UrodaJak dbać o włosy kręcone? Garść praktycznych porad

Jak dbać o włosy kręcone? Garść praktycznych porad

Jak dbać o włosy kręcone? Garść praktycznych porad
Źródło zdjęć: © unsplash.com | Ayo Ogunseinde
Sylwia Ścibak
23.05.2018 09:17, aktualizacja: 29.05.2018 11:50

Włosy kręcone są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia, dlatego odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa. Jak o nie dbać i jakie kosmetyki warto stosować?

Pielęgnacja włosów kręconych – praktyczne wskazówki

Włosy kręcone mają nierówną strukturę i są podatne na przesuszenie oraz różne uszkodzenia. Bardzo często puszą się, nie odbijają światła, więc wyglądają na zniszczone, i trudno jest je ułożyć w staranną fryzurę. By loki i fale wyglądały zdrowo, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja.

Włosy kręcone należy myć delikatnie i spłukiwać chłodną wodą, by domknąć łuski, które bardzo często mają tendencję do odchylania się. Następnie należy osuszyć pasma ręcznikiem bez pocierania i nałożyć odżywkę bądź krem, które pozwolą zachować sprężystość. Najlepiej nie używać suszarki, ale jeśli jest to konieczne, to należy wybierać egzemplarze z jonizacją i dyfuzorem, a same kosmyki suszyć letnim, delikatnym nawiewem w kierunku wzrostu włosów. Do rozczesywania nada się grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, który dobrze rozprowadzi kosmetyki i ograniczy puszenie oraz rozdwajanie końcówek.

Włosy kręcone – jakie kosmetyki?

Przy włosach kręconych najlepiej sprawdzą się lekkie kosmetyki, które nie tylko oczyszczają, ale też nadają sprężystości i zapobiegają puszeniu. Świetnie sprawdzają się preparaty z olejkami roślinnymi, które nawilżają włosy i chronią przed działaniem wolnych rodników, a także preparaty z różnymi proteinami (np. keratyną i jedwabiem). Dobrym wyborem są również kosmetyki z lekkim silikonem, który podkreśla skręt i chroni przed utratą wilgoci, a poza tym łatwo się zmywa lub odparowuje samodzielnie. Zbyt ciężkie silikony zalegają we włosach i blokują przenikanie innych substancji do ich wnętrza. Należy też unikać produktów do stylizacji z alkoholem, gdyż takie wysuszają.

Obraz
© Materiały prasowe