Tatuaże damskie na karku

Tatuaże damskie na karku

Tatuaże damskie na karku
Źródło zdjęć: © iStock.com
06.03.2018 12:17, aktualizacja: 20.04.2018 12:44

Wzory tatuaży damskich na karku potrafią zadziwić pomysłowością. W tym miejscu łatwo je wyeksponować, a w razie potrzeby jeszcze łatwiej ukryć pod włosami. Podczas sesji w studio trzeba jednak mocno zacisnąć zęby, bo tatuowanie karku jest dość bolesne.

Tatuaże damskie na karku – ceny

Ceny tatuaży damskich na karku zależą od wielkości projektu i stopnia skomplikowania rysunku. Kilkugodzinna sesja kosztuje znacznie więcej niż tiny tatoo, który można zrobić w kilkanaście minut. Minimalistyczny tatuaż na karku najczęściej wyceniany jest na mniej niż 200 zł, natomiast nieco bardziej pracochłonny, o wymiarach 5x5 lub 10x10 cm – na 300–800 zł. Cenę nawet dwukrotnie może podnieść użycie pigmentów w nietypowych kolorach.

Zobacz także:
Ile kosztuje tatuaż?
Ile kosztuje tatuaż?

Tatuaże damskie na karku – wzory

Gotowe wzory tatuaży damskich na kark odzwierciedlają panującą modę. Najpopularniejsze dziary dla dziewczyn to w tej chwili łapacze snów, pióra, ptaki, kwiaty lotosu, korony, diamenty i gwiazdy. Żeby ustrzec się sztampy, projekt znaleziony w sieci można potraktować jako inspirację do stworzenia czegoś własnego, oczywiście we współpracy z tatuażystą, który podpowie, czy pomysł da się wcielić w życie. Może to być np. wariacja na temat znaku zodiaku lub osobista wizja ulubionej postaci literackiej. Trzeba jednak pamiętać, że na karku zmieszczą się niezbyt duże tatuaże, co stanowi pewne ograniczenie, jeśli chodzi o wydobywanie szczegółów rysunku.

Obraz
© Facebook.com | Studio Tatuażu Montana,New York Tatoo

Jednym z najnowszych trendów w sztuce tatuażu są projekty geometryczne. Na karku mogą powstać kanciaste kompozycje kwiatowe lub podobizny zwierząt przypominających figurki z origami. Powodzeniem cieszą się też uniwersalne symbole, takie jak tatuaże z odwróconą ósemką oznaczającą nieskończoność oraz tatuaże w stylu blackout, czyli kształty jednolicie i mocno wypełnione czarnym pigmentem. W dalszym ciągu nie brakuje zwolenników tribali, którzy nierzadko decydują się na tatuaże pokrywające nie tylko kark, lecz także górną część pleców.

Obraz
© Facebook.com | InkRiot Studio Tatuażu Mińsk Mazowiecki,The Family Business Tattoo London,Rock'n'Roll Tattoo and Piercing London

Kark to idealne miejsce do umieszczenia damskiego tatuażu-napisu: cytatu, motta albo dewizy życiowej. Wymyślna czcionka może zostać połączona z subtelną grafiką. Coraz więcej pań decyduje się na odważną grę kolorem, co jest echem sztuki dalekowschodniej. Bez wielobarwnych pigmentów niemożliwe byłoby wykonanie tatuażu na karku w stylu japońskim, prezentującego się świetnie zwłaszcza na jasnej skórze, na której widać nawet żółć i pomarańcz. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kolorowy tatuaż na karku szybko wyblaknie. Miejsce to jest przez większą część roku wyeksponowane i poddane działaniu promieni słonecznych, a jasne barwniki charakteryzują się mniejszą trwałością niż czarne.

Obraz
© Facebook.com | Rock'n'Roll Tattoo and Piercing London,Ushuaia Tattoo London

Oryginalny wzór tatuażu na kark można wybrać, kierując się nieoczywistą symboliką. Jakie jest znaczenie popularnych tatuaży? Zamiast opatrzonej pary jaskółek, którą ma już na ciele wiele miłośniczek ozdabiania skóry, warto wykorzystać w projekcie dwie rybki koi. Zgodnie ze słynną chińską legendą odczytuje się je jako talizmany szczęśliwego związku. Jeśli jedna jest w kolorze czarnym, a druga w białym, tworzą dodatkowo symbol yin i yang. Duży potencjał ma również drzewo, które ciągle obumiera i odradza się na nowo, a jego nieustanna ewolucja oznacza sens życia. Odwrócone korzeniami do góry przypomina o pozaziemskim pochodzeniu człowieka, o jego przeznaczeniu do duchowego uwznioślenia. Całe bogactwo symbolicznych znaczeń kryje też tatuaż z talią kart do gry. Dama kier wbrew pozorom niewiele ma wspólnego z miłością, a raczej z determinacją i wytrwałością. By się o tym przekonać, wystarczy przypomnieć sobie słynną królową z" Alicji w Krainie Czarów".

Obraz
© Facebook.com | Jah Love Tattoo Studio Tatuażu Warszawa,Studio Tatuażu Goat Tattoo,Spilled Ink Tattoo Studio

Tatuaże damskie na karku u celebrytek

Odważne i pomysłowe tatuaże na karku można podziwiać u celebrytek. Victoria Beckham w siódmą rocznicę swojego ślubu utrwaliła w tym miejscu słowa z "Pieśni nad Pieśniami" zapisane po hebrajsku (w tłumaczeniu: "Jam miłego mego, a mój miły jest mój, on stado swoje pasie wśród lilii"). Modelka Cara Delevingne ozdobiła tylną część szyi tajemniczymi znaczkami, prawdopodobnie w języku khmerskim. Wkrótce dodała do tego... wytatuowaną drugą parę swoich oczu. Teraz już nie sposób uciec przed jej hipnotyzującym spojrzeniem.

Obraz
© Facebook.com

Rozkochana w tatuażach Rihanna zapoczątkowała modę na gwiazdki, diamenty i pistolety. Jej kark pokrywa prawdziwy deszcz ciał niebieskich. To jednak nie wszystko: po lewej stronie jej szyi widnieje napis "rebelle fleur" ("buntowniczy kwiat").

Najciekawszymi inspiracjami są książki, filmy, muzyka, a ich szeroki wybór znajdziesz na WP radarOkazji.

Obraz
© Instagram.com