Jak usunąć cienie pod oczami?
Jak usunąć cienie pod oczami, które potrafią być naprawdę kłopotliwe? Otóż cienie pojawiają się pod oczami często z powodu zmęczenia, długiej pracy przy monitorze komputera czy źle przespanej nocy. W każdym z tych przypadków poza korektorem przyda ci się odpowiedni krem na okolicę oka.
06.02.2008 | aktual.: 01.04.2012 18:05
Jak usunąć cienie pod oczami, które potrafią być naprawdę kłopotliwe? Cienie pojawiają się pod oczami często z powodu zmęczenia, długiej pracy przy monitorze komputera czy źle przespanej nocy. Często jednak mają poważniejsze podłoże genetyczne.
W każdym z tych przypadków, poza korektorem, dla pozbycia się cieni pod oczami przyda ci się odpowiedni krem na okolicę oka. Jeśli miewasz cienie pod oczami, dobrze wiesz, że kręgi na dolnych powiekach wyglądają bardzo nieatrakcyjnie. Twarz z zaciemnioną okolicą oka wydaje się zmęczona, szara, mało atrakcyjna. Z tego powodu osobom z zasinioną okolicą oczu poleca się stosowanie kremów korygujących i korektorów.
Na pewno zastanawiałaś się wiele razy dlaczego twoja skóra pod oczami nie jest naturalnie jasna. Potocznie uważa się, że cienie pod oczami powodowane są brakiem snu, jednak to nie jedyne przyczyny podkówek. Zaciemnione powieki są często kłopotem genetycznym - płytko unaczynioną skórą wokół oka.
Ponieważ skóra właśnie w tych partiach twarzy jest bardzo cienka i nie posiada warstewki tłuszczowej najłatwiej tam o widoczność naczyń krwionośnych. Siateczka naczyniowa ukazuje się jako zasiniona okolica twarzy. Cienie pod oczami mogą powstawać także na skutek uszkodzenia tych naczyń – mogą przepuszczać niewielkie ilości krwi, które rozlewają się pod cienką skorą okolic oczu.
W okolicy oka zachodzi więc często do zaburzeń w przepływie krwi czy limfy. Jednak zasinione powieki mogą być spowodowane także poważniejszymi schorzeniami zdrowotnymi. Zaciemnioną okolicą oka mogą objawiać się alergie oraz choroby tarczycy, nadciśnienie tętnicze, anemia lub cukrzyca. Kłopot z sińcami może mieć swoje podłoże nawet w problemach hormonalnych. Warto wiec wykonać podstawowe badania rozpoczynając od morfologii krwi. Jeśli wykluczysz poważniejsze choroby, będziesz mogła spokojnie skupić się na tym tylko jako defekcie kosmetycznym.
Przydadzą ci się z pewnością kremy, żele i serum poprawiające krążenie limfy i krwi w tych okolicach, kremy chłodzące i nawilżające okolicę oczu. W codziennej pielęgnacji ciemnej skóry pod oczami sprawdzą się żele z wyciągami z alg, z zielonej herbaty, świetlikiem, witaminą C i witaminą K. Ta ostatnia znacznie obkurcza naczynia krwionośne, co daje dobre rezultaty przy tym problemie. Kosmetyki te warto trzymać w lodówce i aplikować schłodzone, bo wtedy mają silniejsze działanie.Kilka kosmetyków na zasinione powieki:
FlosLek Żel z arniką pod oczy na sińce, obrzmienia Polecany do pielęgnacji okolic oczu dla każdego rodzaju skóry płytko unaczynionej. Także dla osób, u których pod wpływem czynników zewnętrznych lub wysilania wzroku występują sińce, obrzęki wokół oczu i powiek. Zmniejsza cienie i obrzęki, nawilża i rozjaśnia skórę.Cena: ok. 7 zł
Lumene Vitamin C+ Invigorating Eye Serum roll-on. Dla każdego typu skóry, redukuje opuchliznę pod oczami. Aplikacja roll-on gwarantuje masaż przy każdej aplikacji. Cena: 69 zł
Bielenda Vinoterapia - Krem pod oczy, który zmniejsza obrzęki powiek, rozjaśnia cienie. Polecany jest szczególnie dla cery narażonej na przemęczenie, stres i szkodliwy wpływ środowiska oraz dla osób o obniżonej elastyczności skóry. Cena: 13 zł
Krem pod oczy SPF 5 Lirene Aktywny kompleks trzech ziół wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, redukuje zaczerwienienia, olej brzoskwiniowy działa regenerująco, wygładzająco i zapobiega jej wiotczeniu. Idealna formuła dla cery z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Cena 15.90 zł
U kosmetyczki raz na jakiś czas możesz wykonać zabieg doskonale działąjący przeciw sińcom. Zapytaj kosmetyczkę o Double Eye Care Dr. R. A. Eckstein.
Poza działaniem kosmetykami staraj się często chodzić na spacery. Dzięki temu dotlenisz swoje ciało co także pomoże ci walczyć z męczącymi sińcami. Mogą na ich powstanie wpływać nawet pozornie niezwiązane zwyczaje – nierozsądna dieta, niedotlenienie i odwodnienie organizmu.