Trzy dziwaczne oznaki, że mu się podobasz!

14.01.2011
wp.pl
 AAA
Trzy dziwaczne oznaki, że mu się podobasz!
Poznałaś nowego faceta i wpadł Ci w oko? Jak sprawdzić, czy jemu również się podobasz? Czasami nieśmiałość czy brak pewności siebie powstrzymuje mężczyzn przed okazywaniem wprost swojego zainteresowania. Psycholodzy odkryli jednak, jakie dyskretne oznaki zakochania zdradza mężczyzna.

Zamawia „męskie jedzenie”
Nawet, jeżeli w rzeczywistości uwielbia kuchnię chińską lub spaghetti. Badania prowadzone na Northwestern University dowodzą, że faceci w towarzystwie atrakcyjnej kobiety starają się zachowywać jak najbardziej męsko. Jeżeli więc Twój kolega zamówi w restauracji golonkę, wielkiego schabowego, bądź inne danie dla prawdziwego macho, możesz zacząć podejrzewać, że stara się Tobie zaimponować.
Zaczyna mówić jak Ty

Przejmuje również Twoje gesty, mimikę, sposób wypowiadania się. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego udowodnili, że ludzie podświadomie starają się odzwierciedlić sposób mówienia drugiej strony. Szczególnie, gdy ich rozmówca jest dla nich wyjątkowo interesujący. „Jeżeli mężczyzna zdaje się naśladować twoje gesty, sentencje i mimikę, prawdopodobnie jest w tobie zadurzony” mówi dr Jessica Lakin z Drew University.

Nasz sposób mówienia jest jednak głęboko zakorzeniony i nieświadomy. Jak zatem sprawdzić, czy potencjalny adorator naśladuje Cię? Spróbuj wymyślić nowy gest i użyj go podczas waszej konwersacji. Jeżeli Twój rozmówca skopiuje go, możesz być niemal pewna, że wpadłaś mu w oko.

Myli się, traci wątek

Najnowsze badania dowodzą jednoznacznie – jeśli facetowi podoba się kobieta, większość zasobów intelektualnych traci na zachwycanie się nią. Kolejną część cennych „szarych komórek” zajmuje myślenie o tym jak najlepiej wypaść w jej towarzystwie. W efekcie jego pamięć krótkotrwała, odpowiadająca za zajmowanie się bieżącymi wydarzeniami, jest przeciążona. Mężczyzna ma więc problemy z trzymaniem wątku, często myli fakty, przekręca daty i nazwiska. Cóż, trzeba przyznać – to słodkie!

Na podstawie Cosmopolitan, SR

Chcesz być piękna? Zrób to z głową. Sprawdź swoje IQ!

Polub WP Kobieta na Facebooku

oceń
tak 19 100%
nie 0 0%

Galerie


Opinie (20)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
2
~Patka 2011-01-19 (21:44) 5 lat 18 dni 2 godziny i 23 minuty temu

heh
"brednie"..? ale jednak to czytacie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
7
~gosc 2011-01-14 (14:09) 5 lat 23 dni 9 godzin i 58 minut temu

bzdura
ale bzdury. tylko w stanach mogli wymyślić coś tak głupiego.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
0
~kala 2013-04-09 (16:56) 2 lata 9 miesięcy 28 dni 7 godzin i 11 minut temu

prawda !

odpowiedz

0
0
~pieeeeeeee 2013-03-18 (12:34) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 11 godzin i 33 minuty temu

