem niewybrednych żartów w przedszkolu czy w szkole. Przy dłuższych włosach szalenie wygodne są warkoczyki zaplecione płasko tuż przy skórze. Dodatkową zaletą tej fryzury jest brak konieczności poprawek przez kilka dni, co sprawdzi się szczególnie na wakacyjnych wyjazdach.

Długie włosy dla chłopców Instagram.com
Długie włosy dla chłopcówŹródło: Instagram.com, Fot: fashionkids

Krótkie włosy – podstawowa fryzura dla chłopca

Fryzura chłopięca to na ogół krótkie włosy. Modne fryzury dla chłopców opierają się ostatnio na popularnym cieniowaniu. Kark i miejsca nad uszami są zazwyczaj podgolone, a góra jest zostawiona dłuższa, w rożnych wersjach: z grzywką do przodu, postawioną na żel albo beztrosko roztrzepaną na wszystkie strony. Często spotykane krótkie fryzury chłopięce to oczywiście także kilkumilimetrowy jeżyk, do wykonania którego niezbędna jest maszynka elektryczna, więc dziecku powinien odpowiadać hałas urządzenia nawet tuż przy uszach.

Krótkie włosy dla chłopców Instagram.com
Krótkie włosy dla chłopcówŹródło: Instagram.com, Fot: fashionkids

Fryzury dla dziewczynek – uniwersalne długie włosy

Długie włosy bezapelacyjnie od lat rządzą w dziewczęcych trendach we fryzjerstwie. Najbardziej uniwersalną długością włosów dla dziewczynek jest ta co najmniej do ramion. Kosmyki dłuższe niż do połowy pleców będą się plątać i wyrywać podczas rozczesywania po kąpieli i myciu, co sprawia na ogół, że bardziej wypadają. Warto wspomagać się sprejami ułatwiającymi rozczesywanie oraz grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Taka długość włosów będzie idealna, aby szybko związać włosy w kucyk, zrobić z nich uroczy koczek, dwa kucyki bądź warkocze.

dauetn4

Ładnym urozmaiceniem dziewczęcej fryzury będą ozdoby do włosów. Znajdziesz je na WP radarOkazji.

Długie włosy dla dziewczynek Instagram.com
Długie włosy dla dziewczynekŹródło: Instagram.com, Fot: fashionkids

Krótkie fryzury dla dziewczynek

Krótkie fryzury dla dziewczynek nie są już zjawiskiem kontrowersyjnym. Doskonale sprawdzą się w przypadku bardzo mocno kręconych włosów, sprężynki można wówczas skrócić tak, aby lekko zakrywały kark i dało się je założyć za uszy. Krótkie i delikatne włoski są niezwykle praktyczne. Jeśli zostawiamy nieco dłuższą grzywkę, warto przypinać ją na bok ozdobną spinką, aby nie wpadała dziecku w oczy i nie przesłaniała widoczności. Ogromnym plusem krótkich fryzur dla dziewczynek jest szybkość mycia włosów, ich rozczesywania oraz suszenia.

Krótkie fryzury dla dziewczynek Instagram.com
Krótkie fryzury dla dziewczynekŹródło: Instagram.com, Fot: fashionkids
dauetn4

Podziel się opinią

Share
dauetn4
dauetn4