Trwa ładowanie...
d6bql30

Życzenia świąteczne dla dzieci

Życzenia świąteczne, które składamy z okazji Bożego Narodzenia, kierujemy nie tylko do rodziny, dalekich krewnych, znajomych czy współpracowników. Szczególne życzenia bożonarodzeniowe powinniśmy skierować również do najmłodszych. Jakie życzenia świąteczne dla dzieci możemy wybrać? Przedstawiamy kilka propozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Życzenia dla dzieci na Boże Narodzenie powinny oddawać atmosferę świąt i emanować pozytywną energią
Życzenia dla dzieci na Boże Narodzenie powinny oddawać atmosferę świąt i emanować pozytywną energią (iStock.com)
d6bql30

Życzenia świąteczne dla dzieci – jakie wybrać?

Najmłodsi mają w sobie niespożyte pokłady energii i w okresie świątecznym można odczuć to ze zdwojoną siłą. Dzieci szybko wczuwają się w przedświąteczną atmosferę i chętnie angażują w przygotowania do obchodów Bożego Narodzenia. Również życzenia świąteczne są czymś, na co dzieci zwracają uwagę. Niezwykłą przyjemność może im sprawdzić otrzymanie optymistycznych życzeń, jak również rozsyłanie ich między sobą lub do bliskich.

Dobrą propozycją życzeń świątecznych dla dzieci są krótkie wierszyki o zimie, czasie spędzanym wspólnie z rodziną, Mikołaju, choince czy innych aspektach obchodów Bożego Narodzenia. Sprawdzą się też niezmiennie popularne rymowanki w humorystycznym tonie.

d6bql30

Zobacz także: Życzenia świąteczne rymowane

Życzenia świąteczne dla dzieci – motywy i forma

W życzeniach świątecznych dla dzieci powinny znaleźć się elementy, które najbardziej pobudzą ich wyobraźnię. Możemy nawiązywać do motywów zimowych, a więc śniegu, lepienia bałwana, reniferów i Mikołaja. Fantazyjne opisy rozgwieżdżonego nieba, choinki, ozdób świątecznych i prezentów powinny trafić w gusta najmłodszych odbiorców życzeń.

Jeśli chodzi o formę życzeń bożonarodzeniowych dla dzieci, jak już wcześniej wspomnieliśmy, najlepiej sprawdzą się krótkie wierszyki lub życzenia krótkie i humorystyczne. Pamiętajmy też, że nie życzenia skierowane do dzieci nie powinny być zbyt oficjalne, więc najlepiej, żeby były napisane w drugiej osobie.

d6bql30

Zobacz także: Bożonarodzeniowe życzenia świąteczne – śmieszne wierszyki

Życzenia świąteczne dla dzieci – przykłady

Najpiękniejsze życzenia świąteczne nie muszą być długie i zawiłe, w końcu czasem największe piękno tkwi w prostocie. Liczą się też intencje, dlatego nawet kilka prostych słów może wystarczyć, żeby oddać urok nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Przykładowe życzenia świąteczne dla dzieci mogą wyglądać następująco:

"Niech te święta tak wspaniałe,
będą całe jakby z bajek.
Niechaj gwiazda z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci.
Biały puch niech z nieba spada,
niechaj piesek w nocy gada.
Niech choinka pachnie pięknie,
no i radość będzie wszędzie."

"Gdy gwiazdka błyśnie na niebie,
Święty Mikołaj przyjdzie do Ciebie.
Potem odleci, skryje go mrok,
lecz Ty się nie martw, bo wróci za rok."

"W te piękne święta niech każdy pamięta
z głębi serca płynące życzenia:
zdróweczka, marzeń spełnienia,
iskierek radości i dużo miłości."

"Gdy gwiazdki świecą na niebie, Mikołaj leci do Ciebie,
by dać Ci piękne prezenty i przesłać uśmiech swój święty."

"Z rodziną przy stole zasiąść już czas, opłatkiem dzielimy się wszyscy wraz. Składamy sobie dzisiaj życzenia, zdrowia, szczęścia i powodzenia."

"Renifer Rudolf grzeje kopyta, Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta. Wszystkie smutki wnet pójdą w kąt – serdecznie życzę Wesołych Świąt."

d6bql30

Podziel się opinią

Share

d6bql30

d6bql30