weź długopis i kartkę ;p 1. Napisz imię osoby płci przeciwnej. 2. Który kolor najbardziej lubisz: czerwony, czarny, niebieski, zielony czy żółty? 3. Pierwsza litera twojego imienia? 4. Miesiąc urodzenia? 5. Który kolor bardziej lubisz czarny czy biały? 6. Imię osoby tej samej płci. 7. Ulubiony numer? 8. Wolisz jezioro czy morze? 9. Napisz życzenie (możliwe do spełnienia!). Skończone – zobacz poniżej: Odpowiedzi 1. Kochasz tę osobę. 2. Jeżeli wybrałaś /eś: Czerwony – twoje życie jest pełne miłości. Czarny – jesteś konserwatywna /y i agresywna /y. Zielony – twoja dusza jest zrelaksowana i jesteś osobą na luzie. Niebieski – jesteś spontaniczna /y i kochasz całusy i pieszczoty tych, których kochasz. Żółty- jesteś bardzo szczęśliwą osobą i udzielasz dobrych rad tym, którzy są w dołku. 3. Jeżeli pierwsza litera twojego imienia jest: A-K - masz w sobie dużo miłości, którą ofiarujesz bliskim i przyjaciołom. L-R - Próbujesz cieszyć się życiem na maxa a twoje życie uczuciowe wkrótce rozkwitnie. S-Z - lubisz pomagać innym a twoje przyszłe życie uczuciowe wygląda bardzo dobrze. 4. Jeśli urodziłaś /eś się w: Styczeń – Marzec Rok minie ci bardzo dobrze i odkryjesz, że zakochasz się w kimś zupełnie nie oczekiwanym. Kwiecień - czerwiec Twój związek (uczuciowy) jest bardzo silny, będzie trwał długo i pozostawi wspaniałe wspomnienia na zawsze. Lipiec- wrzesień Będziesz mieć wspaniały rok i doświadczysz dużą zmianę w życiu na lepsze. Październik – grudzień Twoje życie uczuciowe nie będzie zbyt wspaniałe, ale w końcu odnajdziesz swoją bratnią duszę. 5. Jeśli wybrałaś /eś Czarny: twoje życie obierze inny kierunek, co będzie dla ciebie bardzo korzystne i bardzo cię to ucieszy. Biały : Będziesz mieć przyjaciela, któremu można będzie całkowicie zaufać i zrobiłby dla ciebie wszystko, ale ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy. 6. Ta osoba jest twoim najlepszym przyjacielem. 7. To jest ilość twoich bliskich przyjaciół w twoim życiu. 8. Jeśli wybrałaś /eś: Jezioro: Jesteś lojalnym przyjacielem i kochanką /iem. Morze: Jesteś bardzo spontaniczna /y i lubisz zadowalać ludzi. 9. To życzenie spełni się tylko wtedy, gdy wstawisz ten test do 5 innych odp w ciągu jednej godziny. Wklej je do 10 innych komentarzy spełni się przed twoimi następnymi urodzinam

odpowiedz

2
1
~Mężczyzna 2012-04-07 (02:16) 3 lata 9 miesięcy 30 dni 21 godzin i 51 minut temu

No nie wiem, u mnie to się nie sprawdza. 1.To chyba jakiś żart. 2.Zdarza mi się często naśladować mimikę innych(z którymi np. rozmawiam). 3. Może to jedynie prawda, jednak uważam że to nie wystarczające by jednoznacznie stwierdzić. :) to tylko moja opinia :)

odpowiedz

3
1
~Asia1234 2011-01-29 (17:00) 5 lat 8 dni 7 godzin i 7 minut temu

prawda
co do mnie to 100%. Wszystko się zgadza;d

odpowiedz

2
0
~jaa 2011-01-23 (00:21) 5 lat 14 dni 23 godziny i 46 minut temu

Trzy dziwaczne oznaki, że mu się podobasz!
w takim razie jeszcze nikomu nie wpadłam w oko ;]

odpowiedz

0
1
~jr 2011-01-19 (21:27) 5 lat 18 dni 2 godziny i 40 minut temu

a co ze śledczymi?
tymi tropicielami ...poza tym kiedy kobieta jest zakochana - ona sie nie myli, chwyta w lot konkurencje czy zagrozenie. I mam uwierzyć że u nich to łagodniej przebiega?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~cimas 2011-01-20 (15:41) 5 lat 17 dni 8 godzin i 26 minut temu

boze przestancie!!!
dla tych co tylko potrafia krytykowac- przestancie! Niepodoba wam sie to nie czytajcie jak wy to nazywacie "bzdur" a nie krytykujecie caly czas cokolwiek na wp jest napisane... nierozumiem tego! Temu komus co to napisal jest pewnie przykro a to ma byc tylko dla zabawy i moze troche pomoc- logiczne ze kazdy jest inny.

odpowiedz

8
0
~nick't 2011-01-16 (10:49) 5 lat 21 dni 13 godzin i 18 minut temu

Po większości mężczyzn widać...
...kiedy są zainteresowani kobietą. Po prostu widać. Większość mężczyzn nie potrafi tego ukryć, choć są przekonani, że świetnie się maskują. Kobiety bywają lepsze w maskowaniu swojego zainteresowania mężczyzną.

odpowiedz

Twoja historia

opisz swoją historię