Życzenia świąteczne rymowane

Życzenia świąteczne rymowane
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

19.12.2018 10:00, aktual.: 20.12.2018 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W okresie świątecznym pamięć o najbliższych, przyjaciołach i współpracownikach jest jednym z najlepszych prezentów, jaki można podarować, nie wydając fortuny. Niekiedy wystarczy ładna kartka świąteczna, miły mail lub SMS z rymowanymi życzeniami świątecznymi, a drugiej osobie zrobi się ciepło na sercu.

Życzenia świąteczne rymowane na Boże Narodzenie

Choć przyjęło się, że najszczerszymi życzeniami świątecznymi, płynącymi wprost z serca, są te ułożone samodzielnie i dedykowane konkretnej osobie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby najbliższym wysłać rymowane życzenia świąteczne. W końcu liczy się też gest i pamięć.

Komu wysłać rymowane życzenia bożonarodzeniowe? Te o wydźwięku żartobliwym przesłać można przyjaciołom, dobrym kolegom z pracy czy najbliższej rodzinie. Poważniejsze życzenia rymowane na święta z kolei są dobrym materiałem na życzenia świąteczne dla klientów, zwłaszcza jeśli wiadomość wysyłana jest zbiorczo.

Rzecz jasne osoby, które wykazują się kreatywnością, mogą ułożyć wierszyk samodzielnie. Jednak ci, którym brak weny i poetyckiego polotu, mogą sięgnąć po krążące w sieci gotowe rymowane życzenia świąteczne.

Krótkie życzenia świąteczne rymowane

Zdarza się, że w gwarze przygotowań do świąt trudno znaleźć czas na napisanie maila, czy zatelefonowanie do najbliższych. To wtedy najlepiej sprawdzają się krótkie rymowane życzenia świąteczne. Niedługa treść zmieści się bez problemu w jednej wiadomości SMS. Tego typu życzenia wysłać można do osób zaprzyjaźnionych lub jako forma uzupełnienia życzeń złożonych na przykład podczas wigilii firmowej koleżankom i kolegom z pracy.

"Bałwany ćwierkają radosną nowinę,
Że czas maleńką pozdrowić Dziecinę.
W ten czas świąteczny ślę Ci życzenia,
Wesołych Świąt i marzeń spełnienia!"

"Mikołaja w kominie, jedzenia po szyję.
Zielonej choinki, prezentów trzy skrzynki.
Zimnego szampana i sylwestra do rana!"

Śmieszne życzenia świąteczne rymowane

Żartobliwe życzenia rymowane na Boże Narodzenie sprawdzą się w grupie bliskich przyjaciół, którzy zrozumieją nawet kontrowersyjny żart 'z brodą'. Osobom, z którymi łączy nas luźniejsza relacja najlepiej wysłać zabawne rymowane życzenia o neutralnym wydźwięku. Śmieszne życzenia świąteczne rymowane z pewnością rozbawią i poprawią humor w nawet najbardziej zapracowany dzień przed świętami.

"To Wigilia, czas radości,
więc z uśmiechem przyjmij gości.
Zjedzcie potraw po dwanaście.
A gdy w brzuchu coś wam trzaśnie
lub od kolęd boli głowa,
weźcie lek, jak Goździkowa."

"By kapusta z grochem poszła w całości,
Byś z karpia nie połknął ani jednej ości,
Byś z kotem pogadał o północnej porze,
Byś następne wakacje spędził nad morzem.
Wiem, że to mało na jedne życzenia,
Więc życzę Ci marzeń wartych spełnienia!"

Poważne życzenia świąteczne rymowane

Oprócz zabawnych wierszyków świątecznych, w internecie znaleźć można także wiele poważnych życzeń świątecznych rymowanych. Komu wysłać takie życzenia? Z pewnością będą odpowiednie jako forma pamięci o dalszych krewnych czy współpracownikach. Stonowane rymowane życzenia na święta mogą być neutralne lub nawiązywać do istoty świąt Bożego Narodzenia, czyli tradycji chrześcijańskiej. To jednak warto przemyśleć, ponieważ nie każdy obchodzący święta jest wierzący.

"Staropolskim obyczajem,
gdy w Wigilię gwiazda wstaje,
Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Przy tej pięknej sposobności
i ja życzę Ci radości,
aby Ci się dobrze żyło,
z roku na rok lepiej było."

Życzenia świąteczne rymowane dla dzieci

Boże Narodzenie to także świetna okazja, aby życzyć wszystkiego, co najlepsze swoim dzieciom, wnukom, chrześniakom czy pociechom znajomych. Jako że maluchy najprawdopodobniej nie mają swoich telefonów i adresów mailowych, życzenia świąteczne rymowane można umieścić w kartkach okolicznościowych dołączonych do prezentu gwiazdkowego. Dzieciom z pewnością spodobają się pogodne,* pełne humoru wierszyki*.

"Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
pragnę złożyć Ci życzenia.
Dużo zdrowia i słodkości
oraz dziecięcej radości."

"Życzę Ci, byś w święta ulepił bałwana,
Byś zjechał na sankach i potłukł kolana,
Byś gwiazdkę powiesił na choinki szczycie,
I byś pamiętał: Kocham Cię nad życie!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